kerembalyemez @ gmail.com

Neredeyse her yazımda dile getiyorum. MEB beden eğitimi dersini önemsemiyor. Okullara ücretsiz kitap veriyor, süt veriyor, tablet dağıtıyor ama spor malzemesi vermiyor. Bizleri okul müdürlerinin insafına bırakyor. 

En sonunda Cumhurbaşkanımızda isyan etti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde yeni yapılan okulların spor salonlarının gösterilmesini isteyince oradakilere kızıp şu şekilde seslendi: "Servis olmadığı için karda, ayazda okullarına saatlerce yürümek zorunda olan öğrenciler vardı. Ben okuluma yarım saatte giderdim. Kütüphane laboratuvar spor salonu gibi imkanlar ise büyük şehirlerdeki okullarda bile lüks kabul ediliyordu. Bizim okulumuzun spor salonu yoktu, çok basık sıçradığın zaman başının değeceği şekilde beden eğitimini yaptığımız bir bölüm vardı." diyen Cumhurbaşkanı, bağlantı sırasında özellikle üzerinde durduğu spor salonlarının da gösterilmesini istedi. Yetkililerin "Çalışmalar tamam ancak çekimleri yapılmadı. İnşallah başka bir zaman size o görüntüleri de arz etmek isteriz." cevabına karşılık gülümseyen Cumhurbaşkanı, "O zaman siz nire, biz nire" dedi. Cumhurbaşkanımız ısrarına rağmen neden gösterilmedi spor salonu? Çünkü yapılmamıştı. 

Hepimizin gördüğü gibi yeni yapılan okullara bile spor salonu yapılmamaktadır. Hatta 2017 yılında dönemin MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN ile yaptığımız röportajda kendisininde belirttiği gibi "Popilist olmaya gerek yok. Bizlerin salondan çok dersliklere ihtiyacı var" demişti.

Verhasıl Sayın Cumhurbaşkanımız dile getirdiği bir çok şeyi MEB nedense yapmamakta ısrar ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Muharrem Kasapoğlu bir röportajında " Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştük. İlkokuldaki beden eğitimi dersilerine beden eğitimi öğretmenlerinin girmesi için söz aldık" dedi. Neden bu sözler uygulanmıyor bir türlü anlamış değilim ama yaşadığımız olaylara bakılınca MEB beden eğitimi dersini sevmiyor!  Ya da birileri beden eğitimi dersinin yapılmasını istemiyor!

Spora ve sporucya değer veren yöneticilerimizin gelmesiy dileğiyle kalın sağlıcakla...