Türk futbolu, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından bir araya geldi. Hedef, "Omuz omuza" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasıyla yaraların birlikte sarılması...

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, "Takımlarımızın bütün renklerini kırmızı-beyaz altında buluşturuyor ve futbolun iyileştirici gücüyle büyük bir sinerji yaratmayı umuyoruz. Biz 85 milyonluk dev bir aileyiz. Acımız da gözyaşımız da bir... Futbol sadece futbol değil, yardımlaşmak ve omuz omuza vermek demek. İşte bu yüzden; her bir ferdimizi omuz omuza verip 'iyiliğe' davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF ve Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın önderliğinde düzenlenen yardım kampanyasında kulüp başkanları, futbolcular, teknik direktörler ve spor camiasının önde gelen isimleri yer alacak.

Kampanya özel programına yurt dışından FIFA, UEFA ve yabancı futbol federasyonlarının yetkilileri ile yıldız futbolcuların da katılması bekleniyor.

15 Haziran'a kadar sürecek "Omuz Omuza" kampanyasından elde edilecek gelir, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.