ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Fenerbahçe'nin yeni hocası belli oldu!
Manset Alti Haberleri
Alan dışı değişiklik en çok bizi vurdu!!!
Alan değişikliği il dışı atamalarda beden eğitimi öğretmenlerini vurdu.
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 16.09.2013
- Bu haber 169 kez okundu.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 4+4+4 eğitim sisteminde sınıf öğretmenleri mağdur olmuştur ve mağdur olacakları daha sistem yürürlüğe girmeden önce neredeyse tek sendika hariç sürekli dile getirilmiştir. Ancak zamanında gerekli tepki verilememiştir.

Bilinmelidir ki bir mağduriyeti gidermek için başka mağduriyetlere sebebiyet vermemek gerekir. Pek çok çözüm yolu varken yan alana geçişler kısmen sınıf öğretmenlerinin önünü açmış gibi gözükse de aslında branş öğretmenlerinin pek çoğunun il içi, il dışı ve özür grubu atamalarında önünü kapatmış ve rutine girmiş olan branşlarında belli süreler çalıştıktan sonra atanabilecek konumda olan binlerce branş öğretmeni için artık il dışı atamaları beklide önümüzdeki 5-10 yıl hayal olmuştur. ( Beden Eğitimi dışındaki diğer branşlarla ilgili tablolar günlük yayınlanacaktır )

Bilinmelidir ki sınıf öğretmenlerinin çakılı kalmalarının sebebi sayılarının gerçekten çok fazla olması, zorunlu hizmet afları ve diğer bazı nedenlerdir.

Yapılan alan değişikliği branş öğretmenlerine çok büyük bir haksızlıktır. Alan değişikliği sayesinde ancak 1-2 yıl atamalarda suni bir rahatlama olacak ancak yansımaları branş öğretmenlerini yıllarca etkileyecektir.

4270 Sınıf öğretmeninin alan değiştirerek Beden Eğitimi Öğretmenliğine geçmiştir. Bu sayı 2010-2011-2012 yıllarında milli sporcular dahil ilk ataması yapılan 3264 Beden Eğitimi Öğretmeninden bile toplamda 1006 kişi fazladır. Yapılan bu değişiklik atama bekleyen binlerce Beden Eğitimi Öğretmeni adayını hayal kırıklığına uğratmış ve manevi bir çöküntüye sebebiyet vermiştir. Atama bekleyen arkadaşlar karamsarlığa kapılmışlardır.

2013 yılında yan alandan Beden Eğitimi Öğretmenliğine geçen sınıf öğretmenlerine il içi ve il dışı atama hakkının verilmesinden sonra 2013 yılında pek çok ilde Beden Eğitimi Öğretmenlerinin hizmet puanları ortalamalarında son derece büyük artışlar olmuştur.

Aşağıda vereceğim tablodan da anlaşılacağı üzere sınıf öğretmenliğinden Beden Eğitimi Alanına geçenlerin öncelikle il dışında puan üstünlüklerinden dolayı atandığı ortaya çıkıyor. Çok bariz bazı örnekler vermek gerekirse Muğla ili 2012 yılı Beden Eğitimi İl Dışı atamalarında ortalama hizmet puanı 150,62 iken 2013 yılında bu rakam 288,83 puana, Mersin ilinde 2012 yılında 127,67 iken 2013 yılında 221,69 a, Samsun ilinde 2012 yılında 133,78 iken 2013 yılında 214,50 ye, Kırşehir ilinde 2012 yılında 59 puan iken 2013 yılında 192,16 ya, Manisa ilinde 2012 yılında 98,84 iken 2013 yılında 162 ye, Çanakkale ilinde 152 iken 2013 yılında 213,20 ye gibi.

İzmir,Kayseri,Yalova,Osmaniye,Zonguldak,Eskişehir,Giresun;Hatay onlarca örneği daha aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Yetkililere ve alan değişikliğini destekleyen sendikalara soruyorum kaş yapayım derken göz çıkarmadınız mı? Halen çalışan yada ilk atama bekleyen Beden Eğitimi Öğretmenlerinin haklarına ne olacak ? Şimdi branş öğretmenlerine ne olacak? Yorumu tabloya baktıktan sonra sizlere bırakıyorum... Diğer branşlarında ortalamaları gün be gün yayınlanacaktır... Saygılarımla...

Hüseyin AKÇAY

www.mebpersonel.com

http://www.mebpersonel.com/yer-degistirme/alan-degisikligi-il-disi-atamalarda-beden-egitimi-ogretmenlerini-vurdu-h91098.html23 Haziran 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 davacı  erdogan   /    2013-09-25
 değerli arkadaşlar ben beden eğitimi öğretmeni olarak be konuda dava açtım. davam danıştaya gitti. dosyam danıştaydan bazı eksikliklerin olduğu için geri döndü. danıştay bu eksiklikleri gider ve dava dosyasına ekle dedi. bende beden eğitimi öğretmenleri ve aday beden eğitimi öğretmenlerinin bana destek vermediklerinden dolayı dava konusunda eksik evrakları göndermedim ve dava düşmüş oldu. bu konuda tüm beden eğitimi öğretmenleri ve besyo lar suçludur. bir üniverside besyo müdürü ile görüştüm sınıfcıların beden eğitimi alanına geçtiğinden haberi bikle yok. ben neyapayım. böyle müdürler gördükten sonra davadan çekilmem gerektiğini düşündüm. saygılarımla geçmiş olsun. eğer eksik evrakları gönderseydim bu davayı kazanırdım.
 alan değişikliği iptal edilmeli  AÇTIK DAVAYI GÖRMÜYOR MUSUNUZ   /    2013-09-23
 yazıklar olsun bu ülkede yetişmiş sporcular evlerinde otururken okulda otursunlar diye sınıf öğretmenlerini beden eğitimi öğretmeni yaptınız
 dava açılmalı  yorum biraz ağır geldi sanırım   /    2013-09-17
 teknoloji tasarım öğretmenleri birlikte hareket ederek derslerine sahip çıktılar ve davalarını kazandılar ya bizim branş malesef...
 CEVAP  serdar   /    2013-09-17
 Bakın nede güzel söylüyorsunuz tainler zorlaştı sınıf öğretmenleri insan deyilmi yıllardır 350 puanlarla yer deyiştiriyor hiç gıkınız çıkmıyordu nede güzel oldu garibanlarda sevinsin yıllardır köylerde canları çıkıyordu alan deyiştirip adam gibi yerlerde çalışsınlar birazcık.Ayrıcada beden eyitimi denilen bölüme kalite gelir hiç olmazsa torpillilerin doldurduğu bir alana adam gibi öğretmenler katılsında biraz bu branş düzelir belki.
 boş laflar edilceğine  boş lakırdı...   /    2013-09-16
 yetkililere duyuru yapılcağına açarsın davayı olur biter boş boş konuşmakdan bin kat iyidir... görsel sanat öğretmeneleri naptı davayı kazandılar ve çakma görsel sanat öğretmeni olanlar eski branşlarına geri döndüler...

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Türk eskrimi altın çağını yaşıyor
    Türk Telekom'a ABD'li oyun kurucu
    Almanya'nın rakibi İsveç
    Güney Kore ile Meksika'nın 13. randevusu
    Dut yemek için 10 sağlıklı gerekçe
    2018 FIFA Dünya Kupası'nda heyecan tam gaz
    Milli hokeyciler Bulgaristan'da sahne alacak
    Yeni sistemde 16 bakanlık olacak
    NBA'de 2018 yılı draftı düzenlendi
    U20 Milliler madalyaları topladı
    Formula 1'de gaza Fransa'da basılacak
    Fenerbahçe'nin yeni hocası belli oldu!
    'Potanın Perileri' Romanya'yı yendi
    Hırvatistan, Arjantin'i yıktı
    Trabzonspor şike davası için CAS'a başvurdu
    Fransa, Peru'yu Mbappe ile geçti
    Bakan Bak, top sektirip ok attı
    VakıfBank'ta 4 yabancı oyuncunun sözleşmesi yenilendi
    Diyarbakır, 300 milyonluk spor tesisine kavuşturuldu
    Emre Can imzayı attı

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır