Siyah Beyazlı ekibin 22 yaşındaki futbolcusu, İstanbul Bakırköy’de ufak çaplı trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayan Emrecan, aldığı darbeler sonrası hastanede tedavi altına alındı.

Beşiktaş'tan saldırıyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Futbolcumuz Emrecan Uzunhan, bugün maddi hasarla sonuçlanan zincirleme trafik kazasına karışmış, kazanın ardından yapılan tutanak tutma işlemi sırasında bir trafik magandasının saldırısına uğramıştır. Saldırının ardından Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesi neticesinde, uyluk arka adale grubu tendon yapışma bölgesinde (biseps femoris, semimembranosus) 4. derece hasar saptanan oyuncumuzun cerrahi tedavisine başlanmıştır. Futbolcumuz Emrecan Uzunhan’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Menfur saldırıyla ilgili başlatılan adli sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade eder, Emrecan Uzunhan’a acil şifalar dileriz."

Emrecan'ın, sahalardan 6 ay uzak kalabileceği belirtiliyor.

Serhan Çetinsaya'dan saldırıya uğrayan Emrecan'a destek

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, geçirdiği trafik kazası sonrasında saldırıya uğrayan futbolcuları Emrecan Uzunhan'a destek verdi.

Çetinsaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Emrecan her şeyden önce bizim kardeşimiz. Böyle bir şey asla kabul edilemez. Türk adaletine güveniyoruz! Futbolcumuza alçakça saldıran kişilerin ve özellikle Yavuz D. isimli namerdin en ağır şekilde ceza alması için camia olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Bu arada Emrecan Uzunhan, Instagram hesabından "Arayan, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederim." mesajını paylaştı.