Karşılaşmaya Bahçeşehir Koleji, Hakan Yapar, Türk Telekom ise Yunus Sonsırma'nın sayılarıyla başladı. Savunmada açıklar veren rakibi karşısında White, Hakan Yapar, Rautins ve Colom ile skor bulan konuk takım, 5. dakikada 10 sayılık (5-15) farkı yakaladı. Dış atışlarda yüksek bir yüzde tutturan Bahçeşehir Koleji, ilk çeyreği 15-27 önde bitirdi.

Karşılıklı basketlerle girilen 2. periyotta Türk Telekom, Yunus Sonsırma ve Stimac, İstanbul temsilcisi ise White-Slaughter ikilisiyle sayılar buldu ve 14. dakika 34-23 Bahçeşehir Koleji lehine geçildi.

Konuk takım, Colom ile 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketlerle devrenin bitimine 1,5 dakika kala aradaki farkın kapanmasına (36-45) izin vermedi. Türk Telekom, Landesberg ile art arda basketler üretse de devre Bahçeşehir Koleji'nin 47-42 üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü periyodun ilk bölümünde takımlar 3 sayılık atışlarla etkili olmaya çalıştı. Başkent ekibi, Landesberg, Bahçeşehir Koleji ise Rautins ile sonuca gitti. Hakan Yakar'ın da skora katkı vermesiyle rakibinin öne geçme çabalarına izin vermeyen İstanbul temsilcisi, 24. dakikaya 9 sayı farkla önde girdi: 50-59. Emir Preldzic ve Colom le skor üreten Bahçeşehir Koleji, çeyreği 69-59 önde bitirdi.

Türk Telekom, final periyoduna iyi giren taraf oldu. Yaptığı sert savunmayla rakibini hataya zorlayan Ankara ekibi, Stimac ile pota altından, Landesberg ile de dış atışlardan bulduğu sayılarla 14-2'lik seri yakaladı ve 33. dakikada 73-71'lik skorla öne geçti.

Landesberg'in skorer oyununu sürdürmesi, Redding'in de katkı vermesiyle kontrolü eline alan Türk Telekom, 36. dakikada farkı 5 sayıya (81-76) çıkardı. Büyük çekişmenin yaşandığı son bölümde rakibine oranla daha az hatayla oynayan Türk Telekom, Landesberg-Redding ikilisinin önderliğinde karşılaşmadan 93-86 galip ayrıldı. 

Salon: Ankara

Hakemler: Aytuğ Ekti, Ahmet Tatlıcı, Ali Köseoğlu 

Türk Telekom: Landesberg 35, Yunus Sonsırma 9, Gabriel 7, Campbell 6, Stimac 18, Redding 12, Kaya Peker 4, Serhat Çetin, Can Akın, Metin Türen 2, Nusret Yıldırım, Polat Kaya

Bahçeşehir Koleji: Rautins 14, White 20, Hakan Yapar 9, Colom 14, Can Altıntığ 10, Slaughter 2, Emir Preldzic 10, Yiğitcan Turna 1, Babb 6 

1. Periyot: 15-27

Devre: 42-47

3. Periyot: 59-69 

Beş faulle çıkan: 38.17 Rautins (Bahçeşehir Koleji)

MAÇIN ARDINDAN

Burak Gören: "Ligdeki pozisyonumuz açısından çok önemli bir maçtı"

Bahçeşehir Koleji'ni 93-86 yenen Türk Telekom'un başantrenörü Burak Gören, ligdeki pozisyonları açısından önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Gören, müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında, Avrupa Kupası'nda çarşamba akşamı geç bir saatte Valencia ile deplasmanda karşılaştıklarını hatırlatarak, Bahçeşehir Koleji maçına bir günlük aradan sonra çıktıklarını belirtti.

Maçın başında bir takım sıkıntılar yaşayabileceklerini tahmin ettiğini anlatan Gören, "Ancak oyuna girmemiz çok uzun sürdü. Bunda rakibimizin ligin en iyi hücum takımlarından biri olmasının da etkisi var. Üçüncü periyodun ortalarına kadar dış atışlarda bize sıkıntı yarattılar. Dördüncü periyottan itibaren içeriyi iyi kullanmaya başladık." ifadelerini kullandı.

Gören, muhteşem bir geri dönüşle maçı kazandıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Oyuncu grubunun inanılmaz konsantrasyonu ve bırakmama isteği kazanmamızda etkiliydi. Ligdeki pozisyonumuz açısından çok önemli bir maçtı. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Bir büyük teşekkürü de teknik ekibimdeki arkadaşlara etmek gerekiyor. Gerçekten inanılmaz bir tempoda çalışıyorlar. Çok uykusuz kalıyorlar, büyük emek harcıyorlar. Bu galibiyeti onlara armağan ediyorum."

Bahçeşehir Koleji cephesi

Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Stefanos Dedas ise maçı izlemeye gelen öğrencilere verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

İyi bir oyun sergilediklerini dile getiren Dedas, "Problemlerimizi biliyoruz. Daha iyi olacağız, daha iyiye gideceğiz. Bazı oyuncular savunmada varlık gösteremedi ve kaybettik. Herkes inansın ki Bahçeşehir Koleji'ni Türkiye'de en iyi yere getireceğiz. Biraz zamana ihtiyacımız var ama yakında arzuladığımız yere ulaşacağız." değerlendirmesinde bulundu.