Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yardımcı Antrenör Volkan Demirel basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik ekipte görev yapan Volkan Demirel'in takımdan ayrıldığını söyledi. Volkan Demirel ayrılma kararını sezon bittiğinde verdiğini söyleyerek çalışma imkanı bulduğu teknik adamlara teşekkür etti.

Ali Koç'un açıklamaları

"Bugün Volkan Demirel için toplandık. 'Bir Volkan'dır Fenerbahçe'"

"Volkan Demirel pek çok oyuncuya nasip olmayacak bir kariyerle, futbolculuk kariyerini tamamlamıştır. Sonrasında çok iyi bir hoca olmak istediği için de yine Fenerbahçe'de yardımcı antrenörlük görevini üstlenmiştir."

"Volkan Demirel, kendi ayakları üzerinde durmak ve ayrılmak istediğini ifade etti."
 "Ben biraz pres yaptım, kal ve bu tecrübeli kadroyla deneyim kazan dedim. Ama o istemedi ve iddialı bir tarih vererek o tarihte Fenerbahçe'ye teknik direktör olacağını söyledi."

"Gökhan Gönül ile de yollarımızı ayırdık ve o da benim için zor bir vedaydı. Ona da kariyerinde başarılar diliyorum."

"Kartalspor'dan Fenerbahçe'ye geldikten sonra başka hiçbir formayı giymemiş, formanın hakkını her zaman sonuna kadar vermiş ve efsane kalecilerden biri olarak tarihe geçmiştir. 

Volkan Demirel'in açıklamaları

"Çok futbolcular, çok teknik direktörler geldi. Hepsinin gelişi için bir basın toplantısı düzenlendi. Ama ilk defa bir antrenör, eski futbolcu için böyle bir toplantı düzenleniyor. Bana verdiğiniz değer için çok teşekkür ederim."

"20 yıl önce buraya girdiğimde; delikanlı, henüz ne yapacağını bilmeyen bir genç vardı. Ama şu an 40 yaşında ne yapacağını bilen, kararlı bir Volkan var. Hedeflerim var, yoluma devam etmeye çalışacağım."

"Artık kendi başıma bir şeyler yapabileceğimi hissettim ve bu kararı aldım. Pereira gelmeden önce de takımla çalışma ortamı buldum. Yardımcı olan Zeki ve Fatih hocama teşekkür ediyorum."

"Bir fotoğraf var, o fotoğrafa girmeme sebebim üstümün sivil olması. Hocama gidip teşekkür ettim."

Ayrılma kararını sezon bitiminde vermiştim. 2 senedir Fenerbahçe'de antrenörlük yapıyorum ve çok güzel imkanlarla çalıştım."

 "Ersun Yanal'ın ekibiyle birlikte ve son dönemde de Emre Belözoğlu ile birlikte elimizden geleni yapmaya çalıştık. Erol Bulut hocamızla da öyle."

"Kariyerime dair önümde 3-4 opsiyon bulunuyor, değerlendirmek için zamana ihtiyacım var."

"Milli takımdan teklif alırsam düşünmeden kabul ederim."

12:39:55