Bakan Kasapoğlu, mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti, aynı milletin yeni bir devletidir.' diyen Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 98'inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Milletimizin, büyük bir özveri ve kahramanlıkla verdiği istiklal mücadelesi, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla taçlandırılmıştır." ifadelerini kullandı.

"Cumhuriyet, Türk milleti için sadece bir yönetim biçimi değil, aynı zamanda bağımsızlığının da sembolüdür. 29 Ekim, milletimizin kendi kaderini kendisinin tayin etme kararlılığını tüm dünyaya açıkça ilan ettiği gündür." şeklinde görüş belirten Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Bizlere düşen görev, Türk milletinin devletiyle birlikte sonsuza kadar var olması için çabalamak ve bu ruhu bizden sonraki nesillere aktarmaktır. Gazi Mustafa Kemal'in 'Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' sözüyle Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençlerimizin bakanlığı olarak milletimizin huzuru için; Cumhuriyet'in kazanımlarına sadakatle sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Ülkemiz gençlerinin huzur ve mutluluğu için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle birlikte ülkemizi çok daha güçlü ve aydınlık yarınlara taşıyacağız. Bunu yaparken de gençlerimizle birlikte Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinde yer alan milli bağımsızlığımızdan asla ödün vermeyeceğiz. Bu anlayışla ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartmak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu duygularla, Türkiye Cumhuriyeti'nin 98. yaşını, Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklâlimiz için mücadele eden bütün kahramanlarımızı hürmetle, rahmetle yâd ediyorum."

TFF

Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun! Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve milli mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz!

TBF

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimiz için hayatlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimize minnettarız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

TVF

Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz için hayatlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimize minnettarız. 29 Ekim #CumhuriyetBayramı'mız kutlu olsun! 

Beşiktaş

Türkiye Cumhuriyeti 98 Yaşında! Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünde, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, özlem ve minnetle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Fenerbahçe

"İnançla attığımız her bir ilmekte yeni bir umut yeşerttik biz!" Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun!

Galatasaray

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümünü kutluyor; başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalması uğruna şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz! 

Trabzonspor

Biz onun fikirlerine ve o fikirlerin en muhteşemi olan Cumhuriyet’e tutkunuz… Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. #29Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Devam edecek...