Sponsorluk gelirlerini artırmak için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Bahreyn merkezli kripto varlık platformu Rain ile 2 yıllık anlaşma imzaladı.

Siyah-beyazlı ekip, 2022-2023 ve 2023-2024 sezonlarında forma göğüs reklamı ve güney tribünü isim sponsorluğunu kapsayan anlaşmayla kasasına 12 milyon 250 bin euro koyacak.

Vodafone Park'taki imza törenine, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Rain CEO ve Kurucu Ortağı Joseph Dallago ile Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır katıldı. 

İmza töerinde konuşan Başkan Ahmet Nur Çebi, taraftarların transfer isteğiyle ilgili olarak sponsor firma yöneticilerine, “Eğer transfer yaparlarsa kimse hayır demez. Bugüne kadar ben yaptığımda taraftarlar beni el üstünde tutuyordu, şimdi siz yaparsanız sizleri el üstünde tutar” ifadelerini kullandı.

Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır da anlaşma sırasında Beşiktaş’la atılan bu imzaların çok önemli olduğunu ve bu işbirliğinin gelişerek devam etmesini umduklarını söyledi. 

KAP açıklaması

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sponsorluk anlaşmasıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklama ise şöyle:

"Şirketimiz ile Rain Yazılım ve Ticaret A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde; 16 Mart 2022 tarihinden başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Güney Tribün Sponsorluğu ve 2022-2023 sezonundan başlamak üzere 2023-2024 sezonu sonuna kadar Forma Göğüs Sponsorluğu kapsamında Şirketimize toplam 12.250.000 Avro + KDV ödenmesi konusunda anlaşma sağlanmıştır."