ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: F.Bahçe Malatya'da kayıp! Müthiş seri bitti
Manset Alti Haberleri
Yan Alan ve Beden Eğitimi Dersi!!!
Son günlerde bazı branş öğretmenlerinin ortak konusu tartışmasız ki alan değişikliği !
Google+   Kategori: Beden Eğitimi
  Tarih: 15.10.2012
- Bu haber 441 kez okundu.

Yan alana geçiş hakkı ile birlikte esas mağdur olanlar branş öğretmenleri ve onlardan birtaneside Beden Eğitimi öğretmenleri oldu…
2012 KPSS sınavına 18985 Beden Eğitimi Öğretmeni girdi. Yeni atananları çıkartırsak yaklaşık 16500, seneye mezun olacaklarla beraber tahminen 20000 Beden Eğitimi Öğretmenliği ataması bekleyen arkadaşım mağdur oldu. Şimdi diyeceksiniz ki bu sene az sınıf öğretmeni alındı değilmi? Peki yıllardır aslan payı sizlerdeydi Beden Eğitiminden az alınıyordu bunu unutmayın!
4270 Sınıf Öğretmeni Beden Eğitimi branşına geçti. Bu sayı atama bekleyen Beden Eğitimi Öğretmenlerinin üzerine kara bulutlar gibi çöktü. Peki bu kadar çalışan atama bekleyen arkadaşlara yazık değilmi ? Sayın bakanımız eğitim kalitesinden nasıl bahsedecek bundan sonra çok merak ediyorum.
Yan alana geçiş hakkı verildi tamam, bakanlığın verdiği bu hakkı kullanmak isteyebilirsiniz oda tamam, ancak hiç düşünmedinizmi ne kadar mağdur yaratacağınızı.
Beden Eğitimine geçen sınıf öğretmenleri ile ilgili davalar açılmış bulunmakla birlikte yakın zamanda binlerce dava açılması işten bile değil. İllerdeki Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri ve bireysel açılacak davalar sanırım belirttiğim sayıyı bulacaktır.
Şimdi ise önümüzdeki yıl yaşanacakları ve şu anda yaşananları yazayım.
1. Atama bekleyen ONBİNLERCE Beden Eğitimi öğretmeninin hayalleri 1 gecede ellerinden alınmıştır. 1998 yılından beri atama bekleyen onbinlerce Beden Eğitimi Öğretmeni vardır. Alan değişikliğinden sonra motivasyonları kalmamıştır.
2. Okulları İlkokula dönüştürülen Beden Eğitimi Öğretmenlerinin bir kısmı 2 yıldır o okulda görev yaptıklarından dolayı bu yıl tayin isteyememişlerdir. Bulunduğum ilçeden bir örnek vereyim sınıf öğretmenleri boş olan okulları 5 tanesi dışında doldurmuşlardır ( bunlar köy okullarıdır tabiki oralarada gidilecektir ancak boş okul sayısı yeterli değildir ) ve önümüzdeki yıl 16-18 tane beden eğitimi öğretmeni okullarında norm fazlası olacak peki bu öğretmenler hangi okullara gidecekler. ( Bu 16-18 öğretmenimiz arasında 25 yılın üzerinde çalışan öğretmenlerimizde vardır ) Onlarada başka alana geçinmi denilecek? Türkiye genelinde durum üç aşağı beş yukarı böyledir. Tabiî ki arkadaşların yapacakları ilk iş dava açmak olacaktır ve şu anda bunun için hazırlıklara başlamışlardır bile.
3. Okullar dolduğundan dolayı özür grubu atamalarından pek çok il Beden Eğitimi’ne kapalı olacaktır. O zamanda gidin sizde sınıf öğretmeni olun, memur olun yada başka alana mı geçin denilecektir mağdurlara ! Alın size bir dava konusu daha.
4. Beden Eğitimi Öğretmenliği branşında sirkülasyon ( İl içi - İl dışı atamalar ) rayına oturmuşken, şimdi il dışına en iyi yerlere ancak yan alandan geçen sınıf öğretmenleri gideceklerdir. Bu konuda da emin olunki davalar açılacaktır hatta bir tanesinide ben açacağım.
5. İl içinde en iyi okullara tabi kalmışsa yan alandan Beden Eğitimine geçenler gideceklerdir.
6. Bir örnek daha vereyim yakınımdaki bir okulda Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler dersi dahil 32 saat Beden Eğitimi Dersi varken 2. bir öğretmen yan alandan geldi. Ders saati yeterli olmadığından içlerinden birtanesinin yakında bulunan başka bir okula görevlendirme gitmesi söz konusu oldu. Yan alandan gelen sınıf öğretmeni aynı gün ben kıdemliyim 21 saate kadar derse girmek hakkım Beden Eğitimi Öğretmeninin kıdemi benden düşük ( 16 yıllık beden eğitimi öğretmeni ) görevlendirme yapacaksanız onu yapın şeklinde tavır almıştır. Dağdan gelip bağdakini kovmak buna denir sanırım. Arkadaşımın bana söylediği ders saatinin önümüzdeki yıl seçmeli ders olmazsa düşeceği ve kesinlikle norm fazlası olacağı yani alanı branşı hiçbir şeyi Beden Eğitimi olmayan arkadaşımız okulda kalacak 4 yıl eğitimini alan gidecek. İşte size bir dava konusu daha. ( Bahsettiğim arkadaş zaten okuluna dilekçe verdi ,avukata vekaletnamede verdi gelecek cevap sonrasında hukuki işlemleri başlatacak )
Birde işin diğer bir boyutuna bakalım sınıf öğretmenleri bir sihirli değnekle bir gecede branş öğretmeni oldular tamam. Düşündüm bende 4 yıl anatomi – kinesyoloji – fizyoloji – beslenme vb. pek çok sağlık dersi aldım bende ortopedi doktoru yada fizyoterapist yada diyetisyenmi olsam diye, yoksa 4 yıl üniversitede pedagojik formasyon aldık bize de sınıf öğretmenliğine geçiş, olmadı sağlık meslek lisesi öğretmenliğine geçiş, yada buna benzer geçiş haklarımı verilse!!!
Bir beden eğitimi öğretmeni sınıf öğretmenliğini ne kadar yapabilirse bir sınıf öğretmeni de beden eğitimi dersini ancak onun kadar yapar. Yani öğretmen olarak herkes birşeyler yapmaya çalışır ama %10 verimli olur ancak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okullarına sınavla ve özel yetenek sınavı ile girilir. Eskiden zaten voleybol oynamıştım, yok futbol oynamıştım ben bu işi yaparım diyerek sınıf öğretmenliğinden geçiş yaptığınızda çok iyi muhakeme yapmanız gerekir. Madem Beden Eğitimi Öğretmenliğini okadar çok seviyordunuz özel yetenek sınavına girip kazansaydınız. Size kimsenin laf söyleyeceği yoktu o zaman.
Derslerde kullanılan düdüğü öttürmek bile bir marifet ister. Şimdi merak ediyorum Beden Eğitimi branşına geçen sınıf öğretmenleri okullarında iyi bir voleybol takımı varsa 5-1 oynuyorsa pasörü 2 den oynatıyorsa ( şimdi okuyorlarsa ne anlatıyor bu adam diye düşüneceklerdir ) bu takımı nasıl çalıştıracak, hentbol takımı varsa 5-1 , 4-2 vb taktikleri nasıl bilecek, törenleri nasıl yaptıracak daha uzar gider bu örnekler. Ama unutmuştum müsabakalarda taktikleri belli ÇIKIN OYNAYIN olacak sanırım.
4 yılda bizim öğrendiğimiz bilgileri sınıf öğretmenlerimiz 2 yıl süre ile toplamda ancak bizlerin 3 haftada gördüğü ders saati toplamı kadar beden eğitimi dersi alarak yada bazıları ise lisans tamamlarken kağıt üstünde yan alanım Beden Eğitimi diyerek aldılar. 4 yıl eğitim alanlara, şu anda atama bekleyenlere alan değiştirerek ne kadar haksızlık yaptıklarının farkındalarmı acaba.
Bir beden eğitimi öğretmeni olarak 6 branştan sınavla okuluma girdim, pek çok baranşı da ekleyerek ve de pek çok tıp dersi alarak, uygulamalı derslerden geçmek için bazen günlerce çalışarak alnımın akıyla mezun oldum. Şimdi 1 gecede sihirli değnekle Beden Eğitimi branşına geçilmesi hiçde doğru gelmiyor bana. Buyrun geçiş yapan arkadaşlar ikna edin beni ve diğer Beden Eğitimi Öğretmenlerini.
Geçtiğimiz günlerde bir sınıf öğretmenim yazmış yıllardır beden eğitim derslerini branş öğretmenleri veriyor ülkemiz olimpiyat madalyaları cennetine mi döndü? Ya da sporda Avrupa veya Dünya şampiyonluklarını biz mi yaşıyoruz? diye işte bunu yazarken bile ne kadar bilgi sahibi olduğunu açıkça ortaya koyuyor. SBS – YGS vb. sınavlarından öğrencileri aileleri spora değil ancak dershanelere yönlendiriyorlar. Kısacası eğitim sistemi değişmeden sporda başarı gelmesi mümkün değil. Zaten bizim konumuz Beden Eğitimi Dersi, çocuklara spor kültürünü aşılamak, olimpiyatlar yada dünya şampiyonaları değil.
Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Yıllardır her türlü bilgi birikimlerimizi yada yardımcı olacağımız her ne varsa çevremizdeki branşdaşlarımızla paylaştık. Ama buradan belirtmek isterim ki sınıf öğretmenliğinden Beden Eğitimi alanına geçen öğretmen arkadaşlarım bukadar mağdur yarattıklarını bile bile nasıl gelip bizlere danışacaklar çok merak ediyorum.
Umarım yan alandan branş değiştirme olayı mahkemeden döner ve daha çok mağdur yaratmaz.
Saygılarımla
Hüseyin AKÇAY


19 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 hüseyin akçayın sendikasını mereak ediyorum  erdal   /    2014-02-09
 hüseyin bey maaaşallah çok duyarlısın hiç bu hakkı verenleri eleştirmemişsin 16 yıllık sınıf öğretmenliği yapan öğretmende çocuklara topu verip hadi serbestsiniz diyebilir. kulübün çalıştırdığı takımı oynatabilir yani çok farklı bir şey yapmıyorsunuzdur.inanki sen şimdi bunlarıda yapmıyorsundurkesin yapmıyorsundur çünkü çalışan insan bunlarla uğraşmaz kusura bakma kardeş.
 hukuk sürecinin sonunu bekleyin  poyraz   /    2013-06-18
 açılan iptal davalarının sonuçlanmasına az kaldı bu yan alanın özel yetenekle öğrenci alan beden eğitimi branşında hukuki olmadığı görülecektir inşallah biraz sabırlı olun sınıfçılarada kızmanın manası yok bize de spor hekimliği hakkı verilse bizde geçmek isteriz.
 İRFAN  ENGİN   /    2013-01-02
 Senin beden eğitimi dersini yapıp yapamayacağın değil konu. Ben ve benim gibi bir çok kişi atanmayı bekliyor ama bundan sonra hayal oldu. çocuğum büyüdüğünde ona ne diyecegimi bilemiyorum çok üzgünüm.bu konudaki tek sorumlu sorumsuz bakanlıktır .
 irfan mısın nesin  yahya   /    2013-01-01
 Değerli üyemiz Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 yanlış hedef  murat 2   /    2012-12-03
 sevgili beden eğitimci arkadaş, haftalık 30 saat derse giren sınıf öğretmenleri böyle bir şansı değerlendirmiş, aslında bu değerlendirlirken bile ülkedeki beden eğitimi dersinin durumu ortada, şimdi size başka branşa geçin derseler geçermisiniz hayır, çünkü öyle olmaması gerektiği halde en kolay ders görünümü kazanmış...ve fakat durum bu da değil, bu işe yol veren bakanlık siz geçiş yapanlara kızıyorsunuz...
 yan aln ve beden eğitimi dersi  MURAT   /    2012-12-02
 beden eğitimine geçenler sınıfında sıcakta ders yapmak varken dışarda soğukta ders yapacaklar beden eğitimi öğretmenliği dışardan göründüğü gibi değildir çok yoğundur
 Bedenciler  sülo   /    2012-12-01
 Beden Eğitimciler demedim bedenciler dedim. Sınıfçıyım çalıştığım köyde kros takımı kurdum ve bir ilki başarıp ilçe birincisi oldum. 26 okul arasında. Yatılıya geldim bedencisi var sadece kendi bedenine hayran ve ona bakıyor. Futbol takımını bana verdiler ilçe birincisi olduk. Bulunduğum ilçe merkezinde 20 tane ilköğretim okulu vardı ve hepsinde en az bir bedenci vardı. İlçede turnuva yapılmasın diye Kapalı spor salonunu dalavareyle kapattılar. Turnuva olupta bize iş çıkmasın diye. Arkadaşlar bu branşçı sınıfçı işi değil ufuk işidir. Ufkun dar ise 100 yılda eğitimini alsan bu işi yapamazsın ufkun genişse bazı arkadaşlar gibi öğrenciye her şekilde yardımcı olursun. Matematikçi gördüm ingilizce dersini ingilizce öğretmeninden daha iyi veriyor. Sınıfçı gördüm müzik dersini müzikçiden iyi veriyor. Onun için kininizi azme döndürün ve işini daha iyi yapmak için enerjini harca.
 alan değişikliği  bard   /    2012-11-10
 olur dostum olur, dört yılda sınıf öğretmenleri o söylediğin dersleride daha fazlasını da aldı. yıllarca en ücra köylerde görev yaptı. 10-20 yıllık sınıf öğretmenleri hala köylerde. oralarda voleybol, masa tenisi, atletizim (koşu) takımları çıkardı. başarılar elde etti. tüm törenleri düzenledi, ayarladı, bandoyu çalıştırdı, tüm araç gereçleri etraftan dilencilik yaparak okuluna götürdü, bütün bunlar yetmiyormuş gibi çocuklara okuma yazmayı,oturup kalkmayı, iletişim kurmayı, konuşmayı öğretti, hademelik yaptı, inşaatçılık yaptı, hamallık yaptı, boyacılık, camcılık yaptı, tuvaletleri temizledi, dam aktardı. 20 yıl olupta hala aynı eziyeti çekenler var. sizin söylediklerinizi emin olun tüm sınıf öğretmenleri sizden daha iyi yapar. o yazıda bahsetmişsinya nediyor bu o senin dediklerini eski bir sınıf öğretmeni olarak ben anladım eminim diğerleride anlamıştır. nedir şu branşçılardaki bu hava hala sınıf öğretmenlerini küçümseyerek bakıyorlar. uzmanlık sınavlarında en yüksek notları alanlar ve en başarılı olanlar sınıf öğretmenleri, okul müdürlüklerine ve yardımcılıklarına bir bakın çoğu eski sınıf öğretmeni, okulların eskiye göre çehresine bir bakın değiştiren işte o küçümsediğin sınıf öğretmenleri. ilk atandığım yerde 8.yıllık bir okul yaptırıp geldim 4 yıllık çalışmalar sonunda o yaptırdığım okulda şimdi 4 sınıfçı, 8 branşçı çalışıyor. kaç bedenci, kaç branşçı bunları yaptıra bilmiş. hala utanmadan sınıf öğretmenlerini aşağılıyorsun.bunlar sınıfçının ne kadar zeki olduğunun kanıtıdır. bizlerde bu güne kadar köy köy gezdik... sebebi tarımcının, ziraatcinin, ilahiyatçının, bedencinin, tarihçinin, coğrafyacının, grafikerin... vs sınıf öğretmeni olarak atanması. biz başkalarını düşünmediğimizden mi geçtik. hak verildi değerlendirdik. yapmasaydık daha fazla bedencimi atanacaktı sanki. atanacaklarından nasıl bukadar emin olabiliyorsun. bencillik yapıp utanmadan mahkemeden bahsediyorsun. sen türkiyede mahkemelerin kaç yıl sürdüğünden bile haberin yok senin. olsada yönetmeliği aç bir oku, kazanılmış haklar geri alınamaz. kendinizi bu kadar büyük görüp sınıfçıları aşağılayıp suçlayacağınıza, neler yapalımda eğitimdeki eksiklikleri giderelim diye düşünmezsiniz. sendikal faaliyetleri okullarda yürütenhep sınıfçılar, okullarda değişimi başlatan sınıfçılar, haklarımızı savunmada başı çeken sınıfçılar. sınıfçılar eylem boykot yaparken branşçılar okullarına gidip hayretle bu ne çesaret diyip çıkacak sonucu merak edip kazanılan haklardan yararlanmayı tercih ediyorlar. sen çıkmış şimdi neden bahsediyorsun... seni kat etmen gereken daha çok yol var...
 Boşuna..  Metin Çimen-HATAY   /    2012-11-04
  Arkadaşlar siz şimdi buraya açıklama yaptınız ya, Sayın Bakan burayı okuyup Pazartesi hemen bir kanunla durumu düzeltir..!!
Bu tartışmalar yerine özlük haklarımızı nasıl düzeltiriz, ders saatlerimizi nasıl arttırırız, Tören, Maç ve Turnuvalarda izin ve çalışma saatlerimiz hakkında konuşsak ve birleşsek daha iyi olmaz mı??

 ders saatleri arttırılsın  unal1   /    2012-10-27
 arkadaşlar bu ülkede herşey mümkündür.seramikciden,motorcudan,veterinerden,ziraatciden,fizikciden,almancacıdan,arapcacıdan,vb..... sınıf öğretmeni oluyorsa yan alanı beden eğitimi olan ve verdiği derslerde beden eğitimi dersi de olan,beden eğitimi öğretmeni olmayan okullarda takımlar çıkarıp çalıştıran ve başarılı olan sınıfçıdanda beden eğitimi öğretmeni olur.BİRBİRİMİZİ KÜÇÜMSEMEYİ BIRAKIP DÜNYA ORTALAMISNA GÖRE DERS SAATİ AZ OLAN BEDEN EĞİTİMİ DERSLERİNİN DERS SAATİNİN ÇOĞALTILMASI İÇİN ÇALIŞALIM.İMKANSIZLIKLAR İÇİNDE DERS YAPIYORUZ.BUNLARIN DÜZELTİLMESİ İÇİN ÇALIŞALIM.SALON ,FUT.VOLB.BASKT.SAHALARI VB.İMKANLAR İSTİYELİM.KAÇ OKULUNSALONU VAR.KIŞ MEMELEKETİNDE YAŞIYORUZ.KIŞIN NASIL DERS YAPARAK VERİMLİ OLUYORUZ.GELİN BUNLARIN DÜZELMESİ İÇİN ÇALIŞALIM.

 destek olalım  selami08   /    2012-10-22
 değerli arkadaşlar zamanında arkadaşlarımız bakanlığın önünde 4+4+4 ü protesto ederken işte bu maduriyetlere dikkat çekmek istemişlerdi. eğer topyekün herkes birbirine destek olsaydı bunlar başınıza gelmezdi. zamanında sınıf öğretmenliğine binlerce kişi atandı alan dışından, avukatlar mühendisler bir anda sınıf öğretmeni oldular ama biz onlara destek olduk yardım ettik. hatta kademe olarak bizden önce başladılar 8. dereceden. bu da haksızlıktı ama kimseye sen yapamazsın demedik. şimdi yan alan değişikliği olunca kıyametler koptu ne yazık ki zamanı geçti arkadaşlar... sizin bu arkadaşlara destek olmaktan başka yapacağınız bişey yok. öyle sınıf öğretmenleri biliyorum ki zorunluluğu yokken okuldan takımlar çıkarmış ve başarılı olmuşlardır. herşeyden önemlisi okula spor sevgisi heyecanı katmışlardır. 5-1 veya 4-2 öyle çok bilinmeyenli denklemler değiller hepimizin öğreneceği şeyler. "şu beden eğitimi öğretmenleri bişey yapmıyolar çocukların eline topu veriyolar oturuyolar" imajını bi yıkalım hadi takım olalım birlik olalım...

 İPTAL  oktay   /    2012-10-20
 tayin kaygısıyla yan alana geçip iptal ettirmek isteyen çok öğretmen var.isteyenlerin iptal edilip kendi alanlarına eski yerlerine dönebilmelerine izin verilmelidir.hiç ingilizce bilmeden ingilizce öğretmeni olunmaz,matematik de aynı...yoksa çocuklarımıza yazık.
 çağlar hocam ve irfan hocam  zeynep   /    2012-10-19
 çağlar hocam valla senin bahsettiğin hangi ünv.beden eğitimi bölümü bilemem. demekki bölüm olsun diye açılan bölümlerden biri.uzman branşcılarınız yoktu.ben uludağ mezunuyum 4 yıl her döenem her branşı en ince ayrıntısına varan a kadar işledik.uzamnlık aldık tez hazırladık..kalite farkı burada..
irfan hocam bu sene ders saatimiz artmadı azaldı 4+4+4 ile..secmeli dersler zaten vardı.oda okul müdürlerinin insiyatifindeydi..sbs de etkili olan dersleri seciyorlardı.sen hangi spor dalını takip ediyor ve sporcuları araştırıyorsun ki..ne cıkarabildiniz diyebiliyorsun..alan değiştiren öğretmenler zaten devlet memuru olup maaşlarınızı tıkır tıkır alıyorlar..neden bu hakkı bekleyen asıl branş mezunlarından esirgiyorsunuz..şimdi acıkta okul bırakmadılar..seneye sınıf öğretmeni açığı çıkacak yine onlardan atama olacak..hadi seneyi bırak bu sene ortada sınıf öğrt.kalmadı..tarih mezunu öğrt.ücretli olarak sınıf öğrt.oluyor..sınıf öğretmeni bilgisi ile tarihçi bir mi.o öğrancilerin günahı ne..eğitimde kalite kalmadı ben bunu söylerim..ortaokuldaki öğrencilerin suçu ne..diğer fen matematiğe geçen öğretmenler o ne özgüven o..bi matematikçiden almak varken dersi bir sınıf öğretmeninden almak saçma..ama kulağımıza gelenlerde gece yarılarına kadar ders calışıyorlar..oh olsun belli bi yaştan sonra eziyet kendilerine..

 irfaname  erol dal   /    2012-10-17
 sayın irfan bey cevabınızı okudum Beden eğitimcilere ateş püskürmüşünüz sayın hocam öğretmenlerin içinde en organize olan grub beden eğitimcilerdir, yeri geldiği zaman protestosunu etmeyi bilir. sınıf öğretmenisiniz siz kendi branşınızda kalsanız bu işi uzmanlarına bıraksanız daha iyi olmazmı tabi ki devlet size böyle bir hak vermiş sonuna kadar kullanacaksınız ancak bir öğretmen zerafetini elden bırakmamak gerek eleştiri yaptığınız zaman dozunu iyi ayarlamak önemlidir. gelelim bizleri eleştirdiğiniz konulara bjk takımının 3.kalecisi benim okuldan bulup futbola başlatığım öğrencimdir. futbol u-14 milli takımına bir çok öğrencim gitti. atletizimde son olimpiyat şampiyonası kızlarımızı beden eğitimi öğretmenleri keşfetmiştir. herkes kendinden mesuldür.ben inanıyorum ki bir çok beden eğitimi öğrtmeni arkadaşım sınırlı sayıda olanaklarla bir çok iş yapıyorlardır. burda siz ne yaptınız yan gelip yatıyorsunuz gibi bakanca ağzıyla konuşmak öğretmenliğin şiarına yakışmıyor. saygılarımla...
 irfan arkadaş...  murat   /    2012-10-16
 beden eğitimi dersinin amacı olimpiyatlara sporcu yetiştirmek değil asıl sen neyden gocundun onu bi söle hele beden eğitimi dersi senin bildiğin rahat hazırol topu al kaybol değil doğuda çakılı kalmaya gelince seni zorla mı sınıf öğretmeni yaptılar olmayaydın ya o zaman...
 geri döneceksiniz  ergin   /    2012-10-16
 çalıştığım okulda sınıf öğretmeni olan arkadaş beden eğitimine geçiş yaptı.geçenlerde okula geldi benden voleybol, hentbol, futbol, basketbol topları istedi. şimdi soruyorum çakma beden eğitimi öğretmenlerine ben nasıl ki okuma yazma öğretemiyorsam sizlerde beden eğitimi öğretmenliğinin değil yüzde elli, yüzde beş bile hakkını veremezsiniz.okula top nasıl alınır onu bile bilemiyosunuz.zaten 5-6 ay sonra geri döneceksiniz. çakma beden eğitimciler
 bal gibi de yaparlar.  çağlar   /    2012-10-16
 ben bedeneğitimciyim ünv.voleybol bir parmak pas bir manşet gördüm.futbol hentbol masa tenisi hiç görmedim basketbol pas şut bir iki bişey bitti ama bol bol anatomi fizyoloji spor sakatlığı ilk yordım...bi sürü teorik. böyle mezun olduk sonra her şeyi meslekte öğrendik meğer ünv.de pek de bişey öğretmemişler.teftiş geldiğinde direk kulüp defterlerini soruyor.ünv.defterlerle ilgi hiçbir şey vermediler.hep işi işte öğrendik şu an bi sürü bedeneğitimci arkadaşım topu verip salıyor.ben eminimki vicdanlı ve istekli herkes bunun daha iysini yapar.güncel yenilikçi ve birazda sportmen bir ruh yeter.
 bal gibi de yaparlar.  çağlar   /    2012-10-16
 ben bedeneğitimciyim ünv.voleybol bir parmak pas bir manşet gördüm.futbol hentbol masa tenisi hiç görmedim basketbol pas şut bir iki bişey bitti ama bol bol anatomi fizyoloji spor sakatlığı ilk yordım...bi sürü teorik. böyle mezun olduk sonra her şeyi meslekte öğrendik meğer ünv.de pek de bişey öğretmemişler.teftiş geldiğinde direk kulüp defterlerini soruyor.ünv.defterlerle ilgi hiçbir şey vermediler.hep işi işte öğrendik şu an bi sürü bedeneğitimci arkadaşım topu verip salıyor.ben eminimki vicdanlı ve istekli herkes bunun daha iysini yapar.güncel yenilikçi ve birazda sportmen bir ruh yeter.
 gülme komşuna gelir başına  irfan   /    2012-10-15
 vay be.çalıştırdığınız takımalrdaki öğrenciler de türkiyeye olimpiyat dünya ve avrupa şampiyonaalrında altın madalya kazandırdılar ya.hetbol takımımız sizin 5-1,4-2 taktiğinizle dünya hentbol şampiyonasında dünya şampiyonu oldu.allah aşkına ülke sporuna beden eğitimi öğr kazandırdığı kaç tane sporcu var.bu yazılarla alan değiştiren öğretmenelrin yapıp yapamayacağı sizleri ilgilendirmiyor.sizler kendi derdinize düşmüşsünüz.atanamayan beden eğitimi öğr devlet hadi sizi sınıf öğr atıyorum deseydi zamanında kaç tanesi ben almaayyım diğerlerine haksızlık olacak derdi.alan değiştiren binlerce öğretmen norm fazlası oldular.sizler 50 puanla istediğiniz okula giderken bizler 300 puanla doğuda çakılı kaldık.300 puanlı öğretmen okulunda 4+4+4den dolayı norm fazlası oldu.4+4+4 sizlerin ders sayısını artırırken zil takıp oynuyordunuz.bu kadar meslektaşınımız ne olacak diye düşündünüz mü.bu yüzden bizlerde sizleri düşünmüyoruz.puanımız yükssek istediğimiz ile ve okula gideceğiz.anadolu lisesi sınavlarında sizleri perişan edeceğiz.kısacası bana dokunmayan yılan bin yaşasın dediniz yıllarca sıra bizlerdeAdınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Galatasaray'ın konuğu Göztepe
    Milliler, Japonya'ya kaybetti
    Phillip Cocu, ayrılığı açıkladı
    6 bininci gol Messi'den
    Galatasaray'da toplu imza töreni
    Antalya'da nefes kesen düello! 6 gol...
    WhatsApp'tan gelen BİM mesajına dikkat!
    Millilerden bronz madalya
    F.Bahçe Malatya'da kayıp! Müthiş seri bitti
    Süper Lig'de çay fiyatına bilet!
    Milliler, uzatmada kaybetti
    Emre Akbaba sağlık kontrolünden geçirildi
    Badmintonda gümüş madalya
    Beşiktaş, Erzurum deplasmanında
    A Milli Erkek Basketbol Takımı, Slovenya yolcusu
    Salih Uçan, Empoli'ye imzayı attı
    Emre Akbaba İstanbul'da
    Milliler, galibiyetle başladı
    Türkiye, İspanya'ya kaybetti
    Çağlar Söyüncü, formayı giydi

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır