Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur,  Başkan Dursun Özbek ve 2'nci Başkan Metin Öztürk ile birlikte RAMS Park'ta düzenlenen basın toplantısında konuştu.

"Gündemimiz seçim falan değil. Mayıs ayındaki tek gündemimiz şampiyonluk"

Tek hedeflerinin kenetlenmek olduğunu belirten Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, "Geçen sene ben hakemle ilgili 3 kere konuştum. Bundan 2 ay önce bir ekrana çıkıp neler yapılması gerektiğini birçok öneri sundum. Ondan sonra yaşananlar da malum. O açıklamalardan sonra bir algı oluşturuldu. Kırgınlık falan söz konusu değil. Tek gayemiz kenetlenmek. Galatasaray büyük zorlukları hep böyle aştı. Daha çok iletişim kurmak gerekiyorsa onu da yaparız. İletişim kurdukça da 'niye öyle oluyor' deniliyor. Şu anda ortam zaten gergin. Bunun sorumluluğunu hep düşünmemiz lazım. Her seferinde konuşursak gerginliği artıracağız. Gündemimiz seçim falan değil. Mayıs ayındaki tek gündemimiz şampiyonluk" dedi.

"Icardi, Süper Kupa maçında maske ile oynayacaktı"

Icardi'nin Süper Kupa maçında maske ile oynayacağını söyleyen Erden Timur, "Icardi'nin önceden dinlendirilmesi gündemdeydi. Belli bir süre dinlendirilmediği takdirde hep böyle devam edecekti. Bu durum oyununa yansıyordu. Özveri göstererek oynuyordu. Yüzünde kırık oluşundan dolayı Süper Kupa maçında maske ile oynayacaktı. Gitmeden hocamızla da görüştü. Eşinin de kontrolleri olunca onun yanında olmak istedi. İğneden sonra belli bir süre antrenman yapmaması gerekiyor" diye konuştu.

"Boey'in satışı gibi bir durum yok"

Timur, EMS Sivasspor maçında kadroya alınmayan Sacha Boey ilişkin olarak ise şunları ifade etti:

"Sacha Boey'in dizinde bir ağrı var. Bugün antrenman var yarın izinli takım. Riske atmamamız gereken bir oyuncumuz. Satışı gibi bir durum yok. En ufak boşlukta manipülasyon yapılıyor. 'Yok böyle bir teklif' mi diyelim. Bazen bazı şeyleri transfer döneminde bırakmak gerekiyor, bunun faydaları da oluyor."