Samim Filiz, Kaan Işık Koşaner ve Mustafa Ege Şık’tan oluşan kaptanlığını Umut Alptekin’in yaptığı 14 Yaş Erkek Milli Tenis Takımı, Denizli’de düzenlenen ve 10 ülkenin mücadele ettiği Avrupa Yaz Kupası Elemelerinde İsviçre, Karadağ ve Fransa’yı yenerek grubunu lider tamamlamış ve Avrupa Yaz Kupası Finalleri’ne gitmeye hak kazanmıştı.

İspanya’da düzenlenen Avrupa Yaz Kupası Finalleri’nin ilk gününde ev sahibi ülke İspanya’yı 3-0 mağlup eden Ay-yıldızlılar yarı finalde Çek Cumhuriyeti’ni 2-0 yenerek finale yükseldi.

Milli takım finalde Avrupa Yaz Kupası Elemeleri’nde 2-1 yendiği Fransa ile karşılaştı. Fransa serisinin ilk maçında Samim Filiz, Daniel Yeşim’e 6-1, 6-2; ikinci maçta ise Kaan Işık Koşaner, Jules Nicolas Rimbaud’a 7-5, 1-6, 6-4 kaybetti ve seri 2-0 Fransa’nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

Gümüş madalyanın sahibi olan 14 Yaş Erkek Milli Tenis Takımı, 7-12 Ağustos 2023’te Çek Cumhuriyeti’nin Prostejov kentinde düzenlenecek Dünya Kupası olan resmi adıyla ITF World Junior Tennis Finals’de mücadele edecek.