Sakatlığını atlattığını belirten Kocaman, "6 hafta süren bir sakatlığım vardı ve kendimi yavaş yavaş toparlıyorum. Yüzde yüz hazır değilim ama kamp sonuna kadar hazır hale geleceğim. Çağdaş hocam bana güvendi ve ligde Antalyaspor maçında şans verdi. Bir anda Hosseini sakatlandı ve ben forma giydim. Süreç ani gelişti. Hocamı mahcup etmemek için elimden geleni yaptım. O'na teşekkür ederim" diye konuştu.

A Milli Takım forması giymek istediğini belirten Kocaman, "Ligde oynadığım 2 maç sonra Ümit Milli Takım'a çağrıldım. Bu benim hayalimdi ve ilk kez milli takıma çağrıldım. Sakatlanana kadar her şey iyi gidiyordu. Sabah milli takım açıklanmış ancak beni milli takım grubuna eklediklerini gördüm. Çok heyecanlanmıştım. A Milli Takım hedefim tabii ki var. Sakatlığımı toparlayabilirsem, hedeflerim için çalışmaya devam edeceğim. Göstereceğim performansla da milli takıma çağrılmak ve görev almak isterim" şeklinde konuştu.

Önceliğinin Kayserispor'da başarılı olmak olduğunu söyleyen Kocaman, "Kayserispor'a hizmet etmek ve başarılar kazanmak istiyorum. Sonrasında Avrupa hedefim tabii ki var ama doğru bir planlama yapmak istiyorum. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Daha çok İtalya'da forma giymek istiyorum ama Premier Lig'de de tabii ki oynamak çok isterim" açıklamasında bulundu.

Teknik direktör Çağdaş Atan'ın takımın genç oyuncularına çok iyi davrandığını belirten 19 yaşındaki stoper, "Çağdaş hocamın gençlere yaklaşımı çok iyi. Hocamın futbolculuk döneminde stoper oynamış olması benim için büyük şans. Ekibiyle biz genç futbolculara yaklaşımı çok güzel. Hocamdan bir şeyler kapmak, ondan bir şeyler öğrenebilmek benim için mutluluk verici" ifadelerini kullandı.