Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Kulübü'nde Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Rezan Epözdemir, düzenlediği basın toplantısında istifa etme gerekçelerini açıkladı.

Hakem hatalarına karşı gerekli tepkinin verilmemesi nedeniyle bu kararı aldığını belirten Epözdemir, "Verilecek tepkiler konusunda başkanla aynı düşüncede olmadığımızı anladık." dedi.

"Bazen yalnız kalsam da Galatasaray'ın haklarını savunmaya çalıştım." diyen Epözdemir, "Galatasaray'a yapılan sistematik hatalara karşı tepki verilmemesi benim istifa nedenlerimden biridir. Bahsi geçen 'haklı galibiyet' konusundaki yalnızlaştırma süreci beni üzdü. O gün istifamı verdim ama kabul görmedi." sözlerini kullandı.

"Erol Bilecik'in açıklaması kabul edilemez"

Kadın futbolunda oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçının ardından Erol Bilecik'in yaptığı açıklamaları yakışıksız bulduğunu belirten Epözdemir, "Buna cevap verilmesi gerekirdi ama hassasiyetimiz giderilmedi. Sayın Erol Bilecik beni aradı ama kamuoyu önünde özür dilememesi halinde beni bir daha aramamasını söyledim. Dil sürçmesi açıklaması kabul edilebilir değil" ifadelerine yer verdi.

"Galatasaray ile Fenerbahçe dost olamaz"

İki kulübün dostluk mesajlarına vurgu yapan Epözdemir, "Galatasaray ve Fenerbahçe dost olamaz. Bu, hayatın olağan akışına, mantığına ve fizik kurallarına aykırı." dedi.

Burak Elmas ile futbol şubesi üzerinde derin fikir ayrılıkları bulunduğu belirten Epözdemir, bugün itibarıyla yazılı beyanını kulübe gönderdiğini ifade etti.

"Galatasaray Kulübü Derneğindeki tüm görevlerime devam ediyorum"

İstifasına ilişkin detayları paylaşan Epözdemir, şunları söyledi:

"Görüş ve düşüncelerimin yeteri kadar dikkate alınmamasından dolayı Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekilliği ve yönetim kurulu üyeliğimden bugün yazılı olarak istifa ettim. Böyle bir durumda orada bulunmamızın bir anlamı yok. 

Sportif AŞ'deki görevimden istifa ettim ama Galatasaray Kulübü Derneğindeki tüm görevlerime devam ediyorum."

"Sayın Başkan, 'Sizden faydalanmaya devam edeceğiz' dedi"

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas'la diyaloglarına değinen Epözdemir, "Sayın Başkan bana 'Sizi genel kurul seçti. Genel kurula saygısızlık yapamam. Sizden faydalanmaya devam edeceğiz' dedi. Ne benden ne de Köksal Ünlü'den istifalarımızı istemedi" dedi.

Epözdemir, Burak Elmas'ın kendisi hakkında söylediği sözlerden dolayı onore olduğunu belirterek teşekkür etti.