ÜYE GİRİŞİ: Kullanıcı Adınız: Şifreniz: Şifremi unuttum Beni Hatırla ?  Üye Ol
ÖZEL HABER    SPOR    EĞİTİM    SEMİNER VE KURS    BEDEN EĞİTİMİ    SAĞLIK    OKUL SPORLARI    KPSS    VİDEOLAR
Manset Alti Haberleri
  FLAŞ HABER: Avrupa'nın en büyüğü Real Madrid
Manset Alti Haberleri
FIBA Şampiyonlar Ligi
Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları tamamlanırken, son 16 turuna kalan ekiplerle, yoluna FIBA Avrupa Kupası'nda devam edecek takımlar belirlendi.
Google+   Kategori: Spor
  Tarih: 08.02.2018
- Bu haber 28 kez okundu.

Toplam 4 grupta 32 takımın yer aldığı FIBA Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları dünkü müsabakalarla tamamlandı. Gruplarında ilk 4 sırada yer alan 16 ekibin yoluna devam ettiği organizasyonda 8 ekip de FIBA Avrupa Kupası'nda mücadele etme hakkı kazandı.

Türk temsilcilerinden Beşiktaş Sompo Japan, D Grubu'nu lider tamamlarken, A Grubu'ndaki Pınar Karşıyaka ile C Grubu'ndaki Banvit kendilerine ikinci sırada yer buldu. B Grubu'nu yedinci sırada bitiren Gaziantep Basketbol ise Avrupa kupalarına veda etti.

- Son 16 turu

A Grubu'nda Pınar Karşıyaka'nın yanı sıra Monaco (Fransa), EWE Baskets (Almanya), UCAM Murcia (İspanya), B Grubu'nda Iberostar Tenerife (İspanya), MHP Riesen (Almanya), PAOK (Yunanistan), Neptunas (Litvanya), C Grubu'nda Banvit'in yanı sıra Strasbourg (Fransa), AEK (Yunanistan), medi Bayreuth (Almanya), D Grubu'nda ise Beşiktaş Sompo Japan'ın yanı sıra CEZ Nymburk (Çekya), Nanterre (Fransa) ve Stelmet Enea Zielona (Polonya) son 16 turunda mücadele etme hakkını elde etti.

Dinamo Sassari, Umana Reyer, Sidigas Avellino (İtalya), Juventus Utena (Litvanya), Ventspils (Letonya) ve Oostende (Belçika) ise yoluna FIBA Avrupa Kupası'nda devam edecek. FIBA Avrupa Kupası'na katılma hakkı kazanan Fransız temsilcisi Elan Chalon ile İspanyol Movistar Estudiantes, organizasyonda yer almayı istemedikleri için kupadan çekildi.

- Kura çekimi 14 Şubat'ta

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turu kura çekimi 14 Şubat Çarşamba günü İsviçre'nin Mies kasabasındaki FIBA Basketbol Evi'nde gerçekleştirilecek.

Son 16 turunda gruplarını birinci sırada bitiren ekipler, 4. durumdaki takımlarla, ikinciler ise üçüncülerle eşleşecek. Aynı grupta yer alan ekipler son 16 turunda birbirlerine rakip olamayacak. Eşleşmelerde gruplarında üst sıralarda yer alanlar, ilk maçı deplasmanda oynayacak.

Aynı gün çeyrek final eşleşmeleri de belli olacak.

Son 16 turu ilk mücadeleleri 6-7 Mart'ta, rövanşları ise 13-14 Mart'ta yapılacak.

- Son hafta

Gruplarda son haftada alınan sonuçlar ve puan durumları şöyle:

A Grubu

Pınar Karşıyaka-Monaco: 84-77

Dinamo Sassari-Enisey: 101-94

UCAM Murcia-Juventus Utena: 56-70 

EWE Baskets-UNET Holon: 87-86

STakımOGMAYP
1.Monaco14131119195227
2.Pınar Karşıyaka141041192116024
3.EWE Baskets14951192114223
4.UCAM Murcia14771096110521
5.Dinamo Sassari14771158117421
6.Juventus Utena144101105119318
7.UNET Holon143111160124417
8.Enisey143111064118817

 

B Grubu

Elan Chalon-Gaziantep Basketbol: 85-60

MHP Riesen-Capo d'Orlando: 86-61 

Neptunas-Iberostar Tenerife: 67-83 

Ventspils-PAOK: 59-80

STakımOGMAYP
1.Iberostar Tenerife14122115592126
2.MHP Riesen14122113997426
3.PAOK14771061107021
4.Neptunas14771164111621
5.Ventspils14681034108520
6.Elan Chalon14681018103120
7.Gaziantep Basketbol144101033119218
8.SikeliArchivi Capo d'Orlando14212887110216

 

C Grubu

Umana Reyer-Movistar Estudiantes: 92-91 

Rosa Radom-Petrol Olimpija: 75-58 

AEK-medi Bayreuth: 83-81 

Banvit-Strasbourg: 63-80

STakımOGMAYP
1.SIG Strasbourg14951103105523
2.Banvit14951080103923
3.AEK14861149111022
4.medi Bayreuth14861145111522
5.Movistar Estudiantes14861117107622
6.Umana Reyer14861146114022
7.Petrol Olimpija14410996110518
8.Rosa Radom142121032112816

 

D Grubu 

CEZ Nymburk-Stelmet Enea Zielona: 84-70 

Aris-Oostende: 66-70 

Nanterre-Beşiktaş Sompo Japan: 73-68

Telekom Baskets-Sidigas Avellino: 79-74

STakımOGMAYP
1.Beşiktaş Sompo Japan141041111103024
2.CEZ Nymburk141041152110024
3.Nanterre14951149109123
4.Stelmet Enea Zielona14681075108720
5.Sidigas Avellino14681049102820
6.Oostende1468975105020
7.Telekom Baskets14591079109519
8.Aris14410930103918
 

TRTSPOR


27 Mayis 2018 Arkadaşına Yolla Yazıcıya Yolla
YORUMLAR

Adınız Soyadınız:  
E-postanız:   
Başlığınız:   
Yorumunuz:   
Lütfen kodu giriniz:   
     Tüm alanları doldurmanız gerekmektedir.
Facebook ile yorum yapınız.
Bunlar da ilginizi çekebilir
    Monaco'da pole pozisyonu Ricciardo'nun
    Şampiyonlar Ligi'nde format değişikliği
    'Devler Ligi' finali TRT1'de
    Mete Gazoz-Yasemin Anagöz ikilisinden bronz madalya
    Kansızlık (Anemi) neden olur?
    Vodafone Park yeni sezona hazırlanıyor
    Elit 15 Yaş Altı Ligi'nde şampiyon Bursaspor
    Sakaryaspor - Afjet Afyonspor maçı TRTSPOR'da
    LeBron 46 sayı attı, seri eşitlendi
    Galatasaray başkanını seçiyor
    22 maçta 22 galibiyet!
    Banvit adını yarı finale yazdırdı
    6. Fetih Kupası başlıyor
    Afyon Belediye bir adım öne geçti
    Fenerbahçe Doğuş yarı finalde
    Yeşim Bostan'dan altın madalya
    Fenerbahçe'de iki ayrılık kapıda!
    Dünya basını, Atatürk Olimpiyat Stadı'nı manşete çıkardı
    Rockets, finalden bir adım uzakta
    Formula 1'de heyecan Monaco'da sürecek

Reklamlar: Çorum Voleybol | Etkinlik Paylaş | Masaj | Spor Akademisi | Spor Malzemeleri
KURUMSAL KATEGORİLER SOSYAL
Künye Spor Eğitim Seminer ve Kurs Facebook
Reklam Gündem Beden Eğitimi Sağlık Twitter
İletişim Teknoloji Özel Haber Okul Sporları İnstagram
KPSS Spor ve Yaşam Dergisi Videolar RSS
Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır