Yeni sezon öncesi hazırlıklarını Topuk Yaylası'nda sürdüren Fenerbahçe'de Levent Mercan açıklamalarda bulundu.
''Fenerbahçe'ye gelmek benim hayalimdi''
"Geçen sezon 'Karagümrük'e nasıl destek olabilirim?' diye düşündüm, transferle ilgili bir şey düşünmedim. Hoca da gitmemi istemedi, ben de kaptan olarak takımı yalnız bırakmadım.

Fenerbahçe'ye gelmek benim hayalimdi, çok şükür buradayım. Sol bekte kendimi buldum, önceden taşıdığım orta saha özelliklerimi burada iyi kullandım. Benim için iyi bir pozisyon olduğunu düşünüyorum sol bekin."
''Her zaman en iyisini yapmaya çalışacağım''
"Bir oyuncu kendisini geliştirmeli. Ben farklı pozisyonlarda oynayabilirim, bundan iki sene önce on numara bile oynuyordum. Hoca bence beni hem sol bek hem de orta sahada kullanabilir. Her zaman en iyisini yapmaya çalışacağım, Ferdi ve Oosterwolde için konuşmak için çok erken bence. Hayırlısıyla göreceğiz.

Kampın ilk günleri yoğun geçiyor, herkes çok hazır geldi ve çift idman yapıyoruz her gün. Herkesi tanımak istiyorum, milli takım formasını giymek beni çok gururlandırır. Hayalim orası."
Mourinho yorumu
''Bu kadar büyük bir hocayla çalışmak çok güzel bir şey, daha gencim. Geçen sezonlarda da iyi hocalarla çalıştım. Mourinho ile çalışmaktan hiç korkmadım, en iyi hocalar en iyisini öğretirler.

Herkes beni çok iyi karşıladı. Emre Mor ile tanışıyoruz zaten, Dzeko ile Almanca konuşabiliyorum, Mert Hakan var. Herkesle günden güne daha iyi anlaşıyorum. Mourinho ile çalışmak büyük bir gurur, dünya çapında bir hoca. Hoca bana ve herkese güven verdi daha ilk günden beri."