Galatasaray camiası depremzedeler için müzayede etkinliği düzenledi.

Galatasaray Başkanı düzenlenen etkinlikte konuştu.

Dursun Özbek açıklamasında; "Galatasaray Spor Kulübü, bu büyük felaketten etkilenen insanlara yardımlarını sürdürüyor. Bir ülkenin yüzde 15'i yıkılmış gibi düşünün. Her konuda olduğu gibi Galatasaray bu konuda da öncülerden oldu, gururluyuz." dedi.

Galatasaray'ın Kasımpaşa maçında giyeceği özel formayı açık arttırmada 1 milyon TL karşılığında Dursun Özbek satın aldı.

Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun Galatasaray müzesine bağışladığı Messi formasını 800 bin TL'ye satın aldı.

Hatayspor'un 2021-22 sezonu formasını 275 bin TL'ye Erden Timur satın aldı.

İmzalı Cristiano Ronaldo formasını 500 bin TL'ye Mehmet Özbek satın aldı.

Kerem Aktürkoğlu'nun Medipol Başakşehir maçında hattrick yaptığı imzalı top 300 bin TL'ye satıldı.

Merhum Ahmet Çalık'ın forması 110 bin TL'ye satıldı.

Prekazi imzalı N.Xamax maçında giyilen forma 500 bin Lira'ya Erden Timur'a satıldı.

Emre Taşdemir'in tüm takım imzalı forması 350 bin TL'ye satıldı.

Galatasaray'ın düzenlediği açık arttırmada toplamda 17 milyon 780 bin TL toplandı.

 

"Oradaki felaketin anlatılması mümkün değildir"

Başkan açıklamasının devamında; "Devletimizin o bölgedeki çalışmalarına destek olmak amacıyla desteklerimizi sürdürüyoruz, Erden Bey dün oradaydı. Taraftarlarımızdan bize gelen objeleri burada açık arttırmada satıp insanlarımıza destek olacağız. 15 milyona yakın kardeşimiz bu felaketle muhatap oldu. İfade ederken, insanların üzüntüsünü belirtmesi için kelimeleri seçmeye çalışıyorum, bölgeyi gezmiş birisi olarak, oradaki felaketin anlatılması mümkün değildir. Bir depremden öte bir şey. Büyük bir felaket." sözlerini sarf etti.  

Konteyner yardımı açıklaması

Dursun Özbek, konteyner yardımı ile alakalı; "En iyi şekilde herkesin, bütün Galatasaraylılar'ın gurur duyacağı şekilde olacak. Barınma ihtiyacını karşılamak üzere önce bölgeye 500 konteyner olarak çalışmalara başladık. Destekçilerimizden yardım edilmesi istendi. Sevinerek söylüyorum, çok büyük ilgi gördü. Şu anda 500'ı bölgeye sevk edeceğiz. Bir kısmını Gaziantep'e bir kısmını Maraş'a sevk edeceğiz" dedi.

"MEB'e söz verdim"

Galatasaray Başkanı açıklamasında; "Hiç düşünmeden, 10 tane okulu biz yapacağız dedim. 6 derslikli, 8 derslikli yapılar. Sayın Milli Eğitim Bakanı'na bu sözü verdim." sözlerini sarf etti.

Özbek sözlerinin devamında; "Yaptığımızla yetinmeyeceğiz. Galatasaray azla yetinmez. Galatasaray hep fazlasını ister. Galatasaray hep başarının en yüksek seviyesini ister. Bu manada da depremin yaralarını sarmak için en iyisini, en fazlasını yapacağız." dedi.