umitavci @ milliyet.com.tr

Bahçeşehir Koleji, direndi, 34. dakikaya girilirken de 69-68 öndeydi. Ancak sportmenlik dışı faulü 5 sayıyla cezalandırıp öne geçen Fenerbahçe Beko, kariyer rekoru kıran Sloukas’ın 27 sayı, 5 asistlik şovuyla kazandı.


Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki 19. maçında Bahçeşehir Koleji’ni konuk eden lider Fenerbahçe Beko, 90-73’lük skorla 16. galibiyetine ulaştı. 
Bahçeşehir, ilk çeyrekte rakibin hücum düzenini bozmayı hedefledi, dış atışları risk ederek oyunda kalmayı bildi, ilk çeyrek 17-15 bitti. Kalinic, Sloukas ve Dixon’dan gelen üçlüklerle Fenerbahçe farkı 39-30’da 9’a çıkarsa da, boyalı alanı bir türlü devreye sokamayınca devreyi 6 farkla; 41-35 önde tamamladı.
İlk yarı boyunca Fenerbahçe’nin 7/21 üç sayı, 8/11 iki sayı ise oynaması ne kadar düzen dışı kaldıklarını gösterirken, konuk takımın 10 top kaybı, savunmadaki başarılarına rağmen öne geçmelerini engelledi.
3. çeyrek Colom-Guduric düellosuyla başladı. İki takımın da skorda daha etkili olduğu bölümde, ilk yarıda 10 top kaybı yapan Bahçeşehir bu çeyrekte hiç hata yapmadı ve son çeyreğe 61-61 girilmesini sağladı. 
Hakan ve Can’ın katkısıyla 34. dakikayı da 69-68 önde geçmeyi bildi Bahçeşehir. Ancak o dakikaya kadar savunmasının yanısıra, attığı 15 sayıyla takımını sırtlayan Can’ın 2 sportmenlik dışı faul yaparak dışarı çıkması, o pozisyonu Fenerbahçe’nin 5 sayıyla cezalandırması, kalan bölümde de Sloukas’ın asistleriyle Vesely’yi devreye sokup arayı açması ev sahibini rahatlattı. Mükemmel bir gün geçiren Sloukas, atmaya da devam etti ve 27 sayıyla kariyer rekorunu kırarken, son 6 dakikada 22-4 seri bulan, bu bölümde de rakibini 7 top kaybına zorlayan Fenerbahçe, sahasında farklı kazanmayı bildi.

milliyet