Gençlik ve Spor Bakanlığı na aylardır ödeme sorunu yaşanmaktadır. Ödemelerin yapılmaması beden eğitimi öğretmenlerini, hakemleri ve fahri antrenörleri mağdur etti!

 

AYLARDIR PARALAR ÖDENMİYOR!!!

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri il dışı okul sporları müsabakalarına giden beden eğitimi öğretmenlerine, müsabakalarda görev yapan hakemlere ve kurslarda görev yapan fahri antrenörlere aylardır ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Sitemize gelen şikayetlerden yola çıkarak sosyal medya üzerinden araştırma yaptık ve üyelerimizin bir çoğunun ödemeler konusunda sıkıntı yaşadığını gördük.

 

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNDEN VE ANTRENÖRLERDEN OKUL SPORLARINDA BÜYÜK FEDAKARLIK!

 

İl dışı okul sporları müsabakalarına katılmak için nakit avans almaya giden beden eğitimi öğretmenleri illerin Gençlik Spor Hizmetleri görevlileri tarafından ödenek yoktur denilip, geldiğinizde alırsınız cümleleriyle karşı karşıya kaldılar. Bunun üzerine çocukları müsabakaya götürmek için ya kredi çektiler ya da kredi kartlarından harcama yaptılar. Bir çok beden eğitimi öğretmeni en az 5 bin tl masraf yaptığı bazılarının ise bir çok gruba giderek 30 bin tl ye kadar harcama yaptığı ortaya çıktı. Bir çok beden eğitimi öğretmeni kredi kartlarını ödemekte zorluk çektiği için mağdur oldular. 

 

OKUL SPORLARINA KATILIM SENEYE DÜŞECEK!

 

Okul sporları müsabakaları katılan beden eğitimi öğretmenleri sitemize yaptığı açıklama da, "Çocuklara spor yaptıralım diye elimizden geleni yapıyoruz, okullarda spor için ödenek yok, okul yönetimi spora ilgisiz, dayanacak gücümüz kalmadı, kimseden destek alamıyoruz. İnanın yaptığımız işten soğuduk, herkesin inadına çocukları müsabakalara götürdük ama çok yıprandık! Okul sporları bitik durumda, ödenek yok, harcırahlar masrafları karşılamıyoruz, hep cebimizden harcıyoruz, bundan sonra öğrencilerimizi il dışına götürmeyeceğiz, hatta okul sporlarına bile katılmayı düşünmüyoruz" dediler. 

 

CUMHURBAŞKANLIĞI NA ve BAŞBAKANLIĞA DURUMU BİLDİRDİK

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı sitemizin yaptığı haberlere sesiz kalmayı tercih etti. Bizlerde durumu Cumhurbaşkanlığı na ve Başbakanlığa bilgi edinme yoluyla bildik. En kısa sürede sonuç alacağımızı ümit ediyoruz. 

 

PARALAR STADYUMLARA MI HARCANDI?

 

Gençlik Spor Bakanlığı aylardır ödeme yapmamasından dolayı akıllara gelen ilk soru bu oldu? Her ile stadyum projesiyle milyonlar harcarken, sporun asıl emekçileri mağdur edildi! Stadyumlar yapılsın gayet güzel fakat okullara neden spor salonları yapılmıyor, neden spor ödeneği gelmiyor? Halbuki sporun temeli alt yapılardır, okullardır. Okulların salonu yok, bahçesi yok, malzemesi yok, okullar da spora önem yok, stadyum yapsanız nolur yapmasanız nolur? Spor kültürü oluşmadıktan sonra stadyumlar böyle boş kalır. Harcanan paralar hava da kalır.

 

ÖDEME YAPILMAYAN İLLER: 

Adana

Adıyaman

Ağrı

Aksaray

Antalya

Aydın

Balıkesir

Batman

Bingöl

Burdur

Bursa

Çankırı

Çorum

Denizli

Diyarbakır

Düzce

Elazığ

Eskişehir

Gaziantep

Hatay

Isparta

İstanbul

İzmir

Kahramanmaraş

Kastamonu

Kayseri

Kırkkale

Kocaeli

Konya

Malatya

Manisa

Mardin

Mersin

Muğla

Muş

Nevşehir

Ordu

Osmaniye

Rize

Sakarya

Samsun

Siirt

Sinop

Sivas

Şanlıurfa

Tekirdağ

Trabzon

Tokat

Van

Yalova

Yozgat

Zonguldak

 

Kerem BALYEMEZ

Bedenegitimi.gen.tr / Özel Haber