umitavci @ milliyet.com.tr

Son çeyreğe kadar zorlanan temsilcimiz, organizasyonunu oturtamadı. Khimki maçında 3. çeyrekte Dixon hamlesini yapan Sırp çalıştırıcı, bu kez Ennis’i sahaya sürüp 3 guardla oynadı, Sloukas’a dışarıdan destek gelince Litvanya’dan zaferle ayrıldı.


THY Euroleague’deki temsilcimiz Fenerbahçe, Litvanya’da Zalgiris Kaunas’ı 82-75 yenmeyi başardı, 3’te 3 yaptı. Aslında maçın büyük bölümünde istediğini sahaya yansıtamadı temsilcimiz, Zalgiris’in akıllı savunmasının da bunda etkisi vardı. Özellikle potaya yaklaşmamızı istememişti Jasikevicius ve bunu başardı. Fenerbahçe’de sezon başından bu yana ‘Delici oyuncu olmaması sıkıntı olur mu?’ sorusu, bu kez sahada görünüyordu. Hücumda ritmini bulamayan Fenerbahçe, savunmada da aksıyordu. Özellikle Milaknis’ten gelen dış atışlar ve Vesely’nin erken faul problemine girişini fırsat bilen Davis, canımızı fazlasıyla sıktı, Jasikevicius’un guard fabrikasından çıkacak son ürün olması beklenen Walters da çok iyi maç çıkarınca, ev sahibi hep önde oynayıp, 16 farkı da yakaladı. 
Neyse ki Sloukas sezon başındaki formunu sürdürüyor ve temsilcimizi oyunda tuttu. Ancak maçı kazandıran hamle bir önceki Khimki maçını andırırcasına Obradovic’ten geldi. 3. çeyrek sonunda Ennis’i ilk kez oyuna aldı Sırp çalıştırıcı, Sloukas ve Dixon ile guardları 3’ledi. 
Bir anda oyunu açtı temsilcimiz, Ennis potaya gitti, Sloukas dışarıdan attı, Vesely ribauntları topladı. 3 çeyrek 53 sayı atan takım son periyotta 29 attı. 14 asist yapan takım, son 10 dakikada 7 asist daha yaparken, rakibe 6 top kaybettirdi. 5’te 4 üç sayı isabeti de galibiyeti süsledi.

milliyet