Federasyondan yapılan açıklamaya göre, TAF Teknik Kurulu'nun yaptığı değerlendirme toplantıları sonrasında pandemi sürecinde revize edilen 2020 yaz takvimi belli oldu.

Buna göre, 18 Temmuz'da olimpik deneme yarışmalarıyla başlayacak olan yaz sezonu eylül ayına kadar sürecek. Özel yol koşuları, gerekli taahhütlerin tamamlanmasıyla birlikte takvime işlenecek.

TAF Teknik Kurulu, mücadelenin sürdüğü salgında beklenmedik bir gelişme olursa, takvimin revize edilme seçeneğinin masada olduğunu da açıkladı.

Öte yandan 15 Temmuz'da Türkiye genelinde "15 Temmuz Demokrasi Ve Şehitleri Anma Koşusu" organize edileceği de takvimde yer aldı.

Atletizm sporcuları valilik izinleriyle düzenli antrenmanlara başlayabilecek 

 Türkiye Atletizm Federasyonu, 18 yaş altı milli sporcular ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) sporcularının valiliklerden alınacak özel izinle düzenli antrenmanlarına başlayabileceklerini duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, 18 yaş altı milli sporcular ve TOHM sporcularının valilik izinleriyle düzenli antrenmanlara başlayabilmek için federasyonun il temsilcilikleriyle irtibata geçmesi gerekiyor.

Ayrıca, 18 yaş altındaki faal sporcuların ise sokağa çıkmalarına izin verilen çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında tesislerde antrenman yapabilecekleri açıklandı.

Kaynak: trtspor