ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Fransa 20 yıl aradan sonra dünya şampiyonu!
Manset Alti Haberleri
Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Düdüklü Protesto
Beden eğitimi öğretmenlerinden ‘düdüklü’ protesto ...Teknik Lise, Anadolu Teknik Lisesi, Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’nden beden eğitim derslerinin kaldırılması üzerine öğretmenler düdüklü eyleme geçti.
Google+   Kategori: Beden Eğitimi
  Tarih: 11.02.2014
- Bu haber 135 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından, 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı yarıyıl tatilinde Teknik Lise, Anadolu Teknik Lisesi, Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleri’nden Beden Eğitimi dersleri kademeli olarak kaldırılmasının ardından beden eğitimi öğretmenleri Sabri Yalım Parkı’nda kararı protesto etti.


2,5 MİLYON ÖĞRENCİ ETKİLENECEK
Konuyla ilgili olarak Sabri Yalım Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasına Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Cihan Şişman, Eğitim İş Şube Başkanı Bilal Şener, Eğitim Sen Şube Başkanı Veysel Kaplan, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Süleyman Pekin, Eğitim Bir Sen Şube Sekreteri Zeki Koyun, Kocaeli Beden Eğitimi Spor Öğretmenleri Derneği üyeleri, sendika üyeleri ve çok sayıda öğretmen katıldı. İlgili basın açıklamasını okuyan Eğitim İş Eğitim Sekreteri Emine Çalık Talim, “Beden Eğitimi dersleri OECD ülkelerinde ortalama 6-8 saat arasıyken bizde 2 ders saatiydi. Şimdi o da yok oldu. Beden Eğitimi derslerinin kaldırılması meslek lisesinde okuyan 2,5 milyon öğrenci ve binlerce Beden Eğitimi öğretmenini etkileyip öğretmenlerimizi norm fazlası durumuna düşürecek, yerlerinden, ortamlarından, okullarından ayrılmak zorunda bırakacaktır” dedi.


ZORUNLU OLMASI GEREKİRKEN
Açıklamasına devam eden Çalık, okul döneminde spor kültürü kazandırılamamış, bireylerle sağlıklı bir nesil oluşturmanın mümkün olamayacağını belirterek, “Derslerin kaldırılması öğrenciler arasındaki iletişimi de koparacaktır. Dolayısıyla öğrenciler doğal ortamdan uzaklaşıp, uygun olmayan mekanlarda internet oyunlarına yönelecektir. Olimpiyatları alabilmek için milyarlarca liranın harcandığı, nüfusun yarıdan fazlası genç olan bir ülkede, spora ve sporcuya büyük önem verilmesi gerekirken, Beden Eğitimi dersi kaldırılarak sporcu kaynaklarının yok olmasına ve yapılan tesislerin atıl duruma düşmesine neden olacaktır” dedi. Beden Eğitimi dersinin okul öncesi eğitimden 12. sınıfa kadar zorunlu olmasına da dikkat çeken Çalık, “ülkemizin geleceğini düşünüyorsak bu kadar önemli bir konuda atılan yanlış adımdan derhal vazgeçilmelidir” şeklinde konuştu. Yapılan basın açıklamasının sonunda beden eğitimi öğretmenleri ellerindeki düdükleri çalarak protestoya destek verdi.

http://bizimkocaeli.com.tr/HaberDetay.aspx?Id=99036


15 Temmuz 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 SPORUMA DOKUNMA  yılmaz    /    2014-02-13
 beden eğitimi dersinin kaldırılması demek çocukların gençlerin asosyal olması kendini ifade edememesi bir şekilde deşarj olmaması ve atamadığı o enerjisini kavgayla cep telefonuyla bilgisayarla yatıp kalkması demek. ülkemizin olimpiyatlarda yerlerde sürünmesi demek.bütün meslek liselerinde bulunan salonların dolayısıyla yapılmış milyon dolarlık yatırımların heba olması demek.ve adım gibi eminim bundan başbakanın da haberi bile yoktur.olsa müsaade etmeyeceğini inanıyorum. yanlıştan dönüleceğini umuyorum.zaten alan değişikliğiyle beden eğitimi öğretmenlerinin hakları gasp edilmişken akla mantığa sığmayan bu işin düzeleceğini umut ediyorum.kimse çocuğunun sağlıksız olmasını herhalde istemez.
 ülkemize ihanettir bu  hababam   /    2014-02-12
  Bu karara imza atan insanlar ülkemize nasıl bir ihanet yaptıklarının farkındalar mı acaba?
ilk önce sınıf öğretmenlerini beden eğitimi öğretmenliğine geçirdiler, sonra meslek liselerinden b.e.spor dersini kaldırdılar derken kademeli olarak beden eğitimi ve spor dersini kaldıracaklar, eğer şimdi buna engel olmazsak iş işten geçmiş olacak.

Olimpiyat oyunlarına aday olduk bize vermediler neden versinler ki spor derslerini bile kaldırıyoruz spora verdiğimiz önem bu kadar, hayır olimpiyatları alsak acaba o spor komplekslerine kaç türk vatandaşı gidecekti su topu milli takımımızın maçı olsa izlemekten ne anlayacak insanlarımız, nedeni basit ilköğretim zamanında öğretilmediği için diğer branşlarda da durum aynı daha çok bekleriz olimpiyatlar ülkemizde olsun sporcularımız madalyalar alsın diye ama ileride türk sporcular illaki olur olimpiyatlarda merak etmeyin ayşe xcheu masa tenisi bayanlar altın,ali bratzawanga 10000 mt gümüş...

Şöyle spor salonu yaptık,böyle kompleksler açtık gençlik merkezi diktik ücretsiz spor yaptırıyoruz diye açılışlarda konuşuyorsunuz da çocuklar gençler spor yapmasın mı diye b.e dersini kaldırıyorsunuz.Şimdilik meslek liselerinden kaldırıyorsunuz ama buradan mezun olacak gençler genel olarak ara eleman,işçi gibi bedenen daha zorlu işlerde çalışacak nasıl bir tezatlık var çözemiyorum.Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Dünya Kupası'nın kapanış töreni yapıldı
    2022 Dünya Kupası için devir teslim töreni gerçekleştirildi
    9. etapta zafer John Degenkolb'un
    Spor camiasından 15 Temmuz mesajları
    Beşiktaş farklı yenildi
    Yankı Erel ve partneri Virtanen şampiyon oldu
    Kırkpınar'da Başpehlivan belli oldu!
    Ağırlık kaldırmanın öyle bir yararıortaya çıktı ki
    Yeni MEB Bakan'ından beklentilerimiz
    Elif Gökçe Avcı, dünya üçüncüsü oldu
    Wimbledon'da Kerber güldü
    Everton'dan 22, Cenk Tosun'dan 4 gol!
    Kırkpınar'da 2 hakem görevden alındı
    Medipol Başakşehir'den golsüz prova
    Türkiye, Büyük Britanya'yı rahat geçti
    Genç milliler, Ukrayna'yı mağlup etti
    Beyza Adalı'dan acı haber
    Nadal'ı yıkan Djokovic finalde
    Kerim Avcı, Eskişehirspor'da
    Juventus'ta Ronaldo heyecanı

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır