ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Beşiktaş'tan gövde gösterisi
Manset Alti Haberleri
MEB: Sportif başarıya ek puan ve burs vereceğiz
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Yapılan protokolle gerek TEOG gibi aşamalarda gerek diğer aşamalarda sportif başarıyı elde edebilecek, yetenek taramasından geçmiş sportif başarıya ulaşabilecek öğrencilere puan ve burs desteği vereceğini
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 31.01.2017
- Bu haber 3410 kez okundu.

Antalya’da iki gün süren toplantıda, imzalanan protokol kapsamında uygulamada yaşanabilecek sorunlar ve çözüm önerileri, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik´in katılımlarıyla yapılan toplantılarda ele alındı.

 

"Protokol sağlıklı bir şekilde hayata geçecek"

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin programda yaptığı konuşmada, protokolün ana temasının, Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim öğretime devam eden 18 milyon öğrencinin becerilerine göre sportif etkinliklerinin tespit edilmesi ve bu sırada eğitimlerinin yürütülmesi olduğunu söyledi.

 

Sporda yetenekli öğrencilerin tespit edilmesinin Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılacağını, öğrencilerin yetkinliklerine göre eğitilmesi için gerekli düzenlemeleri ise Millî Eğitim Bakanlığının yapacağını dile getiren Tekin, bu çerçevede yönetmelik ve okullardaki müfredatların gözden geçirileceğini belirtti.

 

Müsteşar Tekin, protokolün teknik altyapısının hazırlıklarının bittiğinin altını çizerek, şöyle konuştu: "Uygulama esnasında karşı karşıya kalabileceğimiz pratik güçlükler nelerdir, bu güçlükleri nasıl aşabiliriz üzerine il müdürlerimizle ortak bir toplantı düzenledik. Her iki bakanlık da çok büyük insan kitlesine, kalabalık bir insan nüfusuna hitap ediyor. Burada aldığımız kararlar taşrada, yerelde uygulanırken ne tür güçlükler ortaya çıkabilir, bilemeyebiliriz. İl müdürlerimize protokolü okumalarını, protokolle ilgili aksayabilecek yönleri tespit etmelerini, bu toplantıda gündeme getirmelerini söylemiştik. İl müdürlerimiz hazırlıklı olarak geldiler. Zaten bir kısmı protokolün belli maddelerinin uygulamasına başlamıştı. Bu anlamda ortaya çıkabilecek güçlükleri burada dile getirdiler. Bizler bakanlık bürokrasisi olarak kendilerine yol gösterdik. Alınması gereken tedbirler varsa bunları alacağımızı deklare ettik. Zannediyorum, illerine döndükten sonra bu protokol çok sağlıklı bir şekilde hayata geçecek."

 

"2017-2018 eğitim öğretim yılında taramalar başlayacak"

Müsteşar Tekin, bürokratik tavırlardan, "Benim bakanlığım senin bakanlığın" tavrından uzak, tamamıyla ortak, birlikte hareket edilen bir toplantı olduğunu vurguladı. Yusuf Tekin, bu tarz bir toplantının başka bir örneğinin olmayabileceğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "İki bakanlık, il müdürleri ortak çalışıyorlar. Bunun da kendi içinde ayrı bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Güzel bir toplantı oldu. Hayalim, 2020´li yıllarda olimpiyatlarda Gençlik ve Spor Bakanlığının tespit ettiği, Türkiye için öncelikli, olimpiyatlarda yetişmiş, hem sportif eğitimi almış hem de akademik eğitimini almış, ne konuştuğunu bilen, nerede ne yapması gerektiğini bilen başarılı sporcularımızın yetişmesi. Umarım bu protokolle bu yönde bir adım atmış oluruz. 2020´li yıllarda bu protokol sayesinde olimpik başarı elde etmiş çok sayıda sporcumuz olur diye ümit ediyorum."

 

Protokol uygulamasının okul bahçelerine spor salonu yapılmasından, sportif etkinliklerde beden eğitimi öğretmenlerinin görev alması ve halk eğitim merkezlerinde sportif kurslar açılmasına kadar birçok alanda minimal düzeyde başladığını dile getiren Tekin, "Asıl uygulamanın, 2017-2018 eğitim öğretim yılından, yani bu sportif tarama testlerinin hayata geçirilmesini öngörüyoruz. İnşallah bu yıl eylül, ekim aylarında sportif taramaları Gençlik ve Spor Bakanlığı yapıp, çocuklarımızı ona göre yönlendirecek." diye konuştu.

 

Daha donanımlı gençler yetişecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik ise, yapılan protokolle her iki bakanlığın sahip olduğu bütün verilerin paylaşılacağını ve 5. sınıftan itibaren bütün öğrencilerin sportif yetenek taramasına başlanacağını belirtti. Sportif yetenek taramasının, şimdiye kadar çok arzu etmelerine rağmen geliştiremedikleri bir uygulama olduğunu anlatan Özçelik, şöyle devam etti: "Şimdi Millî Eğitim Bakanlığıyla inşallah hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki dönemde her öğrencinin bir branşta lisans almasını sağlayacağız. Türkiye genelinde yaklaşık 6 milyon 850 bin lisanslı sporcumuz var. Bunun 1 milyon 520 bini Millî Eğitim Bakanlığının kapsamında öğrenci durumunda. Biz bunların içerisinden ülkemizi, milletimizi en iyi şekilde temsil edecek şampiyonlar yetiştirmek istiyoruz. Bu protokol, bu yolu açacak."

 

Özçelik, protokolle her iki bakanlığının spor sahalarının kullanımında birbirlerine destek olacaklarını ve buralardaki bütün faaliyetlere birlikte karar vereceklerini belirtti. İleriki dönemlerde branşa ait spor liselerinin açılabileceğinin altını çizen Özçelik, şunları kaydetti: "Öğrenci velilerimiz bilir, sportif faaliyetlere yatkın ve iştigal eden çocuklarımız, bir noktadan sonra eğitim hayatını mı yoksa spor hayatını mı tercih etmeli gibi bir ikilemle karşı karşıya kalıyorlardı. Şimdi bu protokolle gerek TEOG gibi aşamalarda gerek diğer aşamalarda sportif başarıyı elde edebilecek, yetenek taramasından geçmiş sportif başarıya ulaşabilecek öğrencilere puan ve burs destekleriyle inşallah onların tercihlerini daha kolay yapmalarını sağlayacağız. Hedefimiz 2020-2024 olimpiyatları. Millî Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının bu güç birliğinin neticesinde daha donanımlı gençleri göreceğiz. Olimpiyatlarda ve uluslararası yarışmalarda inşallah hem eğitim açısından donanımlı hem de kürsüye çıkmış başarılı sporcuları göreceğiz."

MEB21 Eylül 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 LGS EK PUAN  SERDAR MEŞEN   /    2018-06-03
 
 Teog sınavında ek puan istiyoruz  Huseyin yerli   /    2017-04-29
 Senelerdir soylenmesine ragmen hayata gecirilemedi. Teog sınavında ek puan verilse zaten birçok öğrenci aktif spora devam edecek veya spora baslayacak. Bugunku durumda biz çocuğumuzun spora ayırdıgı zamanı azaltmasını tavsiye etmek zorundayız. Sportif başarı ertelenmis olcaktır.
Bahsedilen protokol cok ümit verici gozukmuyor. Bir faaliyet yapılması gerektigi icin gorev savmak gibi olmus. Ciddi projeler dusunulmesini tavsiye ederim

 Neden bu yıl değil  Ayşe küçük    /    2017-04-29
 Benim oğlum 8 senedir yüzüyor. Fakat bu yıl teog sınavı yüzünden ara vermek zorunda kaldık. Burnumuzun dibindeki Üniversite havuzuna da yaşı gereği izin verilmedi. Sadecce spor liselerinde yada üniversitelerinde ek puana karşıyım. Hem spor yapıp hem evde oturanlardan çok daha başarılı çocuklar var. Bu yıl kaybettipimiz zamanın telafisi puan olmalı.
 DEĞİŞİRMİKİ  SİBEL gÖKTAŞ   /    2017-04-27
 Benim okulum daha yeni yapıldı içine bile geçmedik.Bırakın spor salonunu bahçede spor yapacak alan yok nerdeyse sadece bir tane pota konacak yer ayrılmış.Düz bi duvar bulupta pas çalışacakŞfutbol oynanacak bi alan bile yok.Hemde şehrin en gözde semtinde.Kantinin yanına bi salon yapıyolar 1 yada 2 yıl sonra orayıda çok amaçlı salona çeviriyolar bizde dersi sınıfta işliyoruz.Yahu projeler hayata geçirilmeden bi komisyon bakmıyomu bu okulun spor salonu yok nerde ders işlenecek diye.Bu bukadarmı zor bi olay.Daha çok 2022 geçer ve biz bu düşünce sistemiyle ancak protokol imzalar hayata geçirmeyiz.
 Okul izin yazıları  Melih dilikoğlu   /    2017-04-27
 Yukarda her nekadar sporculara destek verıleceği hususunda konusulsada ben bır veli olarak hala istanbulda genclık spor ıl mudurluğunden okul izin yazılarını bıle alamıyoruz benım cocuğum bu yuzden 5 gun yok yazıldı il mudurluğu her seferınde topu baska bır yere atıyor bu yazıyı yazdıgım anda bıle aynı sıkıntıyı yasıyorum
Sadece bos bos konusuluyor spor yapana devlet destek değil kostek oluyor ınsallah duzelir diyorum ama bır umudum yok

 Sınavlar  Safiye Kurt   /    2017-04-27
 Ben spor lisesinden mezun olup üniversite de spor bilimi okuyan bir oğlum var ancak eğitim sistemimizde çok çok eksikler var besyo okumak isteyen öğrencilere verilen ek puan maelefes yeterli değil spor lisesi okuyan bir öğrencinin müfredatı diğer anadolu lisesi öğrencilerinden farklı spor lisesinden mezun olan öğrencinin ek puanı verilse bile belli üniversiteler baraj puanlarını yüksek tutuyor yüksek tutulduğunda da spor lisesi mezunu bir öğrencinin öss baraj puanları çok yüksek olmuyor bu nedenle ek puan yerine spor lisesi mezunu çocuklarımıza besyo ya girişde öncelik tanınması gerekir hatta barajlarını yüksek tutan üniversiteler bile spor lisesi mezunu çocuklara baraj puanı şartını kaldırmaları gereklidir. Mezun olduğunda oğlum Gazi Üniversitesi ve Hacettepeye başvuru yapamadı LYS puanı 236 idi gazi 300 üzeri hacettepe 265 üzeri gibi puanlarla öğrencilerin başvurusunu kabul ediyordu. Bu nedenle de il il gezerek yetenek sınavlarına giriliyor . Spor lisesi okuyan bir öğrencinin almış olduğu dersler zaten spora yönelik mezun olduğunda da LYS sınavında spora yönelik bir soru bulunmamaktadır. Barajı aşsa bile üniversitelerin barajlarının bu öğrencilere düşürülmesi gerekmektedir.
 İLKOKUL 1.İNCİ SINIFTA BEDEN EĞİTİMİ DERSİ OLMALI  Fati karaköse   /    2017-04-27
 Avrupada beden eğitimi dersi Anaokulunda başlıyor ve de beden eğitimi dersine bedene eğitimi öğretmeni giriyor lakin bizde 5. Sınıfta beden eğitimi dersi var bu yanlıştan hemen dönülmez ve de atanamayan ne kadar beden eğitimi öğretmeni varsa atanmalı
 Atmayın  Hayal   /    2017-04-26
 İstanbul gençlik hizmetleri müdürlüğü 10 aydır fahri antrenörlere ücret ödemedi.hatta 1 hafta öncede hepsinin görevine son verdi.gerekçe bakanlıkta bütçe yokmuş.şuan fahri antrenörlerin elinde şekillenen binlerce öğrenci kapı önüne kondu.şimdi tutupta projeden bahsetmeyin.
 Sporcular her türlü desteği hakediyor.  Türkiye için    /    2017-04-26
 Çok geç kalınmış bir karar. İnşallah Dunya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye de de sporcunun emeği takdir edilir. Üniversite sınavlarında besyo dışında ek puan vermediğiniz sürece olimpiyat sporcusu yetismez Türkiye'de. Çünkü olimpiyata katilma yaşında birçok milli sporcu lisede oluyor ve üniversite sınavlarına hazırlanmak zorunda geleceği icin.
 Okul müdürlerine gel de spor bilincini anlat  baris   /    2017-04-25
 hala beden eğitimi dersinde spor yok ders çalış mantığı var okul müdürlerinin kafalarını değiştirmek lazım ilk once
 İNŞALLAH  Süleyman YONCALIK   /    2017-04-25
 Güzel bir proje ama denetim şart İnşallah TOM projesine benzemez. Günümüzde okadar milli sporcu varki. Ringi gormemiş ilk sekizde onaltida adi yok opena milli takim adina girmis milli olmus. En az 50 kisi sayabilirim. Millilik sayesinde baska sporcularin haklarini gaspetmisler burs aliyorlar. Her proje guzeldir faydalidir ancak amaci dogrultusunda yurutulur denetimi tam yapilirsa. Saygilar
 Spor  Erol   /    2017-03-09
 İngiltere çin japonya 4 yaşına indirdi sporcu yetiştirme yaşını biz hala ilkokulda spor derslerini kaldırma hayalindeyiz maalesef birde bu tür sportif faaliyetleri bizler gibi spor yonetimi uzmanları yonetmeli beden eğitimi öğretmenleri değil onlar ders vermekle ilgilenmeliler sporu yöneticisi çok ayrı bir meslektir bizler hem kulüplerin hemde sporcuların danışmanı olabiliriz sponsorluk yasası gelmeli sanayi kuruluşlarına sportif faaliyet yapma zorunluluğu getirlmeli en az iki branş olmalı yada bir kulübü destekleme zorunluluğu getirilmeli sponsorluk ancak bu şekilde Türkiye'de faaliyete gecebilir ve başarı gelir başarılı yetenekler maddi olarak desteklenirse sayı olarak çok daha fazla olur olimpiyat evlerinde bile milli sporcularımız parayla yemek yemekte önce sponsor diyorum
 Çözülmesi gereken çok problem var  Cantuğ keskindemir   /    2017-03-06
 Yapılanlar doğru ancak çok eksik
1-taramalar için ortaokulların seçilmesi yanlış
Ve ilkokullarda beden eğitimi derslerine beden eğitimi öğretmenlerinin girmemesi başlıca skandal
2- bana göre en büyük sıkıntı spor salonları ve var olan spor salonlarının para ile spor okulu yapanlara tahsis edilmesi
3- sporun içinde antrenör idareci masör olarak görev alan memur öğretmen vs İzin problemlerinin çözülememesi
ek ders ücretlerinin kesilmesi ile spor hakkında bilgisi olamayanlar tarafından tehdit edilmesi (dolaylı yollardanda olsa)
Bırakın taramaları ve protokolleri bunları uygulamada kolaylık sağlayacak işleri kolaylaştıracak işin içinden gelen sıkıntıları bilen kişilere görev verin
Yoksa sistem tıkanacak bu taramaları yapacak öğretmen bile bulamayacaksınız

 2009 yılında da bu çalışma vardı  Erol özer   /    2017-02-19
 Çoook geç kaldınız çok/ bu uygulama 30 sene önce vardı , 1987 de .... sonra hangi akıllı geldi de milli sporcu olup avp dünya şampiyonasonda derece yapan sporcuların ek puanını sadece Besyo için geçerli kıldı bilemiyorum / ayrıca federasyon başkanı iken 2009 yılında spor bakanının bulunduğu iftar yemeğinde de bu konuyu bizzat gündeme getirdiğimde spor bakanı herkesin huzurunda şu açıklamayı yapmıştı ;- " milli eğitim bakanı ile görüşme halindeyiz yakında bu konuda önemli kararlar alacağız" 😂

Demek ki 2009 dan bu güne değişen hiç bir şey Yok 😩😩😩😩

 başarılı sporcumu?  yalçın temel   /    2017-02-01
 Saçmalamayın be kardeşim neden mi diye hemen tepki koyacaksınız ama ben haklıyım çünkü üç evladım var en büyük 18 yaşında voleybol birinci liginde oynuyor ortanca 16 yaşında minik yıldız ve u17 su topu milli takımının sporcusu aynı zamanda su topu birinci lig de küçük ise 10 yaşına yeni girdi yüzmede yerel ve il düzeyinde birincilikleri var ben çocuklarımı yetiştirirken ekonomik anlamda bir kuruş destek görmedim BİMERE yazdım üniversitede okuyan milli sporculara burs verilirken orta öğretimde okuyan milli sporculara neden burs verilmiyor diye ALDIĞIM CEVAP İLGİNÇ mevzuat ve yönetmeliklerde böyle bir burs yokmuş.Şimdi kalkmış sporcu taraması başarılı sporcu öğrenci okul bahçelerine salon tesis ek puan falan filan yuvarlak cümleler olmaz kardeşim olmaz.Bu meseleler sizi aşar ama yaparız diyorsanız halep ordaysa arşın burda.Hadi bakalım protokol mevzuat yönetmelik ne varsa uygun hale getirip bu memleketin çocuklarının önünü açın eleştirdiğimiz kadar alkışlamasınıda bilecek kadar erdemliyimdir.
 Teoğ ek puan  Hafize Arıcan   /    2017-02-01
 Selamlar oğlum 3 senedir karate sporu yapıyor.Bu 3 senede milli takıma girdi.öyle bir antreman yapıyorki sizlere anlatayım bir günü saat 6.30 kalkıp evde biraz kondisyon kahvaltı ve okul eve geliş saat 17.45 yemek yeme ve salı perşembe cuma cumartesi bu turnuva zamanı haftanın 6 gününe çıkabiliyor saat 19.00 antreman ve 21.00 bitiş ve bu çocuk öyle sistemli çalışıyorki bütün dersleri çok güzel deneme sınavlarında derece yapıyor.nasılmı fedekarlık yapıyor herkes tablet başındayken ders çalıyor kitap okuyor sistemli çalışıyor bu çocuklarda fen lisesinde okuyabilir sadece spor lisesi için ek puan istemiyoruz ve ayrıca öğrenciye devlet tarafından biraz maddi burs verilirse dahada güzel olur.Lütfen sadece toplantıda kalmasın bir an önce karar verilip uygulanmasını isteyerek teşekkür ederim
 Saygılar  Nuri Başgül   /    2017-02-01
 
 YİNE SADECE PROTOKOLLE KALIR  Nuri Başgül   /    2017-02-01
 
 nefesimizi tuttuk  olcay cantürk   /    2017-02-01
 mrh ben 4 yildir tenisle ugrasan 10 yasinda bir kiz cocugu velisiyim. mersin de 6 yasindan bu yana haftada 6 gun tenis idmani, 3gun 2 saat olmak sartiyla spror kondisyon hocasindan ders aldiriyorum. Aylik masrafimiz 1000 tl ustunde. Mersin ilinde kendi yas grubunda bugune kadar hep madalya aldi, 1.oldu. Milli takima secilmesi veya thum projesinde yer alana kadar kimse destek olmuyacak sanirim. siralamada yer almasu icin surekli turnuvaya gitmemiz lazim fakat iki memur es ile bu mumkun degil. bu konuda bir yetkili inin bizi arayip destek olmasini bekliyoruz. teog falan zaten bahsetmiyecegi..ilerde ulkesini temsil eden bir sporcu oldugunda bilinki bu basari millettin degil velinin basarisi olucak..
 Ancak bu şekilde kaliteli sporcu çıkarabilor Türkiye  Esk Akkurt   /    2017-02-01
 Çocuklarımızın gelecegini belirleyen üniversite ve teog sınavları gibi sınavlarda ek puan ve burs kararı cok geç kalınmış bir karardı. Tebrikler. Insallah kisa surede yürürlüğe girer.
Hayatindan eğitiminden fedakarlik vererek Türkiye adına yarışan çocuklara az bile. Diger cocuklar tablette oyun derdindeyken sporcular çok daha fazlasını hak ediyorlar

 Sporda Başarılı Öğrenciler  yorumcu74   /    2017-02-01
 Sporda başarılı öğrenciler elbette ödüllendirilmelidir. Ancak kendi alanlarında bir okul seçtiklerinde ek puan verilmelidir. Yoksa fen lisesini tercih etmiş sporda başarılı bir öğrenciye mesela ek 20 puan vererek hak etmediği bir yere yerleştirilmesi doğru değil. Spor liselerini tercih etmesi durumunda ek puan verilebilir. Kaç yıldır lafı yapılıyor, icraat yok.
 5. Sınıf çok geç.  Enza SU   /    2017-01-31
 Geç kalınmış doğru bir uygulama,ne kadar teoride yada uygulamada eksiklikler varsa da başlangıç olarak iyi bir gelişme.
...Bireyin herhangi bir sportif yada sanatsal kariyerine başlamada 5. sınıf azda olsa geç bir yaş.3. sınıfın en doğru yaş olduğunu düşünüyorum.

 Teog ek puan  Asli karabey   /    2017-01-31
 Kolayliklar dilerim 2 senedir surunceme de kalan ek puanla ilgili neden hizli aksiyon alinamadigini merak ediyirum senelerdir bu soylediklerinizin hepsini yapan cocuklarimiz var zaten neden onlari odullendirmiyorsunuz cikana kadar bircok cocuk magdur olmus olacak zaten bu durumda insaallah bu sene teog icin cikar diyecegim ama olmayack 😔
 sporcu  haşim ali kaplan    /    2017-01-31
 sportif başarı gösteren öğrencilere burs desteği verilmesi şart maddi destek olmayınca spordan kopmak zorunda kalıyorlar şuan benim çocuğum durumundakiler ğibi ADANA AMATÖRCE ATLETİZM SPOR
 Bu yılki sporcular  Zeynep Yeşil   /    2017-01-31
 Kızım 8 sınıf.8 yıldır lisanslı sporcu.3 yıldır milli.2 yıldır Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi sporcusu.Son 4 yıldır haftanın 6 günü günde 5 saat antreman yapıyor.Doğal olarak bu yıl teoğ sınavına girdi.sabah 7 okula giden akşam 8 de eve gelebilen bir sporcu öğrencinin alabileceği puanı aldı.Bu yıl Teoğ da durumşarı ne olacak.en azından milli ve olimpik sporculara bu yılda birşeyler yapılmalı.
 atletizim sporcular yetiştirmek  haşim ali kaplan    /    2017-01-31
 Yetenekli sporcu, öğrencilere değer vermek, onları spor tv ekranda daha fazla yarışlarını izlemek, ailesi gururla izlemesi sağlamak gerekir

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Akhisarspor Avrupa'daki ilk maçında üzdü
    Taha Akgül Topuk Yaylası'nda kampa girdi
    İrem Yaman'dan altın madalya
    UEFA'dan Ronaldo'ya soruşturma
    Teknofest'te nefes kesen yarış
    Fenerbahçe ve Trabzonspor'a PFDK'dan ceza
    Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemi belli oldu
    1. Lig'de 6. hafta hakemleri belli oldu
    Devler Ligi'nde gecenin sonuçları
    Süper Lig'de 6. haftanın perdesi açılıyor
    Başakşehir, Bursa deplasmanında
    Gülşen Değener yarı finalde
    Kerem Kamal'dan altın madalya
    Genç güreşçilerden iki bronz
    Hamza Yerlikaya federasyon başkanlarıyla buluştu
    Fenerbahçe, Avrupa'da 223. randevuda
    Bilardoda çeyrek finalistler belli oldu
    A Milli Kadın Basketbol Takımı, İspanya'ya gitti
    Beşiktaş, evinde kolay kaybetmiyor
    Akhisarspor'un rakibi Krasnodar

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır