Beşiktaş camiası büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Transfer döneminde art arda yaşananların ardından, stada sponsor da henüz bulamayan yönetim eleştiri bombardımanına tutuldu.

 

Beşiktaş, yaz transfer döneminde sadece bir takviye yapabildi; 2. Lig ekibi Soma'dan Emrecan Bulut'u renklerine kattı. Amartey ve Pereyra ise imza aşamasında… Maddi sıkıntılar ve harcama limiti nedeniyle bonservissiz veya ucuz, ayrıca maaş bütçesine uygun oyuncu arayan siyah-beyazlılar son olarak Galatasaray ve Fenerbahçe'den aynı gün içinde iki transfer çalımı yiyince, taraftar ve camia isyan etti.

Fenerbahçe'ye giden Djiku ile birlikte ezeli rakiplerine kaptırdığı oyuncu sayısı üç olan Beşiktaş yönetimine istifa çağrıları yapıldı. Siyah-beyazlı camianın ve Türk sporunun önemli figürlerinden Hasan Arat da “Beşiktaşımızı daha fazla üzmeyin. Gereğini yapın” ifadelerini kullandı.

TOSIC ÖZÜR DİLEDİ
Beşiktaş’ın eski futbolcusu, menajer Dusko Tosic, Fenerbahçe'ye transfer olan vatandaşı Dusan Tadic için siyah-beyazlı taraftarlardan özür diledi. Tosic “Beşiktaş'la sözleşme imzalaması için günlerce uğraştığım Dusan Tadic'in son kararı Beşiktaş olmadı. Bilginize, saygılarımla” dedi.

ERDAL TORUNOĞULLARI: GEÇMİŞE PARA ÖDENMEZ
Beşiktaş’ta uzun yıllar yöneticilik yapan ve transferden sorumlu olan Erdal Torunoğulları, Tadic'te yaşanan hayal kırıklığının ardından “Bizdeki temel hata, futbolcunun geçmişine para ödemek. Oysa asıl yapılması gereken, futbolcunun geleceğine yatırım yapmaktır” açıklamasını yaptı.