Ziraat Türkiye Kupası Yarı Finali’nde 1-0 biten ilk maçın ardından konuk ettiği Trabzonspor’u 4-2 mağlup ederek adını finale yazdıran ilk takım olan Yukatel Kayserispor’da yüzler gülüyor.

Maç sonu düzenlenen basın toplantısında finali hak ettiklerini söyleyen Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman; “Abdullah hocayı ve Trabzonspor’u şampiyonluklarından dolayı tebrik ediyoruz. Daha 40. saniyede 1-0 geriden geliyoruz, ilk maçtaki skoru da koyarsak 2-0 geriden geliyor bu oyuncular... İlk 45 dakika bana göre 3-1 önde olmamız gerekiyordu. Oyundan kopmadık, müthiş mücadele ettik. Finali ve bu maçı kazanmayı tartışmasız hak ettik. Hakemlere de teşekkür etmek lazım, ne olursa olsun. Şüpheye meal verecek bir maç oldu mu bilmiyorum, iyi bir maç oldu. Kayseri şehrimiz bunu hak etti, final oynamayı hak etti. Tabii finale gidecek takıma da saygı duyuyoruz. Çalışmaya devam." dedi.

Karaman, sözlerini şöyle noktaladı:

"Kayserili işadamları, bürokratlar, siyasiler, İstanbul’da oynanacak maçta herkes seferberlik yapmalı. Taraftarımız oraya yığılmalı. Bugünkü coşkuyu gördünüz. 1-0 mağlup olmamıza rağmen taraftar bizi müthiş destekledi ve oyuncular karşılığını verdi.”