Sokak kültürü ile basketbolu birleştirenmeyi amaçlayan Red Bull Half Court etkinliğinde amatör basketbolcular, yeteneklerini sergileme imkanı buluyor.

Bu yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu işbirliğinde İstanbul Galataport Saat Kulesi Meydanı’nda yapılan turnuvanın final müsabakaları yine kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

 

Red Bull Half Court Türkiye'nin final etabına yükselme başarısı gösteren 8 kadın ve 8 erkek basketbol takımı, kozlarını paylaştı.

Kadınlar finalinde Atatürk Üniversitesi, Gazi Üniversitesi’ni uzatma devresi sonunda 6-4’lük skorla mağlup edip zafere ulaşırken, erkekler finalinde ise Celal Bayar Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi’ni 17-11’lik skorla yenerek kupanın sahibi oldu.

 

Turnuvada final müsabakaların yanı sıra kadın ve erkek kategorilerinde 3 sayı yarışması da yapıldı.

Kadınlarda 3 sayı mücadelesinin galibi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Simay Naz Öget, erkeklerde Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Atahan Ergül oldu. Etkinlik kapsamında düzenlenen smaç yarışmasında ise Doğuş Üniversitesi’nden Muhammed Sanyang galip geldi.

Organizasyonda Alper Biçen’in de katıldığı gösteri maçı ve Ege Çubukçu konseri de izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Şampiyon takımlar, Eylül ayında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşecek olan Red Bull Half Court Dünya Finali'nde Türkiye'yi temsil edecek.