Koronavirüs salgını yüzünden ertelenen bir çok spor organizasyonun ne zaman yapılacağı ile ilgili belirsizlik sürüyor. Bir oraganizasyonlardan biri de UEFA Şampiyonlar Ligi... Atatürk Olimpiyat Stadı'nın ev sahipliği yapacağı Devler Ligi finaliyle ilgili çarpıcı bir iddia geldi.

Dünyanın en saygın haber ajanslarından Associated Press, İstanbul'daki dev final için 29 Ağustos tarihinin öne çıktığını duyurdu.

Kimliğini gizli tutan bir UEFA yetkilisine dayandırılan haberde, finalin belirtilen tarihte oynanabilmesi için Avrupa liglerinin yeniden başlaması ve Şampiyonlar Ligi'ndeki son 16 turu, çeyrek ve yarı final maçlarının da tamamlanmasının gerektiği ifade edildi.

UEFA Avrupa Ligi için arayış sürüyor

Medipol Başakşehir'in yoluna devam ettiği UEFA Avrupa Ligi'nde ise durum biraz daha karışık. Son 16 turu rövanş maçlarının oynanmadığı turnuva için UEFA'nın arayışları sürüyor.

Buna karşın işlerin yolunda gitmesi durumunda Polonya'nın Gdansk şehrinde oynanacak final, 26 Ağustos'a yetiştirilmeye çalışılacak.

Hem Avrupa Kupaları hem de ulusal liglerle ilgili daha somut gelişmelerin önümüzdeki hafta yapılacak UEFA toplantılarının ardından gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak: TRT SPOR