ÖSYM, 6 Eylül'de YKS'den sonra en fazla katılımın sağlandığı KPSS Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumlarını yapacak.

Adaylar ÖSYM'den KPSS için alınan tedbrileri açıklamasını istemişti.

İşte alınan tedbirler

* Sınav salonlarına alınmadan önce, adaylar ve sınav görevlilerine dezenfektan, maske ve eldiven verilecek.

* Sınav salonlarında 2 yedek salon bulundurulacak. Covid-19 durumu pozitif olanlar 1. yedek salonma, Temaslı olanlar ise 2. yedek salona alınacak.

* Covid-19 durumu olanlar tespit ediliyor fakat adayların da önceden sınav koordinasyon merkezlerini arayıp durumu bildirmeleri daha sağlıklı olacağı belirtildi.

KPSS'de Covid-19 Pandemi önlemleri uygulanacak

Sınav binalarının/salonlarının sınavdan önce detaylı temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.

Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar, kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecekler.

Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla birlikte lateks eldiven de dağıtılacak.

Adaylar ve görevliler kendi maskeleri ve/veya siperlikleri ile de gelebilecekler.

Covid-19 ile ilgili durumu olan adaylar HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Covid-19 durumlarına göre gruplara ayrılacak ve sınav merkezlerimizde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar. Bu durumda olan adaylar, ÖSYM Başkanlığı tarafından sms ile sınavdan önce bilgilendirilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak.

Adaylar sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecek.

Okul bahçeleri girişinde/önünde kümelenmenin önlenmesi için aday yakınlarının beklememeleri ve ayrılmaları önem arz ediyor.

memurlar.net