Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas seçildi. Elmas oyların 1541’ini alarak sarı-kırmızılıların 38. başkanı oldu.

İlk tebrik Hamamcıoğlu'ndan  

Elmas’ın ardından seçimi ikinci sırada tamamlayan Eşref Hamamcıoğlu, sonuçların kesinleşmesinin ardından kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu.

Elmas ve arkadaşlarını tebrik ederek sözlerine başlayan Hamamcıoğlu, “Burak Elmas ve çalışma arkadaşları, kendi çalışma arkadaşlarım ve bu seçim sürecinde bütün adayları destekleyen tüm Galatasaraylılara sonsuz teşekkür etmek istiyorum. Bu seçim ve sonuçları umarım Galatasaray’da yeni başlayacak bir kucaklaşmanın ve kardeşliğin sembolü olacaktır. Güzel, centilmence ve Galatasaraylılara yakışır bir seçim süreci geçirdik. Bunda herkesin payı var. Bütün yarışan adaylar çok değerlidir. Zaman zaman seçim sürecinde belki de çok uygun olmayan eleştiriler yapmış olabilirler. Belki bundan sonraki seçimlerde özellikle genç kardeşlerimizin çok dikkatli olmalarında yarar var. Çünkü burası Tevfik Fikret salonu ve gerçekten demokrasinin beşiği. Bu vesileyle bir kere daha bizlere oy vermek için buralara kadar gelmiş, bu saatlere kadar beklemiş değerli seçmen arkadaşlarımızı, genel kurul üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Umarım çok başarılı bir yönetim dönemi geçirecektir Burak Elmas ve arkadaşları. Genel kurulumuzun iradesi esastır. Bizlere düşen hep birlikte Galatasaray’ın daha iyi bir seviyeye gelmesi için seçilmiş yönetim kurulu arkadaşlarımıza destek olmaktır. Bunun da böyle bilinmesinde yarar vardır” ifadelerini kullandı.

Burak Elmas: "Tek yürek olacağız, birlikte çok çalışacağız"

Daha sonra kürsüye çıkan yeni başkan Burak Elmas ise, "Bütün üyelerimize bana göstermiş oldukları teveccüh için çok teşekkür ediyorum. Başkan adayları İbrahim Özdemir, Metin Öztürk, Yiğit Şardan ve Eşref Hamamcıoğlu ile ekiplerine Galatasaray demokrasisine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yarından tezi yok birlik ve beraberlik ruhuyla tüm sorunları halletmek için tek yürek olacağız, birlikte çok çalışacağız” şeklinde konuştu.