Derbi galibiyeti ile ilgili konuşan Şenol Güneş "Fenerbahçe galibiyeti bizim için tabii moral oldu. Ama gönül bizim de başımıza gelsin istemez, sahanızda 10 kişi bir rakibe kaybetmek iyi bir şey değil. Maç kaybetmek doğru bir şey değil. Kazanınca her şey güzel" dedi. 

"Sahnede olan oyuncular, biz onlara yardımcı oluyoruz"

"Bir kupa maçında 3-2 sahamızda kaybettik, orada 3-0 kazandık. Çok önemli değil, geçmişte olmuş bitmiş. Medya bir malzeme olarak kullanıyor. Var ama söylemeye gerek yok. Ben diye bir şey yok. Beşiktaş kazandı orada. Sahnede olan oyuncular, biz onlara yardımcı oluyoruz. Hakikaten başkan ve yönetim o konuda olağanüstü destek oluyorlar. Takımın o konuda huzursuzluğu yok. Ama saha sonuçları, bazen birbirini anlamada sıkıntıları vardı. Her gün aşama kaydediyoruz. Zaten doğru işler yapınca sonucu yakalama şansınız artıyor. O yüzden mutluyum."

MHK Başkanı Lale Orta'nın samimiyetine inandığını da vutgulayan Güneş "Lale Hanım, dürüst bir hocadır. Aynı zamanda sevdiğim bir insandır. Samimiyetine inanıyorum. Halil Umut Meler'in pozisyonu tam göremediğini düşmeye bağlı olarak verdiğini düşünüyorum. VAR'ın daha büyük tehlikeye gelebileceğini söylemiştim. Bugün de tam o noktadayız. Ortada bir suç olduğunu söyleyen bir MHK başkanı var. Ortada bir kasıt var diyor. Ortada bir ölü ve katil var. Katilde gereği yapılır. O zaman biter. Hiç konuşmaya gerek yok. Burada bir kasıt varsa, o suçlu sistemin dışına çıkarılır." ifadelerini kullandı. 

"N'Koudou'yu yok sayamayız"

 "N'Koudou'dan oyun olarak beklediğimizi alamadık. Çok yetenekli, çok iyi bir oyuncu ama sezon başından beri gördüğüm kadarıyla zaman zaman parlamasına rağmen yeteneğini bize faydalı olarak kullanamadı. Gitme durumu da var. Transferde bazı şartlar var, son düşünülecek bir oyuncu ama bizim oyuncumuz. Gitmedi, yok sayamayız, sezon sonuna kadar bizimle. Herhangi bir sorunu yok."