ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Ana Sayfa | Forum | Canlı Skorlar | BESYO 2016 | Haber Gönder | Künye | Spor ve Yaşam Dergisi | İletişim | Livescore
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: GSB, beden eğitimi öğretmenlerini mağdur etti!!!
Manset Alti Haberleri
Spor Kulübü yönetmeliği kaldırıldı, peki şimdi ne olacak?
Okul spor kulübü yönetmeliğinin kaldırılmasının ardından bir çok sorunda peşinde geldi. Eğer yeni yönetmelik yayınlanmaz ise akıllarda kalan soruların cevabını sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Kerem BALYEMEZ cevapladı.
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 05.11.2013
- Bu haber 957 kez okundu.

Okul spor kulübü yönetmeliğinin kaldırılmasının ardından bir çok sorunda peşinde geldi. Eğer yeni yönetmelik yayınlanmaz ise akıllarda kalan soruların cevabını sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Kerem BALYEMEZ cevapladı.Spor kulüpleri okullarda kurulacak mı?
Okul spor kulüplerinin kaldırmasının ardından artık okul spor kulüpleri sosyal etkinlikler yönetmeliğine göre kurulacak. Yani spor kulüpleri kaldırılmadı. Sosyal etkinlikler yönetmeliğinin dışında kendi yönetmeliği olan üç kulüp vardı. Bunlar, Kooperatifçilik kulübü, sivil savunma ve spor kulübüydü. Bu kulüplerin kendi yönetmeliği vardı. Böylelikle spor kulübü de yönetmeliği kaldırılıp sosyal etkinlikler yönetmeliğine tabi oldu.Bundan sonra para toplanacak mı?
Okul spor kulübü gelirlerinin arasında bulunan aidatlar yönetmeliğin kaldırılmasıyla birlikte artık toplanmayacak. Öğretmenlerde bu konu çok sıkıntılıydı,  yönetmeliğin kaldırılması bence çok iyi oldu. Okullara spor ödeneği gelirse süper olur. Ödenek gelmez ise sıkıntılı bir durum oluşacak. Bu sefer okul yönetimiyle öğretmenler arasında sıkıntılar yaşanacaktır. Okul yönetimleri para toplama işinde zaten sıkıntılılar. Parası olmayan okullarda okul aile birliği kararı alarak spor malzemesi için para toplayabilirler.Spor malzemelerini nasıl alacağız?
Bundan sonra MEB tarafından herhangi bir ödenek gelmez ise okul yönetimi ihtiyaçları karşılamakta birinci yetkilidir. Özel okullardaki gibi alınacak malzeme listesini okul yönetimine veriyoruz. Okul yönetimi de istediğimiz malzemeleri okul aile birliği hesabından karşılamak zorunda.Toplananlar paralar ne olacak? 
Yönetmelik kaldırılmadan önce para toplayan okullar toplanan parayı 05.11.2013 tarihinden önce aldıkları malzemeleri faturalandırıp kullanacaklar ya da okul aile birliği hesaplarına yatıracaklar.


Defterler ne olacak? Tutulacak mı?
Tüm iş ve işlemlerimiz artık sosyal etkinlik yönetmeliğine göre yapılacaktır. Sosyal etkinlikler yönetmeliğinin 33. Maddesinde (Değişik: 12.8.2005/25904 RG) Özel yönetmeliği bulunan kulüplerin dışındaki öğrenci kulüplerinde Toplantı Karar Defteri ve Evrak Dosyası tutulur. Artık defterler tutulmayacak. 33.
Maddeye göre bunları evrak dosyası hazırlayıp tüm tutanaklarımızı orada bulunduracağız.Kerem BALYEMEZ
Bedenegitimi.gen.tr
Genel Yayın Yönetmeni
Özel haber24 Mayis 2017 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
Yorumlar:
 kale01  2014-11-02
  yönetmelik
 Hocam 3 Kasım 2013 spor kulüpleri yönetmeliğine göre müsabakaya giden görevli öğretmen ve sporcular,müsabaka süresince izinli sayılırlar diyor.Peki 20/02/2007 tarihli obesid başkanlığının 522/84 sayılı yazısına göre müsabakaya giden görevli öğretmen ve sporcular,müsabaka günü tam gün izinli sayılırlar diyor.Burada bir çelişki var.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
 Kerem BALYEMEZ  2014-02-25
  Gülay hanıma ve osim e cevap
 değerli arkadaşlar hiç bir şekilde paranızı merkez bankasına yatırmayınız. Okulun ihtiyaçları var diyerek bir karar alınız ve paralarınızı okul ihtiyaçlarınıza harcayınız. Saygılar
 osim  2014-02-25
  spor kulübü parası
 Kerem hocam yönetmelik kaldırılmadan önce ve sonraki toplamış olduğumuz spor parası aidatlarını şu saat itibarı ile okul aile birliğine aktarabilyormuyuz? Bildiğiniz üzere 28.02.2014 tarihine kadar aidatları merkez bankası hesabına yatırılması gerek. Almış olduğum malzemelerin bir kısmını faturalandırmadım. Lütfen cevap. Saygılar
 gulay  2014-02-12
  Spor kulübü parası
 Kerem hocam ben paraları topladım hesabimda bir miktar para var ve malzeme almam lazim ama spor kulubu adina faturalandirma yapamam bu durumda parayı okul ile birliği ne aktarip ihtiyac listemi idareye verip onların temin etmesini mi beklicem yoksa Gaziantep e giden yaziya göre merkez bankasina mi uatiricam lütfen yardim edin ve yeni atandim bilmiyorum. .şimdiden cok tesekkur ederim.
 osman  2013-11-30
  spor kulübü aidat-bağışları
 yeni atandğım okulda spor klübü banka hesabı açılmamış.ve bn kararımı alıp hesap açtırmakta geç kaldım.yani 5 kasım 2013ten sonra paralar bna gelmeye başladı ve ben bu saatten sonra kulüp için hesap açtrmanın sakıncalı olacağını düşünerekten yeni bir karar alıp tutanak karşılığnda toplanmış olan parayı spor malzemeleri alınması için okul aile birliği üzerine geçirdimve harcamalarımı buradan yapmayı düşünüyorum.ayrıca gelir defterime işlemedim ve spor kulübü gelir makbuzu kesmedim sonuçta spor kulübü adına para girmedi..okul aile birliği gelirine işlenmesi ve okul aile birliği üzerinden makbuz kesilmesi gerektiğini düşünüyorum.yanılıyorsam fikrinizi beklerim.ve bu durum bana sıkıntı açar mı?
 ufuk  2013-11-22
  son durum
 Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 804209

Cevap Metni : SAYIN UFUK OĞUZCAN, 5 Kasım 2013 tarihli ve 28812 sayılı Resmi Gazetede uygulanan okul spor faaliyetleri yönetmeliği hükümlerine göre uygulamalar yapılmaktadır. Önceki yönetmeliğin hiçbir hükmü yoktur. Okul spor kulublerini en son çıkan yönetmeliğe göre faaliyetini sürdürürler. Bilgilerinizi rica ederim.
 Kerem BALYEMEZ  2013-11-19
  Serkan Bey e
 Sayın Serkan Hocam yazımı tam olarak anlamamışsınız sanırım. Benim sevindiğim nokta şudur "Okullara spor ödeneği gelirse süper olur". Yıllardır bunu söylüyoruz. Okullara spor ödeneğinin gelmesini ve bu ödeneğinde sadece spor alanında kullanılmasını istiyoruz. Eğer bu gelirse çok süper bir sistem olur. Sizlerde bizlerde para toplama işinden kurturluruz, bakanlığın gönderdiği ödeneği kullanılırız. Bize hiç bir iş angarya gelmez, fakat para toplama işi çok sakıncalı bir iştir. Her sene öğrencilerle, öğretmenlerle ve okul yönetimiyle yüzyüze geliyorsunuz. Sanki camiye para toplar gibi okula malzeme parası topluyorsunuz. Bu hoş bir durum değil bence. Bugüne kadar yazdığımız yazılarla ve yaptığım çalışmalarla arkadaşlarımızı en iyi şekilde yönlendirdiğime inanıyorum. Ama sizin konuşmanız bir eğitimciye yakışır şekilde olmadığını emir cümleleri kullandığınızdan anlıyorum. İnşallah beni anlamışsınızdır!!!
 serkan  2013-11-19
  b.emekçiye
 hocam bize bazen kafaları basmıyor diye bakıyorlar ya bence bazıları yüzünden haksız da değiller...hocam size canı gönülden harfi harfine katılıyorum. defter tutmaktan aciz insanlar Allah tan bedenciler onlar ancak bedenci olur öğretmen değildirler ya diğer branşta öğretmen olsalar ne yapardılar.şimdi yalasınlar idareyi belki malzeme aldırırlar. Kerem bey neyine seviniyorsun milleti biraz düzgün yönlendir..............
 ufuk  2013-11-15
  kerem beye
 Bazen iyi araştırmadan peşin söylenen hükümler yanlış olabiliyor. kerem bey özür dilerim. sizin söylediğiniz gibiymiş.
 Kerem BALYEMEZ  2013-11-13
  Ali beye
 Ali bey iyi günler, yönetmelik bir tanedir. oda 1991 yılında çıkan yönetmeliktir. Diğerleri yönetmelik değişikliğidir. Yürürlükten kaldırılmıştır. MEB sitesinde de artık yürürlükten kaldırılmıştır diye yazmazktadır. Aşağıdaki linkten bakabilrisiniz. Saygılar.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2336_1.html
 ali  2013-11-10
  yönetmelik
 2009 da ki yönetmelik hala geçerli oluyor o zaman bir sorun yok.
 Kerem Balyemez   2013-11-07
  2009 yönetmelik değişikliği
 İyi günler Ufuk bey, 2009 yılındaki yayınlanan yönetmelik 1991 yılındaki yönetmeliğin bazı maddelerinin değiştirilmesi için çıkan yönetmeliktir. Saygılar
 ufuk oğuzcan  2013-11-07
  kerem bey
 herkese selamlar.91 yılında yayımlanan yönetmenlik kalktı.buraya kadar tamam.ama herkes resmi gazetenin 09-04-2009 tarihli ve 27195 sayılı nüshasına bakarsa hala yönetmnliğimiz var ve değişen birşey yok.yorumlarınızı bekliyorum.
r
 savaş  2013-11-06
  normal.
 Arkadaşlar hergü egzersiz çalışması yapıyor 6 saatin dışında belki 10-15 saat 3 ayrı takım calıştırıyordum.Bugün ders üçretinin eksik oldugunu his ettim.İlgili müdür yardımcısı okuldabenden başka dört tane arkadaşların halk egitim merkezlerinde aldığı belgelerle santranç kursu açtıklarını bu yüzden okulun %6 dilimi geçtigi icin 3 saat egzersiz parası aldıgımı söyledi.okulll müdürü her şey para demek degildir dedi.Size yeminlerimle söylüyorum bunu diyen okul müdüde bende üçret almadan müdürlük yapacağım desin bir yıl boyuncamaaş almadan calışmazsam şerefsizim.yarın bu düşüncemi kendisine iletecegim.Şimdi sizlere soruyorum arkadaşlar dört tane ögretmenin ayri ayrı santranctan calısma yapması ne demek.lütfen yorumlarınızı bekliyorum.
 B.Ekmekçi  2013-11-06
  olimpiyatlara talip ülkenin spor emekçileri
 28 yıllık öğretmenim,Çalıştığım tüm okullarda ders malzemelerimi spor kulübü yönetmeliğine göre sağladım.her zaman 40 kişilik sınıfta 40 top ile ders yaptım.bugünden sonra derslerimi sınıfta konu işleyerek yapacağım.defter tutmaktan yorulan arkadaşım mesleğini kaybediyorsun umurunda değil.hangi devlet okulu beden eğitimi dersi için her sene malzeme alacak.okulamı gelir getirmek bilinmez ama spor salonları kendi öğrenci ve öğretmenlerinin kullanmasına kapatarak kiraya veren idareciler mi aile birliklerimi zaten bunu yapmak zorunda ama yapmazlar,okul bahçeleri yakında düğün salonu ,otopark olur.kısaca ben unumu eledim de gücüme giden yeni nesil beden eğitimi öğretmenimin bu kadar duyarsız olması konu para değil yeğen konu mesleğinin dışında olanların senden fazla mesleğine sahip çıkması.sense tutacağın evrak derdindesin,yakında dersinde kalmayacak
 DEDE  2013-11-05
  yorum
 Bu gün arkadaşa anlattım. Bundan sonra Beden Eğitimi öğretmenleri derse girip çıkacak. Böyle kuşun, böyle kuyruğu olur. İdareler bize muhtaç ARKADAŞLAR.
 ali  2013-11-05
  okul spor kulüpleri
 okul adına kurulan ve lig yarışmalara katılan okul spor kulüpleri yönetmeliği
kaldırılmış olabilir mi? bu seçenek mantıklı geliyor.
 Kerem BALYEMEZ  2013-11-05
  Evrak tutacağız.
 Hocam sosyal etkinlik yönetmeliğine geçtik oy yüzden evrak dosyası tutmak zorundayız. Sadece evrak dosyasına karşılaşma sonuçlarınız yazıp tutabilirsiniz. Sonuçta tüm iş ve işlemlerimiz sosyal etkinlik yönetmeliğine göre yapılacak.
 fatih  2013-11-05
  kerem hocam
 hocam peki bugün bir sitede tutmak zorunda olduğumuz defterleri (karşılaşma sonuçları defteri vs)artık tutmak zorunda olmadığımız yazıyordu bu konuda bir bilginiz var mı ?

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    GSB, beden eğitimi öğretmenlerini mağdur etti!!!
    MEB den zorunlu çalışma yükümlülüğü açıklamaları
    Beşiktaş finalde
    Başak Eraydın ve İpek Soylu 2. turda
    12 yıllık bitişik eğik el yazısı kalktı!
    5 liraya play-off maçı!
    Kupa finalinin biletleri tükendi
    Play-off hakemleri belli oldu
    Kick boksta 14 madalya
    Badminton Aday Hakem Kursu
    Dev final TRT 1 de
    UEFA Avrupa Ligi nin en leri
    4. İslami Dayanışma Oyunları na Türkiye damgası
    Artık fotoğraf silmeye son!
    TFF 1. Lig e son bilet
    NBA de ilk finalist Warriors
    TFF 1. Lig de gol raporu
    Öğretmenlerin il içi nakil başvurusu başladı
    Süper Lig de son 2 hafta
    Fenerbahçe üçüncülük aşkına

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır