ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Ana Sayfa | Forum | Canlı Skorlar | BESYO | Haber Gönder | Künye | Spor ve Yaşam Dergisi | İletişim | Livescore
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Beşiktaş Avrupa da bambaşka!
Manset Alti Haberleri
Beden Eğitimi dersi yerine Spor, Kültür ve Sanat dersi
Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak beden eğitimi derslerinin kaldırılacağını ve yerine getirilecek derslere ilişkin bilgi verdi. Sahalardaki şiddeti olaylarını önleyecek düzenlemeler yapılacağını açıkladı.
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 11.11.2010
- Bu haber 143 kez okundu.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak açıkladı: "Beden dersi yerine haftada 5 saat ve bir günün yarısını kapsıyacak şekilde ayarlanan spor, kültür ve sanat dersi konulacak.


Faruk Nafiz Özak Plan bütçe komisyonu çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Özak haftada 45 dakika beden eğitiminin çocuklar için yeterli olmadığını söyledi. Özak, “Sınavlar, SBS, dersler nedeniyle çocuklar mutsuz. Haftada 45 dakikalık spor onlara yetmiyor. Bunu yerine beden eğitimi dersinin kaldırılarak haftada yarım gün kültür sanat ve beden eğitimi dersi yapılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzaladık” dedi.


Ancak Özak bunun uygulanması konusunun Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun yetkisinde olduğunu belirtti. Özak yarım günlük uygulamayla ilgili Başbakan’ın da yer alacağı bir toplantıda konunu kamuoyuna duyurulacağını söyledi.


NTV18 Ekim 2017 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 koçluk sistemi  antrenörlerden   /    2011-10-10
 öğretmenlik arkadaşlarım , sizden yeterince atama yapıldı fakat antrenörlerden milli eğitime hiç atama olmadı bugüne kadar... bırakında birazda biz atanalım ;)
 koçluk sistemi  antrenörlerden   /    2011-10-10
 öğretmenlik arkadaşlarım , sizden yeterince atama yapıldı fakat antrenörlerden milli eğitime hiç atama olmadı bugüne kadar... bırakında birazda biz atanalım ;)
 atamalar  abdullah   /    2011-04-10
 ben antrenörlük öğrencisiyim ama atama yapılacağını sanmıyorum, yine öğretmenlerden atama yapılcak diye düşünüyorum. koçluk sistemi gelince antrenor ataması yapılacağını kim nerden anladı. bakan antrenör derken öğretmenden bahsediyor olabilir, inanmam bu adamlara.
 itiraz eden ogretmenlık mezunlarına  vedat   /    2011-03-29
 ögretmenlık mezunu arkadaslar sız nasıl gsgm ye memur olarak atandıysanız bırakında bızde okullara aatanalım. hep bana hep bana olurmu.
 antrenör  cem   /    2011-03-18
 neden antrenörlere buadar yükleniyorsunz anlamadım arkadaşlarşlar sizin önünüzü biz değil spor yöneticileri kesecek kültür derslerine onlar gicek uygulamaya ant.girecek
 ders kalkmaz spor aidatı ödeneği  MAHMUT DOĞRUCU   /    2010-12-29
 DERS KALDIRILAMAZ FAKAT SPOR AİDATI KALDIRILMALIDIR 19 MAYIS KIYAFET PARALARI DEVLET TARAFINDAN ÖDENMELİDİR ÖĞRENCİ BAŞINA SPOR AİDATI OKULLARA ÖDENEK OLARAK GÖNDERİLMELİDİR
 beden eğitimi dersini kaldıramazlar...  keremke04   /    2010-12-13
 arkadaşlar yorumları okudumda çoğu saçma geldi ben beden eğitimi öüğretmeniyim işim belli anrenörün işi ve görev yeri belli 2 tane bakan istedi diye böyle saçmalık olur mu ya talim terbiye kurulu hiç onay verir mi bi kere bilimsel olarak imkansız siz niye tartışıyosunuz koçluk sistemini getirse dışarda atama bekleyen 18 bin beden eğitimi öğretmenini de gsgm lerde işe alacak mı saçma ya..
 ne zamann?  sevi   /    2010-12-01
 super bi uygulama olur ama ne zaman gecer yönetmelıge??
teorik öğrtmen uygulama antrenör ;)
işsiz bi ant olark sevndm inş yine adamı olan girmez ;( açklama yapın arada merak ediyorm ...


 önce atama yapsınlar  mustafa   /    2010-11-29
 arkadaşlar önce bu kadar beden eğitimi mezunlarına iş versinler atama yapsınlar boş işlerle uğraşmasınlar yazık ya bu kadar insana yazık peki bizim bundan karımız ne olacak :((
 antrenörler bizimle çalışmalı  naciye   /    2010-11-28
 ama okul dışında.biz öncelikle öğretmeniz profesyonel sporcular değil.spor yapan kişi hayat disiplini edinir hızlı karar vermeyi staretijik düşünmeyiöyrenir.kişisel gelişimlerine yardımcı etkimiz var.
 öğretmenmi-antrenörmü  tuncay   /    2010-11-24
 Evet yeni bir proje ve yine 2 taraf oluşturuluyor öğretmen-antrenör biz beden eğitimi öğretmenleri ek iş olarak antrenörlük yaparken birçok işi sadece antrenörlük olan arkadaşlar tarafından gözünüz doysun v.b şekilde eleştiriliyorduk şimdi bakıyorum bu antrenör arkadaşlar beden eğitimi derslerine girebilme umudu doğduğunda tozu dumana katmışlar bu projenin çok güzel tarafları var ancak uygulama sı imkansız gibi görünüyor birçok arkadaşım belirtmiş bende yazayım basketbol-voleybol-futbol-hentbol-güreş-tenis-yüzme v.s v.s bu kadar çok branşı hangi tesiste yapacaksınız okullarda
 kubbettin arkadasa  Turgay   /    2010-11-22
 syn antrenör arkadasım okullar eğitim kurumlarıdır burada iş öğretmene düşer antrenörün işi baska gsmde yada benzer kurumlarda çalısması uygundur.Sizin önünüz acılacak diye eğitimini öğretmen olarak almıs beden eğitimi öğretmenlerinin ne sucu var.Herkes bölümünü secerken bazı seyleri bilerek yapmadımı..
 ANTRENÖR  kutbettin   /    2010-11-22
 sayın arkadaşlar siz öyle düşünüyosunuz ama birşeylerde başlamak lazım hem bizim antrenörlerin yolu açılır işsiz işsiz gezmeyız hemde bu işin sonrasıda kendılıgınden gelır destek çıkmanız gerekırken engelıyosunuz lütfen burdan tüm antrenör arkadaşlara sesleniyorum sesımızı artık duysunlar sizde sayın bakanımıza destek verenlerden olun tesekur
 beden eğitimi dersi  c. kavzak   /    2010-11-20
 Bu konuların gündeme gelmesi ne kadar güzel.İnşallah bu yeni düşüncelerin arkası gelir. Herkese hatırlatırım 6 ay önce Beden Eğitimi dersi bir saatti.
 birileri ne yapıyor.  SPORCU   /    2010-11-18
 NE YAPIYORSUNUZ FARKINDAMISINIZ HEYYY ORADAKİLER! 5 saati bize kaptırmazlar
 Şu an ders saati ideal...  emre mercan   /    2010-11-15
 Beden eğitimi dersi ilköğretimde bütün sınıflarda 2 ders saati yani 80 dakika,bu da yeterli,profesyonel takımlar bile 2 saat ten fazla antreman yapmazlar 4-5 ders saati spor dersi olmaz ne dersi yapacak salon yeterli nede bu dersi 4-5 saat yapacak öğrenci olur,bahsedilen durum oluşursa bir okulda sadece 5 şube bundan faydalanabilir okulların minimum 15 şube civarında olduğu düşünülürse bu da çok uygulanabilir değil.. şu anki durum idealdir.
 SPORUN GELİŞİMİ=ÜLKENİN KALKINMASI  caner   /    2010-11-14
 spor sadece bedeni zihni ruhhsal gelişime katkı sağlayan bir bilim değil ayrıca ülkelerin ekonomik sosyal yönden gelişmesinede dolaylı ve direk etki edebilen bir alandır dolayısıyla spor kültürünün yaygınlaştırılması uzun vadede çok önemlidir. buda ancak çok küçük yaşlarda sporun çocuklara aşılanmasıyla olur. olaya biraz daha geniş bakalım lütfen...
 Altı boş bir açıklama  ÜMİT AKMAN   /    2010-11-13
 Önce okullara Öğretmen atayın,sonra zaman ayarlayın sonra ders saatini arttırın...
 beden eğitimi dersi yerine spor sanat  ilyas   /    2010-11-12
 isterse tam gün yapsınlar okullara spor salonu yapmadıktan sonra bir işe yaramaz
 İLK ÖNCE DERS YAPILACAK DERME ÇATMADA OLSA KAPALI BİR ALAN GEREKİYOR!  elif   /    2010-11-12
 Beş saat Beden Eğitimi dersi olursa yağışlı ve soğuk havalarda sınıf içerisinde ne yapacağız?Bu uygulamanın işlemesi için her okula kapalı bir alan gerekiyor.İlk önce alt yapı gerekiyor,malzeme gerekiyor.Sporu seven okul müdürleri gerekiyor. SPORUN ÖNEMİNİ anlayan diğer branş öğretmenleri gerekiyor......
 umarım  simayım   /    2010-11-12
 umarım seçimlerden önce yaparlar, ama hiç zannetmiyorum yapacaklarını.daha yeni zorla 2 saate çıkardılar. yarım gün asla yapmazlar. yapsalar dahi seçimlerden sonraya bırakırlar. ve uygulanamayacağına karar verirler. ama bu uygulamanın yapılacağını düşünenlerin oyunu almış bulunmanın rahatlığıyla bizi daha çok kandırırlar.
 iyi oldu  kıvanç   /    2010-11-12
 kesinlikle beden eğtimi öğretmen alımları 2 - 3 kat artacak bizim bölüm için çok iyi ve yerinde bir iyilerştirme kararı oldu inş başbakanımıda onaylar yeter artık bizim çektiğimiz
 Beden Eğitim dersi yerine spor sanat kültür  Nahit ÖZDEDE   /    2010-11-12
 Sayın Bakanım/Bakanlarım bir ayda 1 kitap okuma zamanı bulamayan öğrenciler 1 haftada 5 saat spor/sanat/kültür faaliyetlerine mi zaman ayıracak.Okullarda sizin düşündüğünüz çoğu dersler zorunlu olmadıkça katılım olmaz.
 delikanlı  mahmut sevket paşa   /    2010-11-11
 delikanlı olan hemen şimdi yapar.

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Fenerbahçe ye şampiyon atlet
    Açılış maçı VakıfBank ın
     Göbek yağlarını eritcek 9 besin
    Facebook tan özgeçmiş özelliği geliyor
    Fransa Bisiklet Turu nda güzergah açıklandı
    Ampute Milli Takımı na milyonluk ödül
    Play-off eşleşmeleri belli oldu
    Monaco - Beşiktaş maçı TRT 1 de
    Tam bir vitamin ve mineral deposu: Karadut suyu
    Trabzonspor da flaş gelişme! Mustafa Denizli...
    Yelkende hedef olimpiyat madalyası
    Dünya hentbolu Antalya da buluşacak
    Süper Lig de fatura yine teknik adamların
    Galatasaray zirvede yalnızlaşıyor
    Galatasaray ın konuğu USK Prag
    Kanser riskini artıran küresel sorun: Obezite
    Darüşşafaka nın konuğu Cedevita
    Galatasaray İtalya deplasmanında
    Banvit Avrupa da galibiyet peşinde
    Milli haltercilerden 2 gümüş madalya

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır