ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Ampute millilerde hedef Dünya Kupası
Manset Alti Haberleri
Spor Lisesi Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı
Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi yetenek sınavına başvurular başladı.
Google+   Kategori: Eğitim
  Tarih: 10.06.2017
- Bu haber 359 kez okundu.

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi yetenek sınavı başvuruları başladı. Yetenek sınavına 8. sınıfı bitiren öğrenciler başvuru yapabilecektir. Başvurular 1 - 23 Haziran 2017 tarihleri arasında doğrudan veya posta yoluyla ilgili okul müdürlüklerine yapılacaktır.

Güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9 uncu sınıflarına öğrenci alınmasına ilişkin iş ve işlemler, ilgi (a) yönetmeliğin 20 ve 25 inci maddeleri çerçevesinde

Bakanlıkça ilan edilecek kontenjanlara göre aşağıda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Buna göre:

l- Ortaokul ve imam hatip ortaokulunun 8 inci sınıfını 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında bitiren öğrenciler öğrenim belgesi, dilekçe ve bir adet fotoğraf ile birlikte öğrenim görmek istediği alanın bulunduğu okul türlerinden sadece birisinin okul müdürlüğüne başvuruda bulunacaktır.

2- Başvurular 1 - 23 Haziran 2017 tarihleri arasında doğrudan veya posta yoluyla ilgili okul müdürlüklerine yapılacaktır. postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

3- Okul müdürlüklerince, ekte örneği bulunan sınav giriş belgesi (Ek-l) düzenlenecek ve alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri 28-30 Haziran 2017 tarihleri arasında okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecektir.

4- Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı, bölümler bazında 3-7 Temmuz 2017 tarihleri arasında tek aşamalı olarak komisyonlar marifetiyle yapılacaktır.

5- Okul müdürünün başkanlığında sorumluluk sınavı esasları kapsamında oluşturulacak komisyonlarda; ilgili okulun 2 (iki) alan öğretmeni, l (bir) il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce görevlendirilecek diğer okullardan alan öğretmeni ile l (bir) de alan uzmanı akademisyen yer alacaktır. Alan uzmanı akademisyen bulunamadığı durumlarda il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünce l (bir) alan öğretmeni daha görevlendirmesi yapılacaktır. Spor liseleri ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liseleri için oluşturulacak komisyonlarda gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü veya federasyonlardan ayrıca l (bir) temsilci de görevlendirilebilecektir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde komisyonlara yardımcı olmak üzere değerlendirmeye katılmayacak en fazla 4 (dört) gözetmen öğretmen daha görevlendirilebilir. Spor liseleri sınavlarında il-ilçe milli eğitim müdürlüklerince gerekli sağlık tedbirlerinin alınması sağlanır.

6- Öğrenci seçiminde yetenek sınavında 50 (elli) puan barajının altında kalan öğrenciler başarısız sayılacak değerlendirmeye alınmaz. Yetenek sınavında 5C (elli) ve üzerinde puan alanların; yetenek sınavının oh 70´i ile yüzlük sisteme dönüştürülen ortaöğretime yerleştirme puanının % 30´u alınarak 100 (yüz) tam puan üzerinden puan üstünlüğüne göre değerlendirme ve sıralama yapılır.

7- Rehberlik ve araştırma merkezleri bünyesinde hizmet veren özel eğitim değerlendirme kurulu karan doğrultusunda özel eğitime ihtiyacı olan ve kaynaştırma yoluyla eğitim alacak öğrenciler komisyon tarafından bu Genelgede belirtilen usul ve esaslara göre kendi aralarında beceri/yetenek sınavına alınır.

8- Geçici koruma altında olan yabancı uyruklu öğrencilerden; güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerine kontenjan dışında her şubeye 2 (iki)´şer öğrenci olmak üzere bu Genelgede belirtilen usul ve esaslara göre kendi aralarında beceri/yetenek sınavına alınır.

9- Aday öğrencilerden;

a) Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı olmayan,

b) Rehberlik ve araştırma merkezleri bünyesinde hizmet veren özel eğitim

değerlendirme kurulu kararı doğrultusunda özel eğitime ihtiyacı olan ve kaynaştırma yoluyla

eğitim alacak olan,

c) Geçici koruma altındaki yabancı uyruklu olan, öğrenciler yetenek sınavı 50 (elli) puan barajını geçmek şartıyla 100 puan üzerinden değerlendirilir. Sınavı kazanan bu durumdaki öğrenciler, il-ilçe milli eğitim müdürlüklerindeki öğrenci nakil ve yerleştirme komisyonlarınca yerleştirilir.

l0- Değerlendirmeler, bölümler bazında ekteki sınav değerlendirme ölçütleri çizelgelerinden (EK-2) ve sınav değerlendirme çizelgelerinden (EK-3) ´teki esas ve ölçütler doğrultusunda yapılacaktır.

l l- En yüksek puandan aşağıya doğru yapılan sıralamaya göre bölümler bazında belirlenen kontenjan kadar asil ve yedek liste  7 Temmuz 2017 tarihi mesai bitiminde okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecektir.

12- Öğrencilerin kayıtları, 11-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden yapılacaktır.

13- Kayıtlar sonucunda açık kontenjan bulunması durumunda; yedek listeden puan sırasına göre açık kontenjan kadar kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilerek 17 Temmuz 2017 tarihinde okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilerek ayrıca öğrenci velilerine bildirilecektir.

14- Yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtlan 18 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır. Buna rağmen açık kontenjan bulunması durumunda yedek listeden öğrenci kayıtlarına devam edilecek ve 19 Temmuz 2017 tarihinde kayıt işlemleri tamamlanacaktır-

15- Açık kontenjanı bulunan ancak yedek listesinde yeterli sayıda öğrencisi bulunmayan okullar ile yedek listesi olmayan okullar; 20-21 Temmıız2017 tarihleri arasında aynı usulle sınav yaparak açık kontenjan kadar başarılı  öğrencinin kayıt işlemlerini yaparak öğrenci alım sürecini EK4 Çalışma Takvimi´ne göre tamamlayacaklardır.

16- Bu okullara kayıt yaptıranlardan; tercihleri doğrultusunda farklı tür bir okula yerleşen öğrenciler, güzel sanatlar lisesi, spor lisesi ile klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerindeki kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

17- İlgi (a) Yönetmeliğin 39 uncu maddesinin 5 inci fıkrası kapsamında diğer ortaöğretim kurumlarının 9 uncu sınıflarından bu okulların 9 uncu sınıflarında boş kalan kontenjanlara geçiş yapacak öğrencilerin seçimine ilişkin sınavlar bu Genelgede belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülecektir.

İlgili genelge için TIKLAYINIZ.

Genelge ekleri için TIKLAYINIZ.15 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Beşiktaş'ın LASK Linz maçı kadrosu açıklandı
    Beşiktaş'ın Avrupa'daki 208. sınavı
    Medipol Başakşehir'de hedef play-off
    KPSS puanlarının geçerlilik süresi değiştirildi
    Milli yüzücü Boyacı'dan altın madalya
    Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sonuçları
    Fernando Alonso F1'e veda ediyor
    F.Bahçe elenince G.Saray'a müthiş gelir!
    Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne veda etti
    Milli tekvandocudan 'devam' kararı
    Rakibine insanlık dışı faul!
    UEFA'dan Göçek ve Meler'e görev
    9 takım, galibiyet primini kaptı
    PFDK'dan Galatasaray'a para cezası
    Pistlerde Ramil Guliyev rüzgarı
    1. ve 2. Kademe Karate Antrenör Kursları
    Süper Kupa'da Madrid derbisi
    Süper Lig'de görünüm
    İbrahim Çolak, söke söke madalyayı aldı
    Spor Toto 1. Lig'de görünüm

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır