ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Avusturya'da kabustan uyandık!
Manset Alti Haberleri
BESYO Mezunları Denklik İşlemleri
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunları Denklik İşlemlerini sizler için araştırdık.
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 05.01.2017
- Bu haber 5070 kez okundu.

Uzmanlık (ihtisas) belgesiyle hangi kademe antrenörlük belgesi alabilirim?
Uzmanlık belgesiyle (İhtisas) Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20. Maddesine göre; "Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olanlardan eğitim gördükleri spor dalındaki ihtisasları ile ilgili olarak durumlarını belgelemeleri şartıyla seçmeli (uzmanlık) spor dalında II. Kademe (Antrenör) antrenör belgesi verilir.

Aldığım seçmeli ders için antrenörlük belgesi alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20. Maddesine göre "Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olup herhangi bir spor dalında ihtisas eğitimi almayan ancak bir spor dalında seçmeli olarak eğitim alanlara, o dalda, I. Kademe (Yardımcı Antrenör) antrenörlük belgesi verilir."

Tüm seçmeli dersler için antrenörlük belgesi alabilir miyim?
Hayır alamazsınız. Sadece bir branştan belge alabilirsiniz. Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20. maddesine göre uzmanlık belgesi almayanlar seçmeli ders olarak gördüğü bir spor branşından antrenörlük belgesi alabilir.

Hem uzmanlıktan hemde seçmeli dersten antrenörlük belgesi alabilir miyim?
Hayır alamazsınız. Ya uzmanlıktan ya da seçmeli derslerden birinden belge alabilirsiniz. Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20. maddesine göre uzmanlık belgesi alanlar 2. Kademe, alamayanlar seçmeli derslerden bir tanesinden 1. kademe antrenörlük belgesi alabilir denmektedir.

Futboldan antrenörlük belgesi alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. 2003 yılına kadar B denlik verilirken UEFA güncellemelerinden sonra d denklik verilmeye başlandı. Futbol branşından belge almak isteyenlerin Türkiye Futbol Federasyonuna başvurmaları gerekmektedir.

Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin İlgili Maddesi:
Üniversitelerin Beden Eğitimi veya Spor Eğitimi Veren Yüksek Öğrenim Kurumlarından Mezun Olanlar
Madde 20 — Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olup herhangi bir spor dalında ihtisas eğitimi almayan ancak bir spor dalında seçmeli olarak eğitim alanlara, o dalda, I. Kademe (Yardımcı Antrenör) antrenörlük belgesi verilir.

Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olanlardan eğitim gördükleri spor dalındaki ihtisasları ile ilgili olarak durumlarını belgelemeleri şartıyla seçmeli (uzmanlık) spor dalında II. Kademe (Antrenör) antrenör belgesi verilir.

Üniversitelerin beden eğitimi veya spor eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarının antrenör eğitimi bölümü mezunlarına III. Kademe (Kıdemli Antrenör) antrenör belgesi verilir. III. Kademe (Kıdemli Antrenör) antrenör belgesini aldıktan sonra 3 yıl boyunca antrenörlük yaptığını ve ilgili spor dalında en az 2 seminere katıldığını belgeleyenlere, başvurusu halinde IV. Kademe (Başantrenör) antrenör belgesi doğrudan verilir.Denklik İşlemleri İçin İstenen Belgeler: 
16 Ağustos 2002 tarih ve 24848 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak, 01 Ocak 2003 tarihinde yürürlüğe giren ve 5 Kademeli olarak uygulanan ANTRENÖR EĞİTİM YÖNETMELİĞİ ne göre Üniversitelerin Beden Eğitimi veya Spor Eğitimi veren yüksek öğrenim kurumlarından mezun olanlardan istenen belgeler;

1. Dilekçe (Açık Adresli) -- ( Dilekçe örneklerini aşağıdaki doküman kısmından temin edebilirsiniz.)
2. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
3. Diploma veya mezuniyet belgesinin tasdikli sureti-(Spor Genel Müdürlüğü ilgili birimler-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri veya noterce tasdik edilecektir.)(Üniversite mezunları için e-devletten alınan mezuniyet belgesi geçerlidir.)
4. Transkript (Tasdikli sureti veya aslı, seçmeli veya uzmanlık spor branşı transkriptte belirtilmiş olacak ayrıca üniversitelerden alınmış olan yazılar dikkate alınmayacaktır.)
5. Adli Sicil Kaydı Sorgulaması (aslı veya e-devletten alınan olacak, Resmi Kurum seçilecektir.)
6. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
7. Sağlık raporu (Sağlık Ocağı veya Hükumet Tabipliğinden Ek-5 Sağlık Raporu Formu )(Belgenin aslı) aşağıdaki dokümanlar kısmından indirebilirsiniz. 
8. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü nden Sporda Cezaları Olmadığına Dair Yazı (ASLI) aşağıdaki dokümanlar kısmından indirebilirsiniz.
9. Halkbankası Yenişehir Şubesi (212) 06000088 (IBAN TR14 0001 2009 2120 0006 0000 88) Nolu Hesabına 100 TL Yatırıldığına Dair Dekont Aslı (İnternet Çıktısı ve Bankamatik makbuzu kabul edilmemektedir.) (2017 yılı için) 

Yukarıdaki belgelerin tamamlanmasından sonra Spor Genel Müdürlüğü, Örnek mahallesi, Oruç Reis caddesi No:13 Altındağ/ANKARA adresine gönderilmesi halinde uygun denklik işlemi ilgili federasyon başkanı ve makamın onayından sonra dilekçede belirtilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine gönderilmektedir.

Elden takip işlemi yapılamamaktadır.


Seçmeli spor dalı için örnek dilekçe
Uzmanlık spor dalı için örnek dilekçe
Sağlık raporu (EK5)
GHSİM sporda ceza almadığına dair yazı

Kerem BALYEMEZ
Bedenegitimi.gen.tr / Özel Haber


17 Agustos 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 Uzmanlik belgesi  Mustafa   /    2018-08-01
 
 dilekçeler  nurşi   /    2017-10-28
 örnek dilekçeleri niçin açmıyor? indiremiyorum
 Denklik belgesi hk  İbrahim üzeç   /    2017-10-10
 Merhabalar Anadolu Üniversitesi AÖF spor yönetimi bölümü mezunuyum diplomam ilgili konu için denkliği sağlıyor mu yanıt verebilir misiniz teşekkürler
 denlik  Hasan kudin   /    2017-10-04
 süre ne zamana kadar geçerli ekim ayında da olurmu ben evraklarım tam ama para yatirmada sorum yaşıyorum yardimci olursaniz sevinirim
 Badminton  Adalet   /    2017-10-04
 En son tarih ne zaman ekim ayında basvursam olur mu ne olur cevap verin bütün belgesi mi hazırladım para yatırmaya gittim kabul edilmesi niye suresi mi bitti
 1.kademe antrenör belgesi  niyazi asil önal   /    2017-10-01
 Uzmanlığım yüzme ve antrenörlük belgesi almadım.
voleybol dersi hatırladığım kadarıyla normal dersti seçmeli değildi.
voleybol dersi gördüğüm için 1. kademe antrenörlük belgesi alabilir miyim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

 Uzmanlık  MERVE DURANSOY   /    2017-09-28
 Merhaba, ben spor yöneticiliği mezunuyum. Uzmanlık mutlaka yazması gerekiyor değil mi ? Sadece seçmeli dersten mi belge alabiliyorum.
 Futbol  Mustafa Aksu   /    2017-08-20
 Hocam basketboldan uzmanlık aldım seçmeli olarakta futbol dersi aldım ikisindende antrenörlük belgesi alabiliyor muyum
Yada futbol seçmeli ile hentbol seçmeli aldım ikisindende antrenörlük belgesi alabilir miyim

 Seçmeli ders  Sevgi cakmak   /    2017-08-11
 Antrenörlük bölümü mezuniyeti var.uzmanlik futbol.belgemi daha almadım.ayni anda seçmeli sokak basketbolu antrenörlük belgesi içinde başvuru yapmak istiyorum.ikisinide alabilirmiyim?
Tesekkurler

 Futbol  Barış orman   /    2017-07-08
 Zorunlu derslerimden birisi futboldu 90 la geçtim. Belgeleri göndersem tff ye mi göndereceğim? Ve Zorunlu dersten grosrost belgesi alabiliyormuyum cevaplarsanız çok memnun olurum.
 Uzmanlik futbol  Muslum alantaş   /    2017-07-07
 Antrenörlük bölümü uzmanlık futbol aldım alacağım belgenin denklik derecesi nedir öğrenebilir miyim
 antrenörlük belgesi  recep bilen   /    2017-06-05
 merhabalar..benim aldığım derslerin çoğu teorik dersler sadece kano ve çim hokeyi uygulamalı..acaba diğer zorunlu derslerin birinden belge alabilir miyim..teşekkürler
 futbol seçmeli  isa büyükbaltacı   /    2017-05-25
 Seçmeli olarak aldığımız dersten antrenörlük belgesi alabileceğimiz söylendi ama futboldan verilmiyormuş galiba.Ben de seçmeli olarak futbolu seçmiştim belge alabilir miyim alırsam alabilmek için ne yapmam gerekiyor.
 Denklik  Merve   /    2017-05-15
 Zorunlu gözüken derste antrenörlük alabiliyor muyuz? Birden fazla seçmeli dersten antrenorluk abilir miyim?

 bireysel spor dersinde denklik verilir mi  ibrahim küçükaltun   /    2017-05-05
 denklik içintüm belgeleri hazırladım fakat spor genel müdürlüğünü aradığımda sadece seçmeli ve uzmanlık yazan derslerin antrenörlüğünü alabilirsiniz dendi benim almak istediğim derste sadece bireysel spor yazıyor belgeyi alabilirmiyim?
 denklik?  serap   /    2017-02-06
 merhaba zorunlu seçmeli derslerde geçerli mi bunlara .mesela benım branşım basketbol üniversite de basketbol dersi aldım ondan belge alabilir miyim ? seçmeli ders olarak seçtim ama zorunlun seçmeli dersti.YARDIMCI olursanız sevinirim :)
 Besyo 1  Necdet çelik   /    2017-01-29
 Editör yanlış bilgi veriyorsunuz.Antrenörlük bölümü mezunlarının bir uzmanlık branşı olduğundan dolayı,seçmeli herhangi bir dersten antrenörlük belgesi ALAMIYOR.
 seçmeli ders  aygul karatas   /    2017-01-23
 yuzme bransini aradım sadece uzm dersin belgesini alırsınız transkriptte uzm yazdığı için onun dışında alamazsınız dedilwr.lütfen yardımcı olurmusunuz
 seçmeli alamadım  canan   /    2017-01-18
 hocam ben hem seçmeli ders hem de uzmanlık dersimin evraklarını ayrı ayrı göndermiştim ancak, seçmeli dersin evrakları geri yollanmış ve sadece uzmanlık dersimin antrenörlüğünü alabildiğim yazılmış..
Ancak benim için seçmeli dersimin antrenörlüğünün aciliyeti vardı. şuan ne yapmamı önerirsiniz ?

 seçmeli spor dalı ile ilgili  ali akdoğan   /    2017-01-08
 voleybolu seçmeli aldığım için 1. kademe antrenörlük aldım 2. seçmeliye verilmiyor söylendi şimdi ben masa tenisini seçmeli aldım ondan da 1. kademe antrenörlük alabilir miyim teşekkürler
 ikisini de alabilirsiniz.  Editör   /    2017-01-06
 İkisini de alabilirsiniz. Ayrı ayrı ücretler veriyorsunuz.
 denklik  büşra kılıçkaya   /    2017-01-06
 hem seçmeli hem uzmanlık için belge alamadığımız,sadece birini seçmek zorunda olduğumuz ile ilgili bir duyum almıştım, yanlış mı hocam ?ikinci bir hususta eğer ki alabiliyor isek ikisi içinde ayrı ayrı ücretler mi yatırmamız gerekecek ? Teşekkür ederim

 Seçmeli ders  Editör    /    2017-01-05
 Evet alabilirsiniz hocam
 denklik  ahmet demirel   /    2017-01-05
 uzmanlık futbol belgem var.Seçmeli yüzme dersi aldım belge alabilirmiyim

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Gazişehir Gaziantep'e Brezilyalı oyuncu
    Bahar Çağlar Beşiktaş'ta
    Çağla Akın'dan 3 yıllık imza
    Spor camiasından taziye mesajları
    Tahkim Kurulu'ndan Galatasaray'a ret
    Kupada 1. tur maçlarının programı açıklandı
    Slimani imzayı attı
    Fenerbahçe'de Malatyaspor hazırlıkları başladı
    Fenerbahçe'den flaş transfer hamlesi
    La Liga'da heyecan başlıyor
    Talisca Çin'deki gollerine devam ediyor
    Slimani, imzayı atıyor
    Beşiktaş, tur peşinde
    Süper Lig'de 2. haftanın perdesi açılıyor
    Mete ve Yasemin'in gözü olimpiyat madalyasında
    Trabzonspor ile Sivasspor 25. randevuda
    Atletizm de inşallah futbol gibi olur
    Futbolda Müsabakaları Yönetecek Hakemler Belli Oldu
    Süper Kupa nefes kesti! Ronaldo'suz Real dağıldı
    Özkan Sümer, görevinde istifa etti

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır