Metin Sipahioğlu, FB TV'ye yaptığı açıklamada, Galatasaray ile 6 Şubat'ta Ülker Stadı'nda yaptıkları derbide sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyelerinin stat girişinde bekletildiği, "1907" şifresiyle stada usulsüz şekilde seyirci alındığı, statta 3 bin taraftarın bulunduğu ve karşılaşma sonrasında tribünden küfredildiği iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu.

İddialara kamera görüntüleri ve fotoğraflarla cevap veren Sipahioğlu, ayrıca derbiden sonra Galatasaraylı futbolcu Arda Turan'ın soyunma odasında çekilen görüntüleri için sarı-kırmızılı kulübün "Kaynağı belli olmadan servis edilen görüntüler" demeci ve Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın Vedat Muric, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci için kullandığı sözlerle ilgili görüşlerini aktardı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyelerinin derbi öncesi Ülker Stadı'na giriş yaparken bekletildikleri iddialarının yalan olduğunu belirten Metin Sipahioğlu, "Hem yalan söylüyorlar hem de bilgisizler. Tüm statların protokol tribünleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait. Stat girişinde kötü muamele yok, Galatasaraylı yöneticileri misafirperverce karşılamışlar. Her statta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün protokol ekibi aynı. Herhangi bir yanlış varsa kulübe değil müdürlüğe ait. Ancak müthiş ağırlamışlar. Hatta isimlere de bakmıyorlar. Mustafa Cengiz herkesi içeri almış, en son da kendisi stada girmiş. Bu da doğal bir durum. İnsan bu görüntülere bakınca bunları söylemeye utanır. Bu yalanı bu şekilde çürütmüş olduk. Hepsi yalan." ifadelerini kullandı.

Derbide stada şifreyle taraftar alınmadığını aktaran Sipahioğlu, "Fazla film izliyorlar. Tarihte böyle bir şey olmamıştır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün davetlilerinin dışında 1907 Tribünü'ne 200 kişi alacaktık. Gelenlere hangi tribüne geldikleri soruldu. Mustafa Cengiz büyük bir hata yapıyor. Onu yönlendiren varsa büyük bir yanlış yapıyor. Hiçbir stada şifreyle taraftar alınmaz. Buna çocuklar bile güler. Spor kamuoyu bu söylemlerin çocukça olduğunu anlamıştır." diye konuştu.

"Tribünlere 250 kadar insan alındı"

Galatasaray Kulübünün derbide statta 3 bine yakın taraftar bulunduğu iddialarının doğru olmadığını bildiren Metin Sipahioğlu, şunları söyledi:

"Derbide tribünlere 250 kadar insan alındı. Nerede bu 3 bin kişi? Yalanlarınızla bütün Türkiye'yi kirlettiniz. Ya çıkıp özür dileyeceksiniz ya da yalan söylediğinizi kabul edeceksiniz. Herkes, yalanla beslendiklerini bilecek ve açıklamalarını sorgulayacak. 1907 Tribünü'nün ortasında bir bölüm insan var. 3 bin kişi falan yok. Emniyet güçleri de 250 kişi olduğunu tespit etti."