Antalya'da oynanan ve Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Fabio Verissimo'nun yönettiği maçta milli takımımızın golünü 72. dakikada Onur Taha Takır attı.

Grubun diğer maçında ise İzlanda ile Moldova 1-1 berabere kaldı.

Bugün oynanan maçların ardından, U19 Milli Takımımız 3 maçta aldığı 6 puanla grubunu lider tamamlayarak ikinci olan İngiltere ile 2018/19 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası'nda Elit Tur'a yükseldi.

Türkiye, grupta oynadığı diğer maçlarda İzlanda'ya 2-1 yenilmiş, Moldova'yı ise 3-0 mağlup etmişti.

19 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Ustaömer, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Elit Tur'a yükseldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

İzlanda maçıyla gruba kötü bir başlangıç yaptıklarını belirten Ustaömer, "İzlanda'ya yenilince işimiz bayağı zorlaştı. Sonra Moldova'yı yendik. Son maçta İngiltere ile karşılaştık. İngiltere, geçen sene 18 Yaş Altı'nda dünya şampiyonu olan bir takımdı. İyi bir ekip. Biz de bu maça iyi hazırlandık. Çocuklar elinden gelen her şeyi yaptı. Taktik anlayışımızdan hiçbir zaman taviz vermedik ve kazandık. Çok mutluyuz. Bu galibiyeti ülkemize ve milletimize armağan ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Elit Tur'da da iyi rakiplerle karşılaşıp, takımı daha yükseklere taşımak istediklerini aktaran Şenol Ustaömer, "Önemli olan bu oyuncuları A Milli Takım'a taşımak. İşte Ozan Kabak'ı verdik. Başka oyuncuları gönderdik. İnşallah diğer oyuncuları da A Milli Takım'a veririz. Gençlerin önünü açmak lazım. Hepsinin alnından öpüyorum." diye konuştu.

trtspor