ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Ampute millilerde hedef Dünya Kupası
Manset Alti Haberleri
Başbakan a Mektup
Atama bekleyen beden eğitimi öğretmenleri Başbakan a mektup yazdı.
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 16.07.2013
- Bu haber 261 kez okundu.

Sayın Başbakanımız

MEB in 7 bin beden eğitimi öğretmenine gereksinimi var, fakat atama dönemlerinde her nedense beden eğitimi alımı çok az yapılmakta ve meb bu ihtiyaç listesi ile çelişmektedir. 2013 ağustos döneminde beden eğitimi atama sayısına gereken önemin verilmesini sizden istiyoruz.

Bugün okullarda beden eğitimi derslerine edebiyat, fizik, ücretli öğretmen vs. öğretmenleri giriyor....ne kadar faydalı oluyorlar soru işareti

Okullarda şiddet olayları artıyor, obez öğrenciler çoğalıyor ve öğrenciler sınavlara hazırlanırken stres atamıyorlar. çünkü yeterli saat spor yapamıyorlar.

Sayın Başbakanımız;
2020 olimpiyatlarına aday bir ülkeyiz, bu doğrultuda iyi sporcular yetiştirmek ve ülkemizde spor kültürü oluşturmak için beden eğitimi ders sayısısının arttırılması gerekiyor, 2020 rakiplerimiz olan tokyo ve madrid de bir örnek vermek gerekirse JAPONYA DA beden eğitimi ders saati 8 SAAT ispanyada ise 7 saat, rakiplerimizin bu durumu bile bizden ne kadar avantajlı olduklarını gösteriyor, yine ABD-RUSYA-İSVİÇRE-İNGİLTERE gibi ülkelerde beden eğitimi ders saati haftalık 8 SAAT. bu ülkerin olimpiyat şampiyonu çıkarmaları bu durumun tesadüf olmadığını gösteriyor

"Beden eğitimi, Batı toplumlarında en fazla önem verilen derslerin başında geliyor. Tıpkı matematik gibi... Dil eğitimi gibi...

Orada eğitimin öncelikli hedefleri arasına, sağlıklı ve spor kültürüyle donanarak yetişmiş bir toplum oluşturmak da giriyor.

Bunun için de beden eğitimi dersleri zorunlu tutuluyor.

Hatta daha ilköğretim başlangıç aşamasında, mesela yüzme zorunlu derslerden biri olarak veriliyor.

Çoğu ülkelerde 8 saate varan beden eğitimi dersleri ile, geleceğin sporcularının yetiştirilmesi hedefleniyor.

Üstelik de spordaki en önemli gelişme yaşının 15-18 arası olduğu gerçeğini ıskalayarak.

Dünya, o yaşlarda mesela yüzmede, mesela jimnastikte olimpiyat şampiyonları çıkarıyor.

Biz, ise beden eğitimi ve spora, okullarda gerekli önemi vermeyerek tüm yolları kapatıyoruz.

Hem de olimpiyatlara ev sahipliği yapmayı devlet politikası haline getirmiş, defalarca aday olmuş, en son 2020 için yeniden adaylıktan söz etmeye başlamış bir ülke olarak, beden eğitimine önem vermemek gerçekten ülkemiz için son derece üzücü bir durum.

elvan abeylegeyse başta olmak üzere birçok alanda devşirme sporcu ülkemize yakışmıyor, artık ayşelerin,fatmaların,alilerin,ahmetlerin olimpiyatlarda bize başarı getirmelerini bekliyoruz ve umuyoruz.

Sayın Başbakınımız; sizinden spordan gelen biri olduğunuzu bildiğimiz için biz bu yazıyı size yollamak istedik, ve sorunlarımızı sizin çözeceginizi umuyoruz. toplam 20 bin beden eğitimi mezunu sizlerden bir atılım bekliyor, ve okullarda artık beden eğitimine verilen önemin artmasını bekliyoruz. bu sorunu sizden başka biriside çözemeyecektir. umudumuzu yitirmeden sizden cevap bekleyeceğiz.

Sayın Başbakanımız a saygılarımızla gereginin yapılması ARZ EDERİZ.

Atama Bekleyen Beden Eğitimi Öğretmeni

Özel haber
www.bedenegitimi.gen.tr15 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 YETER ARTIK  SELAMİ   /    2013-08-15
 İKİ SAAT,BEDEN EĞİTİMİ DERSİ İÇİN ÇOK AZ HAFTADA İKİ SAAT DERS ÖĞRENCİYE FAYDA DEĞİL ZARAR VERİR BUNU BİLMEK İÇİN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLMAYA GEREK YOK ZATEN ÖĞRENCİ SPOR KIYAFETLERİNİ DEĞİŞTİRENE KADAR DERS SAATİNİN BİR SAATİ BU ŞEKİLDE KAYBOLUYOR YANİ BEDEN EĞİTİMİ DERSİ 1 SAATTİR.BU DURUMUN İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR. EĞER Kİ MİLLİ SPORCULARIMIZI KENDİ İÇİMİZDEN SEÇECEKSEK BEDEN EĞİTİMİ DERSİ EN AZ 5 SAAT OLMALI Kİ SPORCULARIMIZA SPOR ANLAMINDA FAYDA SAĞLAYABİLELİM.BEDEN EĞİTİMİ FACİASI OLAN SINIF ÖĞRETMENLERİNE DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM SİZE VERİLEN GERİ DÖNME HAKKINIZI KULLANMAYA DAVET EDİYORUM.DAVETİME İCABET EDERSENİZ HEM KENDİNİZ HEMDE BİZ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNE BÜYÜK KATKINIZ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BEDEN EĞİTİMİ ADINA YAZILACAK ÇOK ŞEY VAR GÜNLERCE YAZSAM DA BUNU BİTİREMEM BİZ MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİ VE BUNUN İÇİN EN AZ 5000 ATAMA BEKLİYORUZ SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİM BU DURUMLA İLGİLENİRLERSE ÜLKEMİZ İÇİN SPOR ALANINDA BÜYÜK BİR ATILIM YAPMIŞ OLACAKLARDIR.
 unutmadan da  ayça   /    2013-08-14
 bizler sadece üniversite sınavına girip kazanmıyoruz alanlarımızı,bir beden eğitimini,güzel sanatları bizler özel yetenek ile alınıyoruz bu okullara ve kaç bin kişi içinden dişimizle tırnağımızla emek vererek,ter dökerek giriyoruz bu okullara. ve ben burhan felekte yaptığım gece gündüz yaptığım antrenmanların karşılığını marmara besyoyu kazanarak aldım çok şükür. şimdi soruyorum size bu sınıfçılar bizim alanlara geçerken hangi sınava tabi oldular, hangi özel yeteneklerinden ötürü bu bölümlere yerleştiler yada ne emek verdiler ve alın teri döktüler ki bizim yerimizdeler şuanda. bu yapılan haksızlığı bırakın kulu ALLAH tan ayıptır günahtır. bu kadar hak yemek olmaz olmaz..
 alanımızı istila eden sınıfçılar defolsunlar geri bölümlerine  aycam   /    2013-08-14
 beden eğitimi rahat diye, ver topu gönder çocuğu bahçeye mantığında olan zihniyetlere sesleniyorum ve boş beleşçi bizim alana geçen çatır çatır kul hakkını yiyen sınıfçılara diyorum,eğer biraz inancınız varsa geldiğiniz gibi geri dönün alanlarınıza.ve diyorum kii bu yapılan mağduriyeti ve haksızlığı giderin bu kadar olmaz yaa,Allah sorar bunun hesabını sizlere.
 5000 atama bu ayıbı örtemi?  gznfr knc   /    2013-07-27
 6000 sınıfçı alan geçişlerinde beden eğitimini seçmiştir. peki ama neden beden eğitimi fazlasıyla tercih edildi? cevabını bizzat alan geçişiyle beden eğitimine geçen bir sınıfçıdan aldım. aynen aktarıyorum akşama kadar boğaz patlatacağıma,verceğim topu çocuklara oynasınlar ders bitmiştir. hergün takım elbiseyle ütüyle uğraşacağıma yattığım pijamayla okula geleceğim ((bakın arkadaşlar resmi bir spor üniformasına pijama diyen zihniyet topluluğu )) duyduklarım karşısında sinirden konşamaz oldum ve arkamı dönüp gittim ne kadar kpss kitabım varsa ve eşofmanlarımın hepsini ateşe verdim... zaten 4+4+4 sistemiyle 6000 civarı bir beden eğitimi ihtiyacı oluşmuştu bakın işte o açığı da kimlerle doldurdular. ben bu saçmalığı şöyle değerlendiriyorum hükümet yeni sistemle kontenjanları düşen sınıfçıların mağduriyetini gidermek adına önemsiz olarak gördükleri ve hakkında hiçbir bilgileri olmayan beden eğitimini acımasızca feda etmiştir. olimpiyatlardaki hezimete gözleriyle şahit olan başbakan ve hükümetin bu hezimete karşı aldıkları önlem bu mu şimdi? okullarda şampiyonları, yetenekleri keşfedecek olanlar eşofmana pijama diyenlermi başaracak bu işi? çok yazık çok ayıp bu ülkenin pırlanta gibi gençleri ve çocukları beden eğitimi dersini beden eğitimi öğretmenlerinden almalıdır bu hak ihlal edilemez. edilirse türk sporuna vurulan en büyük darbedir ve sporun gelişmesinin önüne çekilmiş bir engelden başka bir şey değildir. acaba beden eğitiminin bu kadar değersiz ve önemsiz görülmesinin sebebi nedir? mevcut şimdiye kadar atanmış öğretmenlermi yoksa atanamamış, bizler gibi eli, kolu bağlı, başını kpss kitaplarına gömerek ders çalışanlarmı bunun sorumlusu? aslında hata hepimizde arkadaşlar... bu ayıbı 5000 değil 10.000 atama bile örtemez hükümet bunu telafi etmelidir beden eğitimi öğretmenlerinden en az 6000 atama yapıp, yan alan geçişiyle gelen sınıfçıları geri çekerek özür dilemelidir.
 veleybol diyen sınıfçı !!!!!!  veleybol diyen sınıfçı !!!   /    2013-07-21
 HAKKIMIZI YEDİNİZ ŞİMDİ TELAFİ ZAMANI 5000 ATAMA BEKLİYORUZ OLMAZSA HAKKIMIZI HELAL ETMEYİZ !!!!!!!!!!!!
 beden eğitimi  EĞİTİMCİ   /    2013-07-21
 SINIF ÖĞRETMENLERİNİN BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ YAPILDIĞINI DA YAZSAYDINIZ YA
 uyanalım uyutmadan  soner   /    2013-07-20
 bir okulun çok başarılı ve ileri düzeye çıkması sosyal faaliyetle sabittir bunun başı spor içeriğinide temeli oluşturma beden eğitimi dersi karşılar ve derinleşir şehirler ülkeler gelişiminde spor vardır lakin uyutmak yani boş iş amacı etiketiyle değil kalkınma amacına hizmet eder ....sağlıklı atik nesiller şart ve bu gıda terörü varken
....

 Sesimizi duyuralım boş durmayın  ahmet   /    2013-07-18
 Arkadaşlar özellikle memurlar net başta olmak üzere bedenegitimi.gen.tr de de olmak üzere sanal alemde bakanlıklara spor federasyonlarına meil kampanyası başlatıldı, lütfen boş durmayın, internetten kolayca bulabileceğiniz iletişim adreslerine 2 cümlede olsa yazın. sesinizi duyurun. saygılar .. "depozito"
 iptal  iptal   /    2013-07-17
 ünv.lerin yetenek sinaviyla ogrenci aldigi alanlara yapilan yan alan degisiklikleri kesinlikle iptal edilmelidir.alan değişikliği tam bir saçmalık büyük bir haksızlık var bir sınıfçı nasıl olurda beden eğitimi öğretmenliği yapabilir yazık o çocuklara yazık derhal iptal edilmeli sesimizi duyurmalıyız 5000 atama yaptılar bizim hakkımızı gasp ediyorlar bunun iptal edilmesi için sesimizi duyurmalıyız açık kapanıyor arkadaşlar
 beden eğitimciler isyanda yeterr artıkkk  svolkan   /    2013-07-16
 sınıfcılar doldurdu kontenjanlarımızı 4700 kontenjanımızı yediler,sanıyorlaki hepsi beden eğitimi dersleri yağ satarım bal satarımdan ibaret bu nasıl egitim anlayışı gğ
ünah degilmi bu bekleyen arkadaşlarımıza bunun özürünü bekliyoruz bu sene meb ten en az bu sene 5 bin atama bekliyoruz yoksa bu vebalin altında ezilirler onlarında çocukları var çıkar ahımız bir yerlerinden eminim,ömer dinçer geldin gördün sıçtın gittin yazıklar olsun sana..

 atama bekleyen beden eğitimi öğrt. 2  atama bekleyen beden eğitimi öğrt. 2   /    2013-07-16
 bence çok haklı bi davamız var ama sesimizi bi türlü çıkarmıyoruz benim en gücüme giden de şu 4200 tane sınıf öğrt. oldu adamlar demek ki kendi alanlarında da yetersiz beden eğitiminden ne anlarlar ayrıca bir beden eğitimi öğretmeni futbol maç skorunu bilip iddiaa kuponu hazırlatılan biri de değildir. futbol dan başka spor branşlarıda var. sevgilerimle

 YETMEZ  sinan   /    2013-07-16
 Tamam güzel ama yetmez ben 16.yılımı çalışmaktayım arkadaşlar YAN ALAN saçmalığıyla sınıf öğretmeni iken Beden eğitimi dersi yaptırmamış Arkadaşlar Şimdi beden eğitimi öğretmeni gibi davranıp Yeni mezun veya atanamayn arkadaşların yerlerindeler bunu niye dile geitirmiyorsunuz.
Sorarsan hepsi Kroscu Atletizm yapmış falan filan.

 atama bekleyen beden eğitimi öğretmeni  zafer    /    2013-07-16
 sadece atama beklemek degil bari öyle bir yasa çıkarılsaki her gün lüzumsuz yasalar çıkıyor.devlete giremedigimizden dolayı özel okullarda çalışmak durumdayız.
özel okullarda 5 ve üstü sene çalışan öğretmenler kendilerini kanıtlamış ögretmenlerdir.
demekki bu insanlar devlettede ögretmenlik yapabilecek kapasıteye gelmiştir.
sayın basbakanımızdan öyle bır yasa daha bekliyoruzki özel okullarda çalışan hocalarımızında önünü açsın.5 ve üstü çalışanlara devlette çalışma imkanı versin...saygılarımla atanamayan bir beden eğiitimi öğretmeni daha...


Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Beşiktaş'ın LASK Linz maçı kadrosu açıklandı
    Beşiktaş'ın Avrupa'daki 208. sınavı
    Medipol Başakşehir'de hedef play-off
    KPSS puanlarının geçerlilik süresi değiştirildi
    Milli yüzücü Boyacı'dan altın madalya
    Şampiyonlar Ligi'nde gecenin sonuçları
    Fernando Alonso F1'e veda ediyor
    F.Bahçe elenince G.Saray'a müthiş gelir!
    Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne veda etti
    Milli tekvandocudan 'devam' kararı
    Rakibine insanlık dışı faul!
    UEFA'dan Göçek ve Meler'e görev
    9 takım, galibiyet primini kaptı
    PFDK'dan Galatasaray'a para cezası
    Pistlerde Ramil Guliyev rüzgarı
    1. ve 2. Kademe Karate Antrenör Kursları
    Süper Kupa'da Madrid derbisi
    Süper Lig'de görünüm
    İbrahim Çolak, söke söke madalyayı aldı
    Spor Toto 1. Lig'de görünüm

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır