Ziraat Türkiye Kupası'ndan elenen bordo-mavililerin teknik direktörü Orhan Ak, mücadele sonrası ilk olarak yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

"Kapanış benim adıma üzüntülü oldu"

Yayında istifa kararı aldığını açıklayan Orhan Ak, "Başkanıma ulaşamadım ama Zeyyat Bey ile haber yolladım. Oyuncularımla vedalaştım. Kulübe zarar vermemek, önünü açmak lazım. Bazen olmuyor. İçeriden birinin kalması demek ki doğru değilmiş. Herkes hakkını helal etsin. Trabzonspor'u yenmek bu kadar kolay olmamalı. Kapanış benim adıma üzüntülü oldu"  diye konuştu.

"Kalırken de açıkçası çok gönlüm sinerek kalmadım"

Orhan Ak, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ise şöyle konuştu:

"Maçtan sonra oyuncularla vedalaştım. Kalırken de açıkçası çok gönlüm sinerek kalmadım burada. 3 hafta oldu. Abdullah hoca istifa ettiği zaman başkana da 'Hocamızla beraber geldik beraber gideriz.' dedim. Aile olduğumuz için rica ettiler, daha uzun süreli teklifte de bulundular. Ben de haftalık bakılması gerektiğini söyledim. Bana çok inandılar, ben de oyunculara yardımcı olmak istedim, görevden kaçmak istemedim. Zor olacağını biliyordum. Trabzonspor bize çok şey kazandırdı maddi ve manevi. Gelinen noktada takımda mental sorunu çözemedik. Kalmamın doğru olduğunu düşünmediğim için oyuncularla vedalaştım."

 "Avrupa kupalarına katılmamız için sezonun finaline çıktık"

Maç için de yorum yapan Orhan Ak, "Avrupa kupalarına katılmamız için sezonun finaline çıktık. Özellikle ilk 45 dakika bizim istediğimiz gibi gitti. İlk yarı takım savunmasını çok iyi bir yaptık. İkinci yarı yine sezonun klasik özeti oldu diyebilirim. Yediğimiz gol düzenimizi tamamen bpzdu. Bireysel hatalardan diğer goller geldi. Seyirci devreye girince de Ankaragücü çok haklı bir galibiyet aldı." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da Abdullah Avcı'nın ayrılmasının ardından yardımcısı Orhan Ak takımın başına getirilmişti.