ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Fenerbahçe, Fulham'ı rahat geçti
Manset Alti Haberleri
Akademik Başarı ve Spor Elele
Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden asrın projesi "Akademik Başarı ve Spor Elele"
Google+   Kategori: Özel Haber
  Tarih: 14.02.2017
- Bu haber 280 kez okundu.

Valiliğimiz tarafından başlatılan Eğitimde Kalkınma Hamlesi’nin bir ayağı olan sportif faaliyetlerin tanıtımı ve geliştirilmesi için yapılacak çalışmaların ele alınıp değerlendirildiği toplantıya; Vali Deniz’in yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, kamu kurum yöneticileri ve ilimizde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri katıldı.
 Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Vali Ahmet Deniz, birer konuşma yaptılar. Toplantının açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: ‘’Milli ve manevi değerlere, ülkesine ve milletine sonuna kadar bağlı ahlâklı ve rol model olacak sporcular yetiştirmeyi amaçlamaktayız.’’ dedi.
Kurtaran; “Spor evrensel kültürün bir parçası olarak dünyada dili, ırkı, dini farklı insanları birleştiren önemli bir vasıtadır. Fiziksel faydalarının yanı sıra insanların ruh sağlığını da olumlu yönde etkileyen sosyal ve moral kazanç sağlayan hareketler topluluğu olarak da tanımlanabilir. Bir hedefe ulaşmak için düzen ve disiplin içinde planlı ve sürekli olarak çalışmak ve gayret etmek sporun doğasında vardır. Dolayısıyla spor yapan bir insan disiplinli planlı sistematik bir şekilde hedefleri peşinde koşturmak ve çabalamak zorundadır. Bunu zorlayan güç de başarıya ulaşma arzusudur. Fiziksel aktivitenin de akademik başarıda oldukça önemli bir etken olduğunu yapılan bazı araştırmalar göstermektedir. Bu araştırmalara göre fiziksel anlamda daha aktif olan öğrencilerin akademik başarıları da daha yüksek olmaktadır. Bu çalışmalarda sadece akademik başarı değil fiziksel aktivite gibi farklı alanların da başarıda rol oynayabileceğine dikkat çekilmektedir. Bu bağlamda fikri gelişmeye olduğu gibi bedensel gelişmeye de önem vermek ve özellikle milli karakteri derin tarihimizin ilham ettiği yüksek derecelere çıkarmak gerekmektedir.
Batman Milli Eğitim Müdürlüğü olarak milli ve manevi değerlere, ülkesine ve milletine sonuna kadar bağlı, ahlâklı ve rol model olacak sporcular yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bu bağlamda farklı branşlarda hem bölgede hem de ülke genelinde sporcularıyla adından söz ettirmeyi başaran Batman Eğitim Spor Kulübü ile amaçladığımız yolda ilerliyoruz. Ergenlikte veya ön ergenlik döneminde çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak onların enerjilerini doğru kullanmalarını sağlamak, çocuklarımızın öz güven duygularının artması ve sosyal gelişimleri; yükseköğretimde beden eğitimi, resim ve müzik bölümlerine yerleşmeleri; spor ve güzel sanatlar liseleri için de hazırlık çalışmaları yapabilmeleri amacıyla okullarda kurslar açarak gerekli çalışmaları yapmaktayız. Okullarımızdaki kurslarla Eğitim Spor Kulübü aracılığıyla mesleki açıdan kendini geliştirmiş öğretmenler eşliğinde öğrencilerin hem liselere yerleşeceklerine hem de üniversite sınavlarında üst seviyeleri göreceklerine inanıyor ve bu arzuyla eğitim öğretim süreçlerine devam edeceğimizi ifade ediyoruz.
Projemizin ilimiz gençlerinin sportif başarıları için bir dönüm noktası olması dileğiyle başta Sayın Valimizin himayelerinde gerçekleşen tüm projelerimizde olduğu gibi ‘Akademik Başarı ve Spor Elele’ projemizde de bize verdikleri desteklerinden dolayı kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca Bakanlığımız ve Gençlik Spor Bakanlığı arasında 2016 yılında imzalanan bir protokolün de gereklerinin yerine getirilmesi için özellikle siz Beden Eğitimi öğretmenlerinden bu konuda daha özverili bir çalışma sürdürmenizi de talep ediyorum.” dedi.
Toplantıda öğretmenlere hitap eden Vali Deniz, Batman’da göreve başladığımız günden itibaren yoğun bir çaba ve gayretle çalıştıklarını belirterek, “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar” projesi sayesinde ilimizin eğitim başarısının artırılmasının amaçlandığını ifade etti.
Akademik eğitimin değerler eğitimi ile taçlandırılması gerektiğini belirten Vali Deniz, “Vatanını, milletini, bayrağını ve ülkesini seven gençler yetiştirmeliyiz ki, verilen eğitimin bir anlamı olsun. Yanlış kişiler tarafından yanlış eğitim verildiği zaman, ülkesine tankla, tüfekle saldıran hainler ortaya çıkabiliyor. 15 Temmuz’da biz bunu yaşadık. Burada hepimize düşen görev, vatansever bireyler yetiştirmektir. Özelikle öğretmenlerimize bu konuda çok önemli görevler düşmektedir. Akademik başarıyı, sporla bütünleştirdiğimiz zaman başarı kaçınılmaz olur. Bu şehrin sporla anılmasını istiyorum. Çocuklarımıza spor kültürü kazandıralım. Yeteneği olan çocuklarımızı keşfedip, bu yetenekleri ilimize kazandıralım. Son süreçte Belediye tarafından birçok mahallede spora yönelik altyapı çalışmaları yapılıyor. Bunlar çok önemli adımlar. Bizim istediğimiz sporda belli branşlarda bir altyapının oluşturulması ve yürütülen faaliyetlerin kurumsallaştırılmasıdır. Bunları yapabilmenin yolu da özverili bir şekilde çalışmaktan geçiyor.” diye konuştu.
Eğitim faaliyetlerini çok önemsediklerini belirten Vali Deniz, devletimizin bütün imkânlarının eğitim için seferber edileceğini ifade ederek, sporla eğitimi birleştireceklerini belirtti.
Program Eğitim Spor Kulübü’nün yürüttüğü faaliyetlere ilişkin yapılan sunumla sona erdi.

Batman Mem


19 Temmuz 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Dünya Kupası'ndan Beşiktaş'a 860 bin dolar!
    Aday kadro belli oldu
    Gaziantep Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2018
    Dünya Kupası'nın Rusya ekonomisine katkısı açıklandı
    Aday kadro belli oldu
    WNBA'de yeni rekor Liz Cambage'in
    Voleybolda transfer
    Kafkas Üniversitesi BESYO Özel Yetenek Sınavı 2018
    İlkokullarda beden eğitimi dersi için twitter etkinliği
    Büyükçekmece Basketbol'dan Matt Tiby hamlesi
    Ziraat Bankası, Vahit Emre Savaş ile devam dedi
    Ramil Guliyev Monaco'da yarışacak
    Dopingle mücadele üst düzeyde
    Türkiye Güreş Federasyonundan altyapı hamlesi
    Laser 4.7 Dünya Şampiyonası
    Genç millilerin rakibi Arnavutluk
    Okçulukta dünya rekoru
    Çocuklar için boy uzatan yiyecekler nelerdir?
    Ankaragücü'nden stat açıklaması
    Başakşehir ikinci yarı kazandı

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır