Yetiştirme Kursuna katılacak kursiyerler için Antrenör Eğitim Talimatımızın “Uygulama Eğitimine katılacak adaylarda aranacak şartlar” başlıklı 7. Maddesinin 3. Fıkrasına göre sınıf kontenjanı 50 kişi olduğundan, başvuru yapan ilk 100 kişi içerisinden sadece aşağıdaki şartları taşıyan ve ilk başvuru yapan sırasıyla 50 kursiyere referans numarası tanımlanacaktır.
Buna göre ;


2. Kademe Antrenör Kursu;


1- Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarının antrenörlük eğitimi bölümü dışında kalan bölümlerden mezun olmuş ve en az iki dönem “Taekwondo” dersi almış ve antrenör denkliği Federasyonumuz ile Spor Eğitim ve Araştırmaları Daire Başkanlığı tarafından onaylanmış olan kişiler,
2- Taekwondo branşında milli sporcu olan kişiler,
3- Taekwondo branşında en az üç yıl lisanslı sporcu olan kişiler,
4- Yukarıdaki ilk madde de ki kriterlere göre başvuruların 50 kişilik kontenjanı doldurmaması halinde Antrenör Eğitim Talimatımızın 7. Maddesinin 3. Fıkrasına göre sırasıyla başvuru kabul edilecektir.

Kurs Başvuruları E-Devlet internet üzerinden 21 Nisan 2022 tarihinde saat 11:00’de  açılacak olup; 09 Mayıs 2022 saat 16:00’da son bulacaktır.

22 Nisan 2022 tarihi itibariyle ilk 50 içerisinde yer alan kursiyerlere referans bilgisi gönderilecek olup; ilk 50 kişi içerisinde yer alan ve referans bilgisi gönderilen kursiyerlerin  evraklarını en son 29 Nisan 2022 tarihi itibariyle tarafımıza gönderim sağlaması gerekmektedir.

İlk 50 kişi içerisinde yer alan kursiyerlerin evrak gönderimi sonrası evrakları incelenerek, Antrenör Eğitim Talimatı madde 7 ‘Uygulama Eğitimine Katılacak Adaylarda Aranılacak Şartları’ taşımaları halinde E-devlet Spor Bilgi Sistemi üzerinde kursları onaylanacaktır.

İlk 50 kişi içerisinde yer alan referans numarası gönderilen fakat belirtilen süre içerisinde evrak gönderiminde bulunmayan ve  Antrenör Eğitim Talimatı madde 7 ‘Uygulama Eğitimine Katılacak Adaylarda Aranılacak Şartları ‘ taşımadığı tespit edilen kursiyerler yerine 09 Mayıs 2022 tarihinde kurs başvurusunda bulunan kursiyerler arasından sırayla referans gönderimi yapılacaktır.

Evrak gönderimi kargo ile yapılacak olup, kargo gönderim adresimiz; Balgat Mah. Mevlana Bulvarı Yelken Plaza A Blok No:139/45 Balgat Çankaya/ANKARA

Önemli Not : E-Devlet üzerinden alınan Adli Sicil Kayıtlarında Sabıka kaydı veya arşiv kaydı olanlar Federasyon faksına (0312 310 90 42) mahkeme kararını fakslamaları ve Federasyonumuzdan onay alındıktan sonra kursa başvuru yapmaları ve Kurs ücretlerini yatırmaları gerekmektedir.

*** E- Devlet Spor Bilgi Sistemi kurs başvurunuz esnasında Dan’ınızı gösterir belge yüklenmesini istemekte olup; başvuru esnasında sorun yaşamamanız adına Dan’ınızı gösterir Sicil Çıktısı Örneğinizi hazır bulundurmanız gerekmektedir.  (Farklı bir evrak yükleyerek başvuruda bulunan kursiyerlerin başvurusu geçersiz sayılacaktır.)

*** E- devlet sistemi üzerinden mezuniyet bilgileri sorgulanamayan adaylar için diploma örneklerini başvuru esnasında hazır bulundurmaları gerekmektedir.

***Antrenör Kursuna başvuru yapabilmeniz için E-Devlet şifreniz olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise Nüfus Cüzdanınız ile PTT şubelerinden alabilirsiniz.

*** Kursiyerlere hazır bulunacakları yer ve saatler Federasyonumuz internet sitesinde duyurulacaktır.

Kursa Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Kursa Ödeme Nasıl Yapılır ?

2. KADEME ANTRENÖR UYGULAMA EĞİTİMİ YETİŞTİRME KURSU