Afyonkarahisar İl Hakem Kurulu tarafından ilimizde 5 Mayıs 2023 tarinde Futbol Hakemliği için açılacak olan ADAY HAKEM KURSUNA katılabilmek için aşağıdaki linke tıklayıp, açılan sayfadaki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuran adayların 16 – 30 yaş aralığında olması gerekmektedir. Kurs tarihleri belirlenince ayrıca duyuru yapılacaktır.
BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

AÇILACAK ADAY HAKEM KURSUNU, EĞİTİMİ VE ATLETİK TESTLERİ BAŞARI İLE TAMAMLAYAN ADAYLARIN MAÇLARDA GÖREV ALABİLMELERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ TEMİN ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.
A- Sağlık Kurum’undan son 6 ay içerisinde hakemlik yapabileceğine ilişkin sağlık raporu almış olmak, (Muayenelerinde sağlamdır ibaresi veya Lensle Hakemlik yapabilir ibaresi bulunmalı)
B- Son 6 ay içinde arşivli adli sicil kaydı almış olmak,
C- En az 16 yaşında olmak (18 Yaşından küçükler için kaza-i rüşt veya anne/baba muvakkatini almış olmak),
D- Noter onaylı nüfus cüzdanı örneği veya vukuatlı nüfus kayıt belgesi,
E- Aday Hakem Kursunu başarı ile tamamlamış (Kurs sonu yapılacak yazılı ve atletik testlerde (12 Dakika x 2400 Metre)) olmak.
F- Durumlarını Belgelemek koşulu ile Milli Takımlarda oynamış futbolcular veya Profesyonel liglerde en az 2 sezon oynamış Futbolcular veya en az sezon Futbol oynamış futbolcular için Hakemliğe giriş ve klasmanlar arası geçişlerde yaş sınırı dikkate alınmaz.Bu futbolcularda klasman terfilerinde hakemlik süresi şartı aranmaz.Sürelerin belirlnmesinde TFF kayıtları esastır.
G- Kadınlar için hakemliğe giriş ve klasmanlar arası geçişlerdeki yaş kriterleri dikkate alınmaz.