ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Makaralı Yay Erkek Milli Takımımız gümüş madalya kazandı
Manset Alti Haberleri
Okul Sporlarında Hakem Hataları Bitmek Bilmiyor
Liselararası Voleybol turnuvasının yarı finallerinde oynanan maçlara hakem hataları danmgasını vurdu.
Google+   Kategori: Okul Sporları
  Tarih: 17.01.2017
- Bu haber 295 kez okundu.

Liselerrası erkekler Voleybol turnuvasının yarı finallerinde hakem hataları hem maçı gerdi hem de maçın sonucunu değiştirerek "pes"  dedirtti.

Yarı finalin ilk maçı Antakya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Erzin Akenerji Şehit uğur ekiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında oynandı.

Karşılaşmayı Antakya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3-0 lık net bir skorla kazanırken hakem heyetinin kararlarından 2 takımda memnun olmadı ve maçın bir çok kere durmasına sebep olan itirazlar yaşandı.

Yarı final 2. karşılaşmasında Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi ile Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

DOSTLUK VE SPORTMENLİK ÖRNEĞİ

Üniversiteden sınıf arkadaşı olan Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi Voleybol Takımın Hocası Burak Göztepe ile Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesinin Voleybol Hocası Beyazid Danacı, maç öncesi birbirlerine başarılar diliyerek sportmenlik örneği sergilediler.

YEŞİLKENT İN 2 OYUNCUSU SAKATLANDI

Liselerrası Erkek Voleybol Turnuvasının yarı final karşılaşmasının ilk 2 setini kazanarak taraf Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi olurken, maçın 3. setinde Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi Voleybol takımının 2 oyuncusunun sakatlanması üzerine maç kısa süreliğine durdu.

3. seti kazanan Antakya temsilcisi Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi oldu ve durum 2-1 oldu.

Hakem Mehmet Emin Özçelik Maça Damgasını Vurdu

4. set kıyasıya mücadeleye sahne olurken karşılaşma 22-25 bitiş düdüğüyle birlikte Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi Voleybol uyuncuları teknik direktörleri Beyazıt Danacı yı omuzlarına alarak seviçlerini 8 otobüsle maçlarını seyretmeye gelen öğretmen ve öğrencileriyle paylaşırken birden bire maçın hakemi Mehmet Emin Özçelik, maçın bitmediğini ve sayının Antakya temsilcisi Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi nin olduğuna hükmetti. 

BİTEN MAÇA HAKEM KARARI DAMGA VURDU


Yapılan itirazlar sonunda Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi Voleybol takım kaptanı Arda ve teknik adam Beyazid Danacı kızmı kartlarla sahadan atıldı ve her kırmızı kartın 1 sayı olmasından dolayı tartışmalı Hakem Mehmet Emin Özçelik skoru 24-24 yaptı.

BASIN DELİL SUNDU

File ve masa hakemleri tartışmalar üzerine maçı takip eden Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansının da içlerinde yer aldığı basın mensuplarından tartışmalı bölümün video kaydını istediler.

Basın mensuparının kayıtları vermesi üzerine yapılan incelemede maçın Hakemi Mehmet Emin Özçelik in yanlış karar verdiği tespit edilerek hakeme görüşlerini bildirdiler. Ancak maçın hakemi verdiği tartışmalı karardan vazgeçmedi.


Hakem Polis Nezaretinde Seyircileri Dışarı Çıkarttı

Bununla da yetinmeyen karşılaşma hakemi Mehmet Emin Özçelik, salona Çevik Kuvvet davet edip  Erzinli taraftarların salon dışına çıkartılmasını talep etti.

Salon Amiri İbrahim Arıkan ın da sağduyulu uyarılıarı sonucu ev sahibi Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesinin az sayıdaki taraftarının da salon dışına çıkartılmasını talep etmesi üzerine hakem Mehmet Emin Özçelik polis nezaretinde salondaki tüm seyircilerin dışarı çıkartılmasına hükmetti.

Tie Break (Setlerin 2-2 olmasının ardından galibi belirleyen 15 sayı üzerinden oynanan set) setine uzayan Liselerarası Erkek Voleybol yarı final karşılaşmasında.

Hekem kararına itiraz eden Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi Voleybol Takımın Teknik adamı Burak Göztepe de sahadan atılan isimler arasında yer aldı.

Tie Break seti sonunda tartışmalı hakem hatalarıyla dolu, polis nezaretinde ve taraftarların ve teknik direktörlerin dışarı atıldığı, tansiyonun yükseltildiği yarı final maçını kazanan taraf antakya temsilcisi Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi Voleybol Takımı oldu.

Hakem hatalarıyla dolu maç sonrası, Erzin Yeşilkent Anadolu Lisesi Voleybol hocası Beyazid Danacı, 
Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi Voleybol Takımı oyuncularını tebrik etmeyi de ihmal etmedi.


OKUL SPORLARI İL TEMSİLCİSİ MEHMET YÜCEL:
"HAKEM HATALARI İTİRAZA KAPALIDIR"


Maç sonrası gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Rıdvan Kaya, Hatay Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Yücelle görüştü.

Kaya, "Maçın bu duruma gelmesinin üzücü olduğunu sonucun ne olursa olsun bu kadar çok hakem hatası ve bunun sonucunda adeta maçın katledilmesinin doğru olmadığı belirterek, maçın tarışmalı hakem hatalarını Hatay Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Yücel e seyrettirdi.

Hatay Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Yücel de hakem hatalarına itirazların sonucu değiştirmeyeceğini İTİRAZA KAPALI bir konu olduğunu ancak kural hatalarına itraz edilebileceğini belirterek, yönetmeliğinde bunun karşında bir çare olmadığını belirtti.

OKUL SPORLARINDA KARA BİR LEKE

Bugün oynanması gereken 3. lük maçı konulan tedbir üzerine aylardır hazırlık yapan sporcuların 3. lük maçı oynamasına engel oldu.

Hatay Okul Sporları Liselerarası Erkek Voleybol Turnuvası 3. lük maçı oynanmayan bir müsabaka olarak tarihe geçmiş oldu.

Kaynak: Marka Şehir Gazetesi

18 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 Sporun hali  Sevilay   /    2017-01-18
 Nedense her sene Erzin maçları skandal oluyor. Kısadan bir hisse "Bekçi uyurken eve hırsız girmiş, herkes bekçiye yüklenmiş sen uyuduğun içim hırsız girdi felan diye.. bekçi de dayanamamış tamam benim suçum var da hiç mi hırsızın bir suçu yok diye.. " Erzin deki hoca bence biraz da kendilerini öz eleştirsin.. iğneyi kendilerine çuvaldızı....
 Sen kendini bilmez isen bu nice okumaktir.  Tamer   /    2017-01-18
 
 kalitesiz beden eğitcimlere hayır...  idris can   /    2017-01-18
 Beden Eğitimi öğretmeni olarak maçı bende izledim. ilk maçta Atatürk lisesi Erzin takımından 3 gömlek daha iyiydi ama Erzin hocası yengilgiyi bir kılıfa koyması gereikyordu bunu da yaptı seyirciye dönerek küfretmek serbest küfredin dedi ve öğrencilere salıdırın dedi.. bence basın bunuda yazmalı tarafsızsanız şayet!!!!bir Erzin takımlarında olaylar oluyor bunun tek müsebibi hakemler olamaz. böyle beden eğitimcilere çocukların geleceği teslim edilmemeli sporu kavga mantığıyla yaptırmamalı saygılarımla...
 skandal öğretmenler GÜntaç Yılmaz...  serdar öğretmen   /    2017-01-18
 Bir Beden Eğitimi öğretmeni olarak maçı bende izledim. ilk maçta Atatürk lisesi Erzin takımından 3 gömlek daha iyiydi ama Erzin hocası Güntaç Yılmaz yengilgiyi bir kılıfa koyması gereikyordu bunu da yaptı seyirciye dönerek küfretmek serbest küfredin dediğini duydum basın bunuda yazmalı tarafsızsanız eğer!!!! yıllardır Erzin takımlarında hep olaylar oluyor bunun tek müsebibi hakemler olamaz Güntaç Yılmaz dır. izlerken meslektaşımdan tiksindim.. yazıklar olsun böyle beden eğitimcilere çocukların geleceği bunların elinde güya bundan böyle beden eğitimi gen.tr yi takip etmeyi bırakıyorum çünkü kopyala yapıştır haber yapmak haber değildir... umarım yorumum yayınlanır.. saygılarımla...
 ÖĞRETMEN SKANDALı!!!!!  kürşat bozkurt   /    2017-01-18
 Bir Beden Eğitimi öğretmeni olarak maçı bende izledim. ilk maçta Atatürk lisesi Erzin takımından 3 gömlek daha iyiydi ama Erzin hocası Güntaç Yılmaz yengilgiyi bir kılıfa koyması gereikyordu bunu da yaptı seyirciye dönerek küfretmek serbest küfredin dediğini duydum basın bunuda yazmalı tarafsızsanız eğer!!!! yıllardır Erzin takımlarında hep olaylar oluyor bunun tek müsebibi hakemler olamaz Güntaç Yılmaz dır. izlerken meslektaşımdan tiksindim.. yazıklar olsun böyle beden eğitimcilere çocukların geleceği bunların elinde güya bundan böyle beden eğitimi gen.tr yi takip etmeyi bırakıyorum çünkü kopyala yapıştır haber yapmak haber değildir... umarım yorumum yayınlanır.. saygılarımla...
 Öğretmen skandalı  Mustafa başak   /    2017-01-18
 Öncelikle bir beden eğitimi öğretmeni olarak sporun bir oyun olduğunu unutmamamız gerekiyor. holigan beden eğitimi öğretmenleri kınıyorum,bahsi geçen maçta ben de oradaydım Erzin hocası G.Y seyirciyi küfretmesi için saha içerisinden provoke etmiştir rakip takım 3 gömlek daha iyi oynadı yenilginin faturasını kendilerine mal edilmeli hakemlere iftara atarak kolay a kaçmıştır her yıl Erzin takımlarında aynı olaylar oluyor seyirciden fazla polisimiz niye trübünde bunun cevabını versinler tarafsız!!! basın
 Haberi yayınlayana gelsin  Sofi    /    2017-01-18
 Bi haberi araştırmadan yayınlamak ne kadar doğru meslek anlayışınıza uygunsa devam edin ama gerçeği öğrenince baş hakemden özür dilemek içinde yeni bi haber yapmak zorunda kalabilirsiniz. Keşke o antrenörlerden ve yancı basından önce biz bi haber yapsaydık şuan algı oluşturdular ve kimse gerçeği göremiyor her maçı olaylı biten bi antrenörden bahsediyoruz hatay hakemlerinde tartışmadığı olay çıkarmadığı kimse kalmadı çizgi hakemine kadar. Tribünden gelen soda şişeleri taşları saymıyorum bile taraftarına dönüp küfür edin diyen bi eğitimcinin elinden kurtarın o çocukları..
 Yazıklar olsun  tarıkcan    /    2017-01-18
 Bunu yazan basın neden maç sırasında ve sonu kendi hocaların kışkırtmasıyla sahaya yabancı madde atıldığını, rakibe küfredildiğini ve maç sonu rakip oyucuların üstüne yüründüğüne ve hatta polise bile el kaldırıldığını yazmıyor....
 Yalan haber  Mehmet inal   /    2017-01-17
 tarafsız basın böyle yazmamalı araştırmadan bir yalan haberi kopyala yapıştır yapmamalı, maçı bende izledim Erzin hocaları seyirciye dönüp küfür edin deyip trübünü provoke etmesini de yazın bunlar sözde eğitimci yazık sporu holigan mantığıyla yapmamalı, maçı hakem skandalı olarak değil öğretmem skandalı olarak vermeliydiniz maçı hakem değil Erzin hocaları verdi yazık o çoçuklara...

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Sırp sporcudan Türk lirasına destek
    Milan'dan 39 milyon avroluk çifte transfer
    Navarro basketbolu bıraktı
    TPFD'den Gomis'e Altın Top ödülü
    20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi belirlendi
    Doumbia tamam, sırada Morioka ve Chedjou var
    Albayrak'tan Emre Akbaba ve Mustafa Pektemek açıklaması
    Galatasaray'da ayrılık
    Atıcılıkta Dünya Şampiyonası heyecanı
    Gaziantep Basketbol'da gündem altyapı
    Doping testinden kaçan atlete ceza
    Aydınspor 1923'te ilginç protesto
    Fenerbahçe, Malatya deplasmanında
    Para Okçuluk Avrupa Şampiyonası başladı
    Beşiktaş'ın rakibi Partizan'ı tanıyalım
    Tarihi zaferde giyilen formaların tasarımı Jak Ali'den
    Eto'o'dan Türkiye'ye veda mesajı
    Genç millilerin aday kadrosu belli oldu
    Başakşehir Avrupa'ya erken veda etti
    Okullara Basketbol Sahası Projesi

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır