mehmetdemirkol @ hotmail.com

Fenerbahçe’nin sorununun Cocu olmadığı an itibarıyla kesinleşti. Dün bütün çıplaklığıyla ortaya dökülen bu. Sorun kalite... İlk yarıda 2. bölgeden 3’e geçişte ve ortalarda yaşanan sıkıntı 2. yarının başından itibaren, hele de değişikliklerden sonra kale önüne gollük pozisyonlarda indirilen toplarla düzeltildi. Fenerbahçe maç içinde dakikalar geçtikçe iyileşen, pozisyon bulan, yeni metotlar bulup oyuna hakim olan bir takıma dönüştü. Çok net şanslar buldular. Ama bir kalite sorunu var. Büyük ve ağır forma kaliteniz yüksekse size ekstra güç katar. Temelde kalite sorunu varsa baskı oluşur. Bunu hicap duyarak söylüyorum, Fenerbahçe’nin dün sahadaki kalitesi iyi bir Anadolu takımı seviyesindeydi. Çalışkan, özverili, disiplinli. Kaliteli oyuncularınız veteran (Soldado, Ayew) lider oyuncularınız vasat (Hasan Ali, İsmail) Frey’i sınıflandıramıyorum. Hiç kimseyi suçlayamam. Kalite olmayınca olmuyor. Hollandalı teknik adam Türkiye’de yapamaz diye ilk günden bu yana bağıran bendeniz, bugün sorunun Cocu olmadığını net olarak söyleyebilirim.

Gecenin sorusu

Comolli bu takımın kalitesini geçen senenin de gerisine düşürmeyi nasıl başardı? Uğraşsan olmaz. Frey mi? Gerçekten mi?

Maçın starı

Sahada olduğu dakikalarda fark yaratan Ekici’ydi. Savunmasına verdiği destekle Robinho saygı uyandırdı. Böylesine bir virtüözün bu kalitede bir oyuna bu kadar kendini verebilmesi inanılmaz. İkisi arasında kaldım.

Maçın olayı

Cocu’nun kibarlığı. Taç atışını Hasan Ali onca kibarlığıyla isterken Cocu’nun yardımcıya dönüp ‘top bizdeydi’ dediği sahne. En kibar Türk teknik direktörün dahi nasıl tepki koyacağını biliyorsunuz. Kibar adam, buralarda trafiğe çıkamaz.

Kısa mesaj 

Hollandalı olmaz iddiamı Cocu özelinde rafa kaldırdım. Dün teknik direktör sorunu yoktu. Sorun özellikle 3. bölgede olan kalite sorunu.

fanatik