Federasyonumuzun 2022 yılı eğitim faaliyetleri arasında yer alan 4.Kademe Başantrenör Kursu Uygulama Eğitiminin, 24 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılması planlanmaktadır.
Yeterli başvuru olması durumunda kurs ve sınav, 24 – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında Şehit Turgut Solak Spor Salonunda yapılacaktır.

• Ön Kayıt Başvuru Tarihleri : 15 – 21 Aralık 2022 (21 Aralık 2022 tarihinde saat 16:00’da sistem otomatik olarak kapanacaktır.)
• Katılımcı Listenin İlanı : 22 Aralık 2022
• Uygulama Eğitimi Kursu ve Sınavları Tarihi : 24 – 31 Aralık 2022
• Uygulama Eğitimi : 24 – 30 Aralık 2022
• Uygulama Eğitimi Sınavları : 31 Aralık 2022
• Maksimum Başvuru Sayısı : 100 Kişi
• Kursa Kabul Edilecek Kursiyer Sayısı : 50 Kişi
• Kurs Ücreti: 950,00 TL
• Kursun Düzenleneceği Yer: Şehit Turgur Solak Spor Salonu / Ayşebacı Mah. Karesi / Balıkesir
Gençlik ve Spor Bakanlığı Başantrenör Kursu Temel Eğitimine katılarak sınavında başarılı olan adaylar Uygulama Eğitimine başvuru yapma hakkına sahiptir. Başvuru yapacak kişilerin Judo Federasyonu Antrenör Eğitimi Talimatının 7. Maddesinde belirtilen uygulama eğitimine katılacaklarda aranılacak şartları taşımaları gerekmektedir. Katılımcıların başvurularını belirtilen başvuru tarihlerinde E-devlet – Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kursun maksimum başvuru sayısı 100 olmakla beraber, kursa kabul edilecek maksimum katılımcı sayısı 50 kişi olacak şekilde sınırlandırılmıştır. Uygulama Eğitimine başvuru yapan adayların maksimum katılımcı sayısının (50 Kişi)  üzerinde olması durumunda Judo Federasyonu Antrenör Eğitim Talimatının 7. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan öncelik koşulları ile kişilerin kursa yapmış oldukları başvuru tarihleri (Adayların başvurularını son ana bırakmamaları ve kendilerine ödeme için zaman ayırmaları kendileri için büyük önem arz etmektedir.) dikkate alınarak katılımcı listesi belirlenecektir. Belirlenen 50 kişilik katılımcı listesine ödeme onayı verilerek referans numarası gönderilecektir. Kursiyerler ödemelerini son başvuru tarihi olan 21 Aralık 2022 tarihi saat 16:00’a kadar sadece referans numaraları ile ilgili bankaya (Garanti Bankası) yapmalıdırlar. 21 Aralık 2022 tarihinde saat 16:00’da sistem otomatik olarak kapanacaktır. Başvurularını yapan ve referans numarası gönderilen kursiyer adaylarından ödeme yapmayanların başvurusu kabul edilmeyecektir. Başvurularını ve ödemesini doğru ve eksiksiz yapan adaylar maksimum 50 kişilik kontenjan olacak şekilde katılımcı listesinde yer alacaklardır. Kontenjanın dolması halinde ileriki tarihlerde uygulama eğitimi kursları açılmaya devam edecek olup resmi internet sayfamızda duyurusu yapılacaktır. Kurs katılımcı listesi yukarıda belirtilen tarihte Federasyonumuz resmi internet sayfasında yayınlanacaktır. Listede ismi bulunmayan kişiler kursa katılamayacaklardır.

(Antrenör Eğitim Talimatının 7. Maddesinin 3. Fıkrasında yer alan ;

Judo spor dalında uluslararası müsabakalarda almış olduğu dereceleri belgelemek,
Judo spor dalında milli sporcu olmak,
Judo spor dalında ulusal müsabakalarda almış olduğu dereceleri belgelemek,
Üniversitelerin spor eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarından mezun olmak.
Üniversite ve yüksekokullardan mezun olmak,
Judo spor dalında lisanslı sporcu olmak.
Yabancı dil bildiğini belgelemek,
Yukarıda belirtilen kriterleri taşıyan kursiyerlerin, bahse konu şartları taşıdığını gösterir belgeleri ön kayıt başvuru tarihleri içerisinde federasyonumuza bir dilekçe ekinde mail (turkjudo@judo.gov.tr) olarak göndermeleri gerekmektedir. Kontenjanın aşılması durumunda değerlendirme yukarıdaki kriterlere göre yapılacaktır.)

(E-Devlet) Spor Bilgi Sistemi Üzerinden Başvuru Şekli:

E-Devlet Giriş -> Gençlik ve Spor Bakanlığı -> Spor Bilgi Sistemi -> Uygulamaya Git -> Spor Elemanı -> Kurs adımlarını takip ederek istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurarak başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında girmiş olduğunuz E-posta adreslerinizin doğru olduğundan emin olunuz. Kursa katılma hakkı kazandığınızda tüm bilgilendirme metinleri e-posta adresiniz üzerinden iletilecektir. Ödeme ile ilgili referans numarası belirtmiş olduğunuz E-posta adresinize kontroller sonrası gönderilecektir. Gelen referans numarasını kontrol ederken gereksiz ya da spam klasörlerinizi de kontrol etmeniz rica olunur. Kurs için istenen başvuru evrakları (Siyah Kuşak Dan Belgesi ve Sağlık Raporu)  başvuru esnasında Spor Bilgi Sistemi üzerinden eksiksiz olarak yüklenecektir. Ayrıca Federasyona fiziki olarak göndermenize veya kursun gerçekleşeceği yere getirmenize gerek yoktur.

Önemli Not: Adli Sicil Kaydı olan kursiyer adaylarının, adli sicil kaydına ilişkin gerekçeli kararlarını alarak ivedi bir şekilde Federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir. Bu durumda olan kursiyer adaylarının gerekçeli kararları federasyonumuzca Disiplin Kuruluna gönderilerek, Disiplin kurulunun yazılı görüşü alınarak,  görüşün spor bilgi sistemine sisteme yüklenmesi sağlanacaktır. Aksi halde kursa başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kurs Ücreti Ödeme Bilgisi :

Kurs Ücreti 950,00 TL‘dir 

Katılımcıların ödemelerini başvuru sırasında E-posta adresinize gönderilen referans numarası ile Garanti Bankasına aşağıda belirtilen ödeme yöntemleri ile yapmaları gerekmektedir. IBAN numarasına yatırılan ödemeler e devlet sistemi üzerinden görünmeyeceği için KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR. Ödemeler yalnızca REFERANS NUMARASI ile yapılmalıdır. Ödeme yapmadan önce aşağıda yer alan Ödeme Yöntemlerini inceleyiniz.

Uygulama Eğitimi Kurs ücretlerini banka gişesinden yatıracakların aşağıda belirtilen şekilde yatırması gerekmektedir.

Garanti Bankasına Banka Gişesinden Yapılacak Ücret Ödeme Aşamaları

Fatura Ödemeleri Ekranı
Kurum Ödemeleri (Spor Federasyonları Ödemeler)
Referans No ile Ödeme
Diğer Ödeme Yöntemleri için (İnternet Bankacılığı, ATM vs.)  TIKLAYINIZ

Uygulama Eğitimine Katılacak Adaylarda Aranılacak Şartlar ve Açıklamalar İçin TIKLAYINIZ