Galatasaray-Trabzonspor maçını izlediğini söyleyen Alman çalıştırıcı, ''Ben sadece Türk oyunculara odaklanıyorum. 2 aydır buradayım. 16 maç izledim stadyumda canlı olarak. Bir o kadar da televizyondan izledim. Yavaş yavaş gözlemleme etabını aşıyoruz'' dedi. 

Kuntz, Mart ayında milli takıma yeni oyuncuların katılabileceğini belirtti.

59 yaşındaki teknik adam, ''Hangi kriterlere göre oyuncu seçtiğimizi sorarsanız, geçmişteki performansları, taktiksel olarak esneklik verip vermemesi... Bunlara göre belirliyoruz. Yaklaşık 6 yeni oyuncu oldu 4 maçta oynattığım. Daha sonra gelecek jenerasyonun da çok özel olacağını düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

Oyuncuların performansını ve istatistiksel verilerini ciddi bir şekilde takip ettiğini belirten deneyimli çalıştırıcı, Mart ayındaki maçlara en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini söyledi.

Milli takımın Portekiz ile oynayacağı maça değinen Kuntz, zorlu karşılaşma için ''Tabii ki şansa da ihtiyacımız olacaktır ama ben eşleşmelerden memnunum.'' dedi.

İngiltere'de Cenk Tosun'u, İtalya'da Hakan Çalhanoğlu'nu takip ettiğini söyleyen Stefan Kuntz, Berat Özdemir hakkında ilginç sözler sarfetti.

Alman teknik adam, Trabzonspor'un yıldızı için ''Problem Çocuk'' ifadesini kullandı.

Kuntz, ''Çok yetenekli olduğunu görebiliyorum ama gelişiminde sıkışmış gibi. Problemi bilmek iyi bir şey.'' şeklinde konuştu.

Tecrübeli çalıştırıcı, Uğurcan'ın Galatasaray karşısında çok iyi bir maç çıkardığını belirterek "Ama 2-3 maç önce biraz dikkati dağınıktı. Bu genç oyuncularda zaman zaman ortaya çıkan bir sorun" dedi.