ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: F.Bahçe Malatya'da kayıp! Müthiş seri bitti
Manset Alti Haberleri
OBESİD i Geri İstiyoruz!!!
Beden eğitimi öğretmenleri OBESİD in tekrar kurulması için mücadeleye başladı.
Google+   Kategori: Beden Eğitimi
  Tarih: 15.10.2011
- Bu haber 316 kez okundu.

Okul içi beden eğitimi spor ve izcilik dairesi ni geri istiyoruz !


(beden eğitimi öğretmeni arkadaşlar aşağıdaki metni izmir beden eğitimi öğretmenleri olarak 17/ekim/2011 pazartesi günü saat:10.00 da  milli eğitim bakanımız sayın ömer dinçer in  0 312 4177027 nolu  faksına göndereceğiz sizlerinde  belirlenen tarihte ve zamanda bu metni veya metne ek yaparak faks çekerseniz sesimizi hep beraber duyumuş oluruz.)


1- Okul öncesi,ilk ve orta öğretim çağındaki öğrencilerin bedeni,ahlaki,manevi,sosyal ve kültürel nitelikleri yönünde gelişimine katkı sağlayan,amacı ve ilkeleri bu hedefte olan obesid in faliyetlerinin sonlandırılma sebebini anlayamadığımız kurumumuzun,tekrar hak ettiği şekilde teşkilat birimleri arasında yer alması.
2- İlk ve orta öğretim çağındaki öğrencileri branşlara göre hazırlayan beden eğitimi öğretmenlerinin aynı zamanda öğrencilerinin yarışabilme,kaybetme,kazananı taktir edebilme,kaybetmeyi kabullenebilme becerilerini yarışırken kazanmasını sağlayan obesid kurumunun kapıtılmaması için önemli neden olup, diğer kurumların öğrencilerimizin yarışırken bile eğitim alma hedeflerini karşılayamacağından obesid in yarıştırırken eğiten niteliğinden dolayı teşkilat birimleri arasında yer almalıdır.
3- Atatürk ilke ve inkilaplarının,milli birliğin,bayrak ve millet sevgisinin, milli mücadele ruhunun yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasını işleyen milli bayramların yönetmelik çerçevesinde kutlanmasını sağlayan obesid in sadece bu yönüyle bile teşkilat birimleri arasında hak ettiği yeri almalıdır.
4- Obesin in alt birimlrinden olan okul spor kulüpleri ve bu kulüplerin oluşumunda yer alan öğrencilerin, bu kulüp sayesinde yardımlaşmayı spor malzemelerinin temin etmeyi ,kendi temin ettiği malzemeyi korummayı,okul içinde sportif organizeler düzenleyerek topluma sağlıklı ve katılımcı birey olma, özelliklerini kazandırması yönüyle obesid teşkilat birimleri arasında yer almalıdır.
5- Halk oyunları ve halk müziği dallarında,tüm öğrencilerin anadolu kültürünü oyunlarla ve türkülerle öğrenmesini sağlayan ve bunların geleceğe aktarılmasında katkı sağlayan ve yarışmalar düzenleyen obesid in kültür aktarım özelliğiyle teşkilat birimleri arasında yerini almalıdır.
6- Öğrencilerimizi doğasal yaşam konularında yetiştiren onları hayata hazırlayan izcilerimizin işlevlerini yerine getirmesini sağlayan obesid in, bu yönüyle dahi teşkilat birimleri arasında kalmalıdır.
7- Eğitimsiz spor un karşısında olan beden eğitimi öğretmenlerinin çağa uyğun şekilde gelişimlerine katkıda bulunacak seminer ve kurslar düzenlemesi yönüyle obesid teşkilat birimleri arasında yerini almalıdır.
8- Obesid in teşkilat birimleri arasında yer almamasıyla beden eğitimi öğretmenlerinin gerek müsabakasal eğitim sürecinden gerek sporun ülke çapında yapılanması ve uygulamasından uzaklaştırılacağı kanılarını içermesinden dolayı obesid in teşkilat birimleri arasında yerini almalıdır.


Saygılar,


İzmir Beden Eğitimi Öğretmenleri


19 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 NİYEMİ OBESİD  ilhan   /    2012-01-12
 hasan kardeş sen bu memlekette ancak bedenci olursun beden eğtimi öğretmeni ......... yorumu sana bırakıyorum
 Hüseyin Aya  Editör   /    2011-11-03
 Değerli üyemiz, sistemde herhangi bir yorumunuz gözükmemektedir. Size mail attık ama mail adresiniz yanlış olduğundan size gelmemiştir. Lütfen yorum yazarken mail adresinizi doğru yazınız.
 bu 3. yorumum yayınaladığınız için teşekkürler  hüseyin ay   /    2011-11-02
 valla bravo teşekkür ederim ne güzel yorumları okadar hızlı yayınlıyorsunuz kı bu 4 gün ve benım yorummum hala yokk ee nediyelim sağolun
 istemiyoruzz!!!!  fundas   /    2011-10-31
 geri istemiyoruzz!!!!
 obesid  ayben   /    2011-10-25
 sadece yatsalar sorun değil kafalarına göre talimatname hazırlayıp kazanılmış maçları kendi aralarında hükmen sonuçlandırabiliyorlar sebeb sorduğunuzda açıklayamayacaklarını ama dışarda açıklayabıliriz diyorlar bu nasıl zihniyet sorarım sizlere iyi çalışan illeri tenzih ederim bu
 neden mi obesid  varol türkoğlu   /    2011-10-18
 bazı yorumlara bakıp üzülmemek elde değil buradaki problem sadece obesidin kapatılması değilki yerine bir kurumun koyulmaması şu ana kadar okullararası müsabakalarla ilgili hiç bir şey yapılmadı bu sporcular nerede spor yapacak 22 yıllık öğretmenim en büyük zevkim sporcu yetiştirmek o da elimizden alındı yatarak maaş alanda yoktur.gsgm protokolü de yok kampanyayı düzenleyenlere teşekkür ederim.obesidi geri istiyorum.
 kınıma  tolga   /    2011-10-18
 obesid in varlığında rahatsız olan arkadaşları kınıyorum..kendi haklarını sahiplenmeyen arkadaşları kınıyorum... branşı olmayan öğretmenciklere sesleniyorum siz taleb ederseniz bu işleri spor uzmanları yapsın diye yakında egzersizleride spor uzmanları yapsınlar derler branşlar için spor uzmanları gelsin derler (sportif etkinlik dersi bu amaç için çıkarılmıştı) ders saatleride düşer okuldaki pjamalı öğretmen yakıştırmasına layık öğretmencikler oluverirsiniz. ben beden eğitimi öğretmeniyim sonuna kadar mesleğime ve meslektaşlarıma sahip çıkacağım...
 Obesid yeniden faaliyete geçmeli  Kadir   /    2011-10-17
 Obesid Meb Beden eğitimi Öğretmenelerini temsil eden tek kuruluştur.Ayrıca Ders saatlerinin artırılması için büyük uğraşlar vererek ders saatlerinin haftalık 2 saate çıkmasında etkin rol oynamıştır.Artık Okullarda Beden Eğitimi dersleri kalkarsa hiç şaşmayın.
 yetersiz obesid  hasan   /    2011-10-17
 FATİH HOCAM BENİM ANLAMADIĞIM BENİM DÜŞÜNCELERİMDEN NEDEN BU KADAR RAHATSIZ OLDUNUZ HEM SÖYLEDİKLERİMDE NE VAR YASAL HAK ARANACAK. SİZ FAYDASINI GÖRMÜŞSÜNÜZ BEN GÖRMEDİM VE İNANIYORUM Kİ BİR ANKET YAPILSA BENİM GİBİ DÜŞNENLERİN SAYISI EN AZ YÜZDE 70 ÇIKAR. BÖYLE BÜYÜK BİR ÜLKENİN EĞİTİM ÇAĞINDAKİ GENÇLERİN SPORUNDAN SORUMLU OLUCAKSIN YAPILANLAR YETERLİ DİYOSANIZ AÇILSIN. ÇOK MERAK EDİYORUM HANGİ KONUDA YOL GÖSTERDİ HANGİ SORUNUNUZA ÇÖZÜM OLDU OLDUYSA ÇOK TEBRİK EDERİM.AMA OBESİD BUNLARI YAPMIŞ OLSA BİLE YETERLİ GÖRÜLEMEZ.SAYGILARIMLA.
 tebrikler  öğretmen   /    2011-10-16
 işlevi olmayan bir birim ortadan kalkmış ne güzel gsgm bu işi daha iyi yapıyor menfaatlerine dokunulanların aleti olmaz gerçek beden egt. öğrtmenleri. obesid guruplara ücreti bile kesmişti gsgm de böyle bir problem yok neden rahatsız olunuyor anlamadım bırakın sporu uzmanları yapsın. sizde bayramlarla idare edersiniz artık.
 Obesidi geri istiyoruz  Fatih   /    2011-10-16
 Hasan hoca öncelikler obesid görevli öğretmenler ve şube müdürleri yattıkları yerden para almıyorlar bu sözleri söylemenden bir Beden Eğitimi Öğretmeni olarak utanç duyuyorum.Üstelik bu yakışıksız yakıştırmandan dolayı sana her türlü yasal zeminde dava açma hakkına sahiptir.Milli Bayramların kutlanmasından Yıllardır okul müsabakalarının tertip edilmesini başarı bir şekilde gerçekleştirmiştir
Törenler Milli bayramlarla ilgili bir çok konu hakkında daima bizlere yol gösteren Obesid şubesini her aradığımızda Bizim halimizden anlayan ve sorunlarımıza çözüm olan bir birimdir. Unutma Beden Eğitimi Öğretmeninin dilinden halinden yine Beden Eğitimi öğretmeni anlar.

 Beden Eğitimi Öğretmeni= OBESİD  Canberk   /    2011-10-15
 Siyasiler Her fırsatta genç bir nufüse sahip olduğumuzu hatırlatarak ülkemiz için avantaj olduğunu bahsederler okullarımızda milyonlarca öğrencimizin spor yapmaları için yeterli bir ortam hazırlanmamakta öğrencilerimizi ve beden eğitimi öğretmenleri için gerelki olan Obesid biriminin tekrar faaliyete geçmesini istiyoruz.
 Obesidi geri istiyoruz  Fatih   /    2011-10-15
 Bu girişiminizden dolayı İzmir Beden Eğitimi Öğretmenleri kutluyorum.Obesid Yıllardır müsabakaları spor organizasyonları en iyi bir şekilde yürütülmesini sağlamış Beden Eğitimi Öğretmenlerine rehberlik etmiş bir bölümdür.Binlerce Beden Eğitimi öğretmeninin beklentisine ancak Obesid cevap verebilir.
 niye obesid  HASAN   /    2011-10-15
 açılmasında hiçbir yarar görmüyorum. açıkken ne iş yaptılar ki yatmaktan başka. yattıkları yerden para alanlardan nefret ediyorum.6 yıllık öğretmenim daha obesidte bişey görmedim. bu kampanyayı üzüntüyle karşılıyorum. kampanyaya destek verenler yattıkları yerden maaş alanlar kadar bu işten sourumludur.

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Galatasaray'ın konuğu Göztepe
    Milliler, Japonya'ya kaybetti
    Phillip Cocu, ayrılığı açıkladı
    6 bininci gol Messi'den
    Galatasaray'da toplu imza töreni
    Antalya'da nefes kesen düello! 6 gol...
    WhatsApp'tan gelen BİM mesajına dikkat!
    Millilerden bronz madalya
    F.Bahçe Malatya'da kayıp! Müthiş seri bitti
    Süper Lig'de çay fiyatına bilet!
    Milliler, uzatmada kaybetti
    Emre Akbaba sağlık kontrolünden geçirildi
    Badmintonda gümüş madalya
    Beşiktaş, Erzurum deplasmanında
    A Milli Erkek Basketbol Takımı, Slovenya yolcusu
    Salih Uçan, Empoli'ye imzayı attı
    Emre Akbaba İstanbul'da
    Milliler, galibiyetle başladı
    Türkiye, İspanya'ya kaybetti
    Çağlar Söyüncü, formayı giydi

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır