Galatasaray'da teknik direktör Terim ve futbolcu Mariano Ferreira Filho, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Portekiz temsilcisi Porto ile oynayacakları D Grubu 6. ve son hafta maçı öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

"Gomis takımda kalsayda ligde ve Avrupa'da farklı bir konumda olur muydu?" sorusunu cevaplayan Terim, şunları söyledi:

"Koca bir takımı bir oyuncuya bağlamak doğru değildir. Gomis'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum ama Gomis'in yerine iyi oyuncu alınacağı söylendiği için biz de onay verdik. İki forvet alma niyetimiz söylendiği için biz de 'evet' dedik. Ayrıca satmadan alamayan bir takımdan bahsediyoruz. Her bonservissiz oyuncu da bonservisi yok diye size uygun olmuyor. Teknik heyet 'Evet' demeseydi diyorlar. Galatasaray'ın menfaati neyse teknik heyet 'Evet' der. Gomis iyi bir golcü. Olsaydı bazı şeyler değişebilirdi, bu gerçeği inkar etmemeliyiz. Bu gruptan çıksaydık, kimsenin aklına bu gelmezdi. Kötü sonuçlar olunca doğal olarak bazı şeyler eleştirilmelidir."

"Melo ve Sneijder çağırsak gelirler"

Terim, Melo ve Sneijder'a ilişkin olarak, "İkisi de büyük oyuncular. Şartlar ne getirir bilmiyorum ama bu konuda bir temas olmadı. Ancak temasımız olması gerekmiyor. Çağırsak, geleceklerini biliyoruz" ifadelerini kullandı. 

trtspor