ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Ana Sayfa | Forum | Canlı Skorlar | BESYO | Haber Gönder | Künye | Spor ve Yaşam Dergisi | İletişim | Livescore
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Kupa maçlarının yayın ihalesi sonuçlandı
Manset Alti Haberleri
Beden eğitimi dersinde raporu olan öğrencilere nasıl not verilecek?
Ortaokul ve lisede beden eğitimi dersinde raporlu olan öğrencilere nasıl not verilecek?
Google+   Kategori: Beden Eğitimi
  Tarih: 11.01.2017
- Bu haber 35732 kez okundu.

Ortaokulda raporlu olan öğrencilere nasıl not verilecek?

MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde raporlu olan öğrencilerin durumu 27. maddenin 2. fırkasında belirtilmiştir. İşte o madde: 

Madde 27: 

2) Her iki dönemde veya dönemin birinde uygulamalı herhangi bir derste sağlık durumları veya bedensel engelleri nedeniyle sağlık raporunda belirtilen faaliyetleri yapamayanların bu dersin öğretim programında yer alan temel becerilere yönelik faaliyetlere katılımları değerlendirilerek verilen dönem puanlarının aritmetik ortalaması, o dersin yıl sonu puanı sayılır.

Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumlar Yönetmeliği indirmek için tıklayınız...

Lisede raporlu olan öğrencilere nasıl not verilecek?

Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde raporlu olan öğrencilerin durumu 51. maddenin 5 fırkasında belirtilmiştir. İşte 51. Madde: 

MADDE - 51: 
(5) Beden eğitimi dersinde sağlık durumları veya engelleri nedeniyle bazı etkinliklere katılamayacak durumda olan öğrenciler resmî ya da özel sağlık kurum ve kuruluşlarındaki bir doktordan rapor almak zorundadır. Raporda, öğrencilerin sağlık durumlarının veya engellerinin beden eğitimi etkinliklerinden hangisine geçici ya da sürekli olarak engel oluşturduğunun açıklanması gerekir. Rapora göre beden eğitimi dersinin bazı uygulamalı etkinliklerinden muaf tutulanlar, sadece teorik bilgilere ve uygun etkinliklere; bütün uygulamalı etkinliklerden muaf tutulanlar ise sadece teorik bilgilere göre değerlendirilir.

28/10/2016 tarihli ve 29871 sayılı Resmî Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren  "Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği" için TIKLAYINIZ.

www.bedenegitimi.gen.tr / Kerem BALYEMEZ


16 Agustos 2017 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Beşiktaş ta lig ve kupaya özel kombine
    Fenerbahçe, Avrupa da 219. kez sahada
    Ragbi Ligi ne bayram rötarı
    Türk dağcılar ilklere imza atıyor
    İşte Devler Ligi nde ilk gün sonuçları
    Barça kafilesi açıklandı! Arda Turan...
    Kredi kartı ile internetten alışveriş yapanlar dikkat
    Öğretmenlerin eş durumu tartışması büyüyor
    KPSS branş bazında sıralamalar açıklandı
    Valverde den Arda açıklaması
    Bakanlar Kurulu ndan Bayram tatili kararı
    Yılın oyuncusu kim olacak?
    Şampiyonlar Ligi Play-Off maçı TRT de
    UWW nin favorisi Rıza Kayaalp
    F.Bahçe ye Sakaryaspor dan 5 transfer
    Fenerbahçe maçı öncesi şok gelişme!
    Süper Lig e yabancı damgası!
    Türkiye Kupası nda 1. tur eşleşmeleri
    Milliler, Mısır a direnemedi
    Passolig ile ilgili flaş karar

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır